Licensed to Eastside High School - SC HY-TEK's Meet Manager 4/23/2014 10:40 PM
The Greenville Track Club
Greenville County Track & Field Championships - 4/17/2013
Eastside High school
Results
Girls 100 Meter Dash
========================================================================
Meet record: # 11.87 2004 Amberly Nesbitt, JL Mann
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Kennedy Dennis 9 Berea 12.59q NWI 5
2 Riley Egbula 11 Hillcrest 12.88q NWI 4
3 Kwyana Jones 10 Hillcrest 13.13q NWI 2
4 Tee'asiah vance 11 J.L. Mann 13.14q NWI 6
5 Sarah Hill 9 Riverside 13.16q NWI 3
6 Justice Williams 12 Carolina 13.20q NWI 1
7 Kaiya Bradford 8 Greer 13.20q NWI 6
8 Kelsey White-Kennedy 9 Travelers Re 13.31q NWI 2
9 Taylor Singleton 9 J.L. Mann 13.39 NWI 6
10 Aniya Brown 10 J.L. Mann 13.44 NWI 5
11 Shaquala McCarroll 10 Woodmont 13.56 NWI 5
12 Tariney Pepper 7 Christ Churc 13.59 NWI 2
13 Jasmine Garnett 11 Berea 13.66 NWI 1
14 Annamarie Bell 9 St. Josephs 13.83 NWI 2
15 Vanisha Bennett 12 Berea 13.91 NWI 4
16 Maggie Milam 10 St. Josephs 13.93 NWI 1
17 Barrett Cosby 9 Riverside 14.02 NWI 5
18 Nasha Leverett 10 Greer 14.02 NWI 6
19 LaTasha Johnson 10 Woodmont 14.04 NWI 3
20 Aalihya Flood 9 Mauldin 14.06 NWI 4
21 Delany O'Brien 11 Riverside 14.17 NWI 5
22 Emily Smith 12 Christ Churc 14.30 NWI 6
23 Margaret Sherman 10 Christ Churc 14.32 NWI 1
24 Ashley Franklin 8 Mauldin 14.48 NWI 6
25 Pitera McCarroll 10 Wade Hampton 14.50 NWI 5
26 Madison Miller 9 Woodmont 14.66 NWI 1
27 Tori Franklin 12 Wade Hampton 14.71 NWI 2
28 Madison Bolick 10 St. Josephs 14.80 NWI 3
29 Sydney Robinson 12 Wade Hampton 15.08 NWI 1
30 Jade Keller 9 Travelers Re 15.19 NWI 2
31 Jasmine Powers 10 Greenville 15.56 NWI 5
32 Emily Helms 9 Greenville T 15.72 NWI 6
33 Jayla Jackson 11 Greenville 15.77 NWI 2
34 Cora Bisbee 9 Greenville T 16.01 NWI 3
35 Lindley Russell 11 Blue Ridge 16.23 NWI 1
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
Meet record: # 11.87 2004 Amberly Nesbitt, JL Mann
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Kennedy Dennis 9 Berea 12.40 -0.8 10
2 Riley Egbula 11 Hillcrest 12.64 -0.8 8
3 Justice Williams 12 Carolina 12.95 -0.8 6
4 Kwyana Jones 10 Hillcrest 13.01 -0.8 5
5 Tee'asiah vance 11 J.L. Mann 13.13 -0.8 4
6 Kaiya Bradford 8 Greer 13.19 -0.8 3
7 Kelsey White-Kennedy 9 Travelers Re 13.28 -0.8 2
8 Sarah Hill 9 Riverside 13.31 -0.8 1
Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
Meet record: # 24.13 2004 Amberly Nesbitt, JL Mann
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Kennedy Dennis 9 Berea 26.11 NWI 6 10
2 Desiree Ross 11 J.L. Mann 26.36 NWI 6 8
3 Tee'asiah vance 11 J.L. Mann 26.60 NWI 6 6
4 Justice Williams 12 Carolina 26.69 NWI 6 5
5 Tariney Pepper 7 Christ Churc 27.10 NWI 5 4
6 Lasamrae Vandross 11 St. Josephs 27.27 NWI 6 3
7 Kelsey White-Kennedy 9 Travelers Re 27.35 NWI 5 2
8 Taylor Singleton 9 J.L. Mann 27.63 NWI 6 1
9 Sarah Hill 9 Riverside 27.80 NWI 5
10 Nasha Leverett 10 Greer 28.17 NWI 4
11 Annamarie Bell 9 St. Josephs 28.35 NWI 5
12 Adanama Uzor 8 Mauldin 28.39 NWI 3
13 Maggie Milam 10 St. Josephs 28.56 NWI 5
14 Jasmine Garnett 11 Berea 28.58 NWI 1
15 Nia Wright 10 Mauldin 28.66 NWI 3
16 Delany O'Brien 11 Riverside 28.81 NWI 3
17 Alexis Sales 10 Southside 29.23 NWI 4
18 Barrett Cosby 9 Riverside 29.26 NWI 2
19 Keilah Chandler 10 Southside 29.30 NWI 1
20 Emily Smith 12 Christ Churc 29.41 NWI 4
21 Tierra Mack 10 Greer 29.68 NWI 4
22 Madison Miller 9 Woodmont 29.90 NWI 3
23 Jasmine Palmer 10 Woodmont 29.93 NWI 2
24 Margaret Sherman 10 Christ Churc 30.02 NWI 4
25 Jayla Jackson 11 Greenville 30.78 NWI 3
26 Demya Scott Eastside 30.85 NWI 1
27 Pitera McCarroll 10 Wade Hampton 31.15 NWI 3
28 Hannah Rokala -- Blue Ridge 31.20 NWI 2
29 Taylor Honaker 11 Wade Hampton 31.36 NWI 3
30 Emma Waters 11 Greenville T 31.40 NWI 1
31 Jasmine Powers 10 Greenville 32.17 NWI 2
32 Hanna Wilde 10 Greenville T 32.26 NWI 2
33 Emily Helms 9 Greenville T 32.69 NWI 2
34 Lindley Russell 11 Blue Ridge 33.43 NWI 1
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Meet record: # 54.68 2009 Briana Nelson, JL Mann
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Desiree Ross 11 J.L. Mann 58.48 5 10
2 Lasamrae Vandross 11 St. Josephs 1:00.36 5 8
3 Ashleigh Swift 10 J.L. Mann 1:01.84 5 6
4 Adia Bennon 8 Hillcrest 1:02.11 5 5
5 Mycal Bowser 7 Travelers Re 1:02.13 4 4
6 London Miller 12 Wade Hampton 1:02.22 4 3
7 Kyler Wilson 11 Mauldin 1:04.21 5 2
8 Sarah Johnson 11 Riverside 1:05.13 4 1
9 Juliana Jenkins 7 Woodmont 1:05.65 4
10 Taylor Singleton 9 J.L. Mann 1:05.78 5
11 Asiah Jones 10 Woodmont 1:06.34 4
12 Tariney Pepper 7 Christ Churc 1:07.06 5
13 Aaliyah Jones 10 Greenville 1:07.47 3
14 Taylor Honaker 11 Wade Hampton 1:07.89 3
15 Diamonte Jones 12 Greenville 1:08.53 4
16 Caitlyn Raber 10 Southside Ch 1:08.98 3
17 Tierra Mack 10 Greer 1:09.01 4
17 Victoria Fowler 8 Greer 1:09.01 3
19 Maddie Fowler 11 Wade Hampton 1:09.10 2
20 Weronika Wrzesinska 11 Riverside 1:09.41 3
21 Yasmine Walker 12 Woodmont 1:10.31 2
22 Emma Waters 11 Greenville T 1:10.43 1
23 Shakyra Westmoreland 9 Mauldin 1:11.16 2
24 Jade Keller 9 Travelers Re 1:12.01 2
25 Alanis Williams 11 Greenville T 1:13.49 1
26 Hanna Wilde 10 Greenville T 1:13.53 2
27 Daijah Ray 9 Mauldin 1:13.70 1
28 Brooke Satterfield 11 Riverside 1:14.25 1
29 Emma Wetenhall 11 St. Josephs 1:16.01 1
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Meet record: # 2:18.77 2006 Aylssa Kulik, Mauldin
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Lindsay Hannah 9 Eastside 2:21.78 3 10
2 London Miller 12 Wade Hampton 2:24.36 3 8
3 Imani McGowen 11 Hillcrest 2:24.42 3 6
4 Allie Arsiniega 12 Riverside 2:27.24 3 5
5 Sequoia Brown 12 J.L. Mann 2:27.27 3 4
6 Ashleigh Keiser 7 Southside Ch 2:31.30 3 3
7 Annika Bissinger 7 St. Josephs 2:31.67 3 2
8 Anna Leigh Prochaska 12 J.L. Mann 2:32.30 3 1
9 Bailey Mullins 10 St. Josephs 2:32.37 3
10 Rebeka Fadgyas 11 Wade Hampton 2:32.40 3
11 France Wavro 11 Christ Churc 2:32.52 3
12 Jessie Wheeler 12 Southside 2:33.94 3
13 Danae Ferguson 10 Eastside 2:35.82 2
14 Lauren Garrigan 12 Riverside 2:36.91 3
15 Tia Freeman 10 Hillcrest 2:37.00 2
16 McKenzie Haley 12 Riverside 2:38.49 3
17 Ciara Garett 8 Greer 2:42.55 2
18 Caitlyn Raber 10 Southside Ch 2:43.61 2
19 Jordyn Gilmore 10 Woodmont 2:43.67 2
20 Jessica Roth 12 Mauldin 2:43.95 2
21 Mycal Bowser 7 Travelers Re 2:44.16 2
22 Jane Macsay 12 Mauldin 2:44.83 3
23 Juliana Jenkins 7 Woodmont 2:45.95 2
24 Paige Yanity 11 Mauldin 2:46.22 2
25 Kiandra Williams -- Southside 2:46.49 1
26 Austin Wham 9 Hillcrest 2:48.77 1
27 Brittany Williams 10 Travelers Re 2:49.44 2
28 Alexis Clinton 12 Wade Hampton 2:49.71 2
29 Mary Kate Carter 12 Christ Churc 2:49.92 1
30 Emma Wetenhall 11 St. Josephs 2:50.68 2
31 Makenna Hill 8 Greer 2:52.68 2
32 Faith Russell 12 Southside Ch 2:55.13 1
33 Tara Hawkins 10 Greer 2:55.32 1
34 Nicole Seay 10 Christ Churc 2:57.11 2
35 Sierra Farmer 12 Blue Ridge 2:57.26 1
36 Amanda Nesta 12 Blue Ridge 2:58.11 1
37 Hannah Gillespie 12 Travelers Re 3:00.29 1
38 Gabrielle Little 11 J.L. Mann 3:02.05 1
39 Hannah Walters 11 Greenville T 3:11.81 1
40 Jessi Williams 11 Greenville T 3:12.06 1
41 Jeanna Daniels 11 Greenville T 3:13.30 1
Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Meet record: # 5:01.17 2007 Aylssa Kulik, Mauldin
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Abigail Smith 9 Riverside 5:17.88 2 10
2 Allie Arsiniega 12 Riverside 5:20.55 2 8
3 Cate Ambrose 9 Riverside 5:21.89 2 6
4 Sara Catheri Masaschi 10 St. Josephs 5:24.49 2 5
5 Ashleigh Keiser 7 Southside Ch 5:26.31 2 4
6 Heather Elliott 11 Eastside 5:29.07 2 3
7 Abby Cason 11 J.L. Mann 5:30.62 2 2
8 Maria Bartlett 12 Wade Hampton 5:32.08 2 1
9 Annika Bissinger 7 St. Josephs 5:33.20 2
10 Marley White 10 Wade Hampton 5:34.71 2
11 France Wavro 11 Christ Churc 5:35.05 2
12 Rebeka Fadgyas 11 Wade Hampton 5:39.11 2
13 Emma DeRoberts 8 Woodmont 5:39.84 2
14 Rebecca Faircloth 10 Eastside 5:40.54 2
15 Carson Davis 8 Eastside 5:43.72 2
16 Ellen Canniff 12 J.L. Mann 5:45.03 2
17 Jane Macsay 12 Mauldin 5:46.39 2
18 Jordyn Gilmore 10 Woodmont 5:48.84 1
19 Sarah Lynch 11 Mauldin 5:59.88 1
20 Paige Yanity 11 Mauldin 6:01.85 1
21 Brittany Williams 10 Travelers Re 6:05.49 1
22 Makenna Hill 8 Greer 6:21.14 1
23 Isabel Treanor 11 J.L. Mann 6:30.08 1
24 Faith Russell 12 Southside Ch 6:37.06 1
25 Hannah Gillespie 12 Travelers Re 6:38.85 1
26 Emmy Roberts 9 Greer 6:42.09 1
27 Mandy Farmer 8 Greer 6:46.46 1
28 Amanda Nesta 12 Blue Ridge 7:05.32 1
29 Jessi Williams 11 Greenville T 7:17.24 1
30 Hannah Walters 11 Greenville T 7:19.27 1
31 Kelli Pentecost 11 Blue Ridge 7:19.45 1
32 Jeanna Daniels 11 Greenville T 7:42.20 1
Girls 3200 Meter Run
==========================================================================
Meet record: # 10:56.32 2008 Kate Borowicz, JL Mann
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Cate Ambrose 9 Riverside 11:21.55 2 10
2 Abigail Smith 9 Riverside 11:21.61 2 8
3 Ashley Fallow 9 Riverside 11:22.07 2 6
4 Madison Ellis 8 Eastside 11:26.83 2 5
5 Maria Bartlett 12 Wade Hampton 11:46.85 2 4
6 Sara Catheri Masaschi 10 St. Josephs 11:52.30 2 3
7 Alexis Clinton 12 Wade Hampton 11:53.64 2 2
8 France Wavro 11 Christ Churc 11:56.94 2 1
9 Ellen Canniff 12 J.L. Mann 11:59.28 2
10 Emma DeRoberts 8 Woodmont 12:00.80 2
11 Mary Chandler 9 Southside Ch 12:12.38 2
12 Aysia Cooper 9 Greer Middle 12:22.57 2
13 Samantha Hofmann 12 Greer Middle 12:57.08 1
14 Paige Yanity 11 Mauldin 13:00.53 1
15 Elisabeth Morse 10 J.L. Mann 13:03.78 1
16 Sarah Lynch 11 Mauldin 13:07.33 2
17 Natalie Farr Wade Hampton 13:25.25 1
18 Hannah Gillespie 12 Travelers Re 13:34.35 1
19 Jessica Roth 12 Mauldin 14:03.52 2
20 Beth Miller 11 J.L. Mann 14:21.38 1
21 Anna Crocker -- Blue Ridge 15:00.99 1
22 Mandy Farmer 8 Greer 15:18.67 1
23 Emmy Roberts 9 Greer 15:18.88 1
24 Jessi Williams 11 Greenville T 17:15.24 1
25 Victoria Cannon 11 Greenville T 18:20.86 1
26 Katie Kennedy 10 Greenville T 18:25.32 1
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
Meet record: # 14.8h 1992 Stephanie Talley, Greer
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Kelsey Heyward 10 J.L. Mann 15.65q NWI 2
2 Kaiya Bradford 8 Greer 16.29q NWI 1
3 Marley White 10 Wade Hampton 17.35q NWI 2
4 Asante Rice 10 Hillcrest 17.51q NWI 1
5 Andreia Wardlaw 11 Wade Hampton 17.65q NWI 3
6 Taylor Dawsey 11 Mauldin 17.92q NWI 3
7 Jordan Haywood 8 Berea 18.27q NWI 1
8 Aniya Brown 10 J.L. Mann 18.33q NWI 1
9 Annabelle Workman 9 Greer 19.26 NWI 2
10 Michaela Allen 12 Travelers Re 19.80 NWI 2
11 Ebony Balsley 7 Greer 19.81 NWI 1
12 Schaefer Runge 11 Christ Churc 20.07 NWI 3
13 Marlisa Baker 11 Eastside 20.09 NWI 1
14 Taniya Richardson 7 Mauldin 20.33 NWI 1
15 Julie Chrisler 11 Riverside 20.42 NWI 3
16 Catera Young 11 Eastside 20.50 NWI 2
17 Sherelle Jackson 11 Carolina 21.18 NWI 1
18 Mickel Wright 10 Mauldin 22.05 NWI 3
19 Emmanuel Rhodes 11 Wade Hampton 22.12 NWI 3
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
Meet record: # 14.8h 1992 Stephanie Talley, Greer
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Kelsey Heyward 10 J.L. Mann 15.09 0.2 10
2 Kaiya Bradford 8 Greer 15.97 0.2 8
3 Andreia Wardlaw 11 Wade Hampton 16.00 0.2 6
4 Marley White 10 Wade Hampton 16.49 0.2 5
5 Asante Rice 10 Hillcrest 16.67 0.2 4
6 Jordan Haywood 8 Berea 18.01 0.2 3
7 Taylor Dawsey 11 Mauldin 18.04 0.2 2
8 Aniya Brown 10 J.L. Mann 18.10 0.2 1
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
Meet record: # 1:06.72 2013 Kelsey Heyward, J.L. Mann
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kelsey Heyward 10 J.L. Mann 1:07.82 3 10
2 Alexus Harris 11 J.L. Mann 1:08.94 3 8
3 Marley White 10 Wade Hampton 1:09.37 3 6
4 Sydney Smith 12 Eastside 1:09.55 3 5
5 Andreia Wardlaw 11 Wade Hampton 1:10.76 3 4
6 Bralie Runge 9 Christ Churc 1:13.78 2 3
7 Austin Wham 9 Hillcrest 1:13.99 2 2
8 Rochella Wright 12 Hillcrest 1:14.01 3 1
9 Jordan Haywood 8 Berea 1:14.22 3
10 Ebony Balsley 7 Greer 1:14.78 1
11 Hannah Silvey 9 Southside Ch 1:15.24 2
12 Taylor Dawsey 11 Mauldin 1:17.69 2
13 Breanna Tatum 10 J.L. Mann 1:18.48 2
14 Caroline Kelly 12 St. Josephs 1:18.51 2
15 Rebekah Osborne 12 Riverside 1:18.66 1
16 Catera Young 11 Eastside 1:18.71 3
17 Schaefer Runge 11 Christ Churc 1:19.70 2
18 Michaela Allen 12 Travelers Re 1:22.02 1
19 Mickel Wright 10 Mauldin 1:23.45 1
20 Julie Chrisler 11 Riverside 1:23.72 1
21 Taniya Richardson 7 Mauldin 1:26.33 1
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Meet record: # 48.39 2013 J.L. Mann, J.L. Mann
School Finals H# Points
==========================================================================
1 J.L. Mann 'A' 48.10# 2 10
2 Hillcrest 'A' 49.13 2 8
3 Berea 'A' 50.23 2 6
4 Carolina 'A' 50.62 2 5
5 St. Josephs 'A' 53.17 2 4
6 Travelers Rest 'A' 53.54 1 3
7 Southside 'A' 53.86 2 2
8 Christ Church 'A' 54.02 1 1
9 Eastside 'A' 54.66 1
10 Wade Hampton 'A' 54.69 1
11 Mauldin 'A' 55.05 2
12 Blue Ridge 'A' 55.14 1
-- Woodmont 'A' DQ 2
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
Meet record: # 3:57.71 2013 J.L. Mann, J.L. Mann
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hillcrest 'A' 4:06.19 2 10
2 J.L. Mann 'A' 4:08.28 2 8
3 Eastside 'A' 4:19.11 2 6
4 Wade Hampton 'A' 4:23.75 2 5
5 Woodmont 'A' 4:25.63 2 4
6 St. Josephs 'A' 4:27.26 2 3
7 Mauldin 'A' 4:27.65 1 2
8 Southside Christian 'A' 4:32.97 2 1
9 Riverside 'A' 4:33.07 1
10 Greer 'A' 4:34.45 2
11 Travelers Rest 'A' 4:39.26 1
12 Southside 'A' 4:47.66 1
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
Meet record: # 9:35.40 4/22/2010 Mauldin, Mauldin
A Neiling, B Williams, K Jacob, C Wilson
School Finals Points
=======================================================================
1 Riverside 'A' 9:46.83 10
2 Wade Hampton 'A' 9:51.04 8
3 J.L. Mann 'A' 9:57.06 6
4 Eastside 'A' 10:01.88 5
5 St. Josephs 'A' 10:15.65 4
6 Greer Middle College Charter 'A' 10:20.19 3
7 Mauldin 'A' 10:32.57 2
8 Christ Church 'A' 11:05.04
9 Woodmont 'A' 11:08.89 1
10 Greer 'A' 11:36.34
Girls High Jump
=======================================================================
Meet record: # 5-04 2001 Freeman, Olson, Thomason, McBee, Greer, Riv,
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kaiya Bradford 8 Greer 5-00.00 10
2 Yasmine Walker 12 Woodmont 4-10.00 8
3 Taylor Singleton 9 J.L. Mann 4-08.00 6
4 Kyra Atkins 11 J.L. Mann J4-08.00 5
5 Aidan Rohrer 10 Travelers Re J4-08.00 4
6 Kari Bradford 12 Greer Middle J4-08.00 3
7 Teliyah Jeter 9 Eastside 4-06.00 2
8 Maddie Fowler 11 Wade Hampton J4-06.00 1
-- Taylor Martin 10 Southside Ch NH
-- Chelsea Jones 10 Mauldin NH
-- Daniella Brueggerman 10 Berea NH
-- Andreia Wardlaw 11 Wade Hampton NH
-- Annabelle Workman 9 Greer NH
-- Hannah Rokala -- Blue Ridge NH
-- Monicia Pinson 10 Carolina NH
-- Kelsey Paulus 11 Blue Ridge NH
-- Hannah Hodges 10 Mauldin NH
-- Shahteel Powell 9 J.L. Mann NH
Girls Pole Vault
=======================================================================
Meet record: # 12-06 4/23/2010 Sandi Morris, Greenville
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Alexus Harris 11 J.L. Mann 7-06.00 10
2 Elizabeth Berry 11 Mauldin 7-00.00 7
2 Nicole Penaloza 10 Mauldin 7-00.00 7
4 Taylor Brown 10 Mauldin J7-00.00 5
5 Valerie Pruc 11 Christ Churc 6-06.00 4
6 Lindsay Hardy 10 Christ Churc 6-00.00 3
7 Ellen Dado Wade Hampton 5-00.00 2
-- Jenny Brown 11 Wade Hampton NH
Girls Long Jump
============================================================================
Meet record: # 18-02.50 1981 Kim Gilliam, Greer
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Keanan Johnson 11 Greer 17-09.00 NWI 10
2 Sydney Smith 12 Eastside 17-07.00 NWI 8
3 Kyra Atkins 11 J.L. Mann 17-00.00 NWI 6
4 Annabelle Workman 9 Greer 16-11.00 NWI 5
5 Nia Wright 10 Mauldin 16-07.00 NWI 4
6 Khrystal Ellis 12 Southside 15-11.00 NWI 3
7 Brooke Leppard 11 Wade Hampton J15-11.00 NWI 2
8 Kennedy Dennis 9 Berea 15-09.00 NWI 1
9 Maggie Milam 10 St. Josephs 15-06.50 NWI
10 Angel Nesbitt 11 J.L. Mann 15-03.00 NWI
11 Sequoya Davis 12 Riverside 14-07.00 NWI
12 Breanna Tatum 10 J.L. Mann 14-06.50 NWI
13 Daniella Brueggerman 10 Berea 14-05.00 NWI
14 Adanama Uzor 8 Mauldin 14-04.00 NWI
15 Mia Miller 12 Wade Hampton 13-11.00 NWI
16 LaTasha Johnson 10 Woodmont 13-10.00 NWI
17 Sydney Hairston 11 Eastside 13-03.00 NWI
18 Asante Rice 10 Hillcrest 12-11.00 NWI
19 Demya Scott Eastside 12-08.00 NWI
19 Maddie Fowler 11 Wade Hampton 12-08.00 NWI
21 Brandi Hall -- Southside 12-07.00 NWI
21 Hannah Rokala -- Blue Ridge 12-07.00 NWI
23 Aaliyah Brownlee 12 Riverside 11-09.00 NWI
24 Alaysia Williams -- Southside 11-08.50 NWI
25 Jhylin Farr 10 Hillcrest 11-02.00 NWI
26 Hanna Wilde 10 Greenville T 10-03.00 NWI
27 Amanda Glass 12 Greenville T 9-09.00 NWI
28 Morgan Gardner 11 Greenville T 9-07.00 NWI
Girls Triple Jump
============================================================================
Meet record: # 37-07.50 1996 Marisa Samuel, Blue Ridge
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Annabelle Workman 9 Greer 35-08.00 NWI 10
2 Keanan Johnson 11 Greer 35-05.00 NWI 8
3 Nia Wright 10 Mauldin 34-11.50 NWI 6
4 Adanama Uzor 8 Mauldin 34-06.00 NWI 5
5 Angel Nesbitt 11 J.L. Mann 34-05.00 NWI 4
6 Khrystal Ellis 12 Southside 33-06.50 NWI 3
7 Brooke Leppard 11 Wade Hampton 33-00.00 NWI 2
8 Destiny Thompson 11 Eastside 32-07.50 NWI 1
9 Sequoya Davis 12 Riverside 32-07.00 NWI
10 Breanna Tatum 10 J.L. Mann 32-05.50 NWI
11 Destinee Lomax 10 J.L. Mann 31-04.50 NWI
12 Sydney Hairston 11 Eastside 30-07.50 NWI
13 Brandi Hall -- Southside 30-06.50 NWI
14 Teliyah Jeter 9 Eastside 30-04.00 NWI
15 Mia Miller 12 Wade Hampton 29-11.00 NWI
16 Alaysia Williams -- Southside 29-00.00 NWI
17 Sarah Johnson 11 Riverside 28-08.00 NWI
18 Anna Raunikar Southside Ch 27-11.00 NWI
19 Cora Bisbee 9 Greenville T 25-05.00 NWI
20 Jhylin Farr 10 Hillcrest 24-09.00 NWI
Girls Shot Put
=======================================================================
Meet record: # 41-11.50 2009 Brittney Waller, JL Mann
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Biqualia Scott 12 Eastside 35-11.00 10
2 Brishauna Wright 11 Greer 33-04.00 8
3 Alexis Ross 11 J.L. Mann 32-00.00 6
4 Myia Darby -- Southside 31-11.00 5
5 Princess Jones 10 J.L. Mann 30-08.00 4
6 Alyssia Humes 10 J.L. Mann 30-02.00 3
7 Amber Waynick 12 Travelers Re 29-10.00 2
8 Caitlyn Raber 10 Southside Ch 29-02.50 1
9 Erica Dogan 9 Hillcrest 27-06.00
10 Mekaiyah Hill 9 Mauldin 27-05.00
11 Malikiya Johnson 9 Hillcrest 26-06.50
12 Rayja Fowler 11 Woodmont 26-02.00
13 Kaitlynne Moses 11 Travelers Re 25-09.50
14 Mary Kate Carter 12 Christ Churc 25-09.00
15 Khendra Witt 10 Mauldin 25-06.00
16 Audrey Barksdale 12 Hillcrest 25-03.00
17 Hannah White 10 St. Josephs 24-10.50
18 Rebecca Spry 12 Wade Hampton 24-09.00
19 Taylor Martin 10 Southside Ch 24-06.50
20 Amber Ferguson 12 Eastside 24-04.50
21 Sydni Thompson 10 Greer 24-02.50
22 Rachel Ables 12 Travelers Re 23-10.00
23 Madeline McChesney 11 St. Josephs 22-06.00
24 McKenzie Campbell 11 Blue Ridge 22-00.50
25 Moe't Taylor 12 Wade Hampton 21-10.00
26 Jamie Gravely 11 Greer 20-00.00
27 Amanda Smith 10 Greenville T 19-11.50
28 Kayshiana Evans 11 Mauldin 19-01.00
29 Dakota Lemmons 11 Blue Ridge 18-02.50
30 Mekenzie White 11 Blue Ridge 17-09.00
31 Abigail Anderson 11 St. Josephs 13-06.00
Girls Discus Throw
=======================================================================
Meet record: # 151-04 2009 Brittney Waller, JL Mann
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Biqualia Scott 12 Eastside 124-07 10
2 Myia Darby -- Southside 96-05.50 8
3 Princess Jones 10 J.L. Mann 96-02 6
4 Hilary Harris 10 J.L. Mann 95-02 5
5 Brishauna Wright 11 Greer 89-00 4
6 Alexis Ross 11 J.L. Mann 86-00.50 3
7 Sydni Thompson 10 Greer 82-08 2
8 Amber Waynick 12 Travelers Re 81-07 1
9 Amber Ferguson 12 Eastside 77-10
10 Rebecca Spry 12 Wade Hampton 77-06.50
11 Rayja Fowler 11 Woodmont 76-09
12 Courtney Fox 11 Greer 72-09
13 Erica Dogan 9 Hillcrest 70-11.50
14 Amanda Smith 10 Greenville T 70-01
15 Hannah White 10 St. Josephs 69-02
16 Paige McAdams 11 Travelers Re 64-07
17 Zahjai Thompson -- Southside 64-00
18 Malikiya Johnson 9 Hillcrest 63-07
19 McKenzie Campbell 11 Blue Ridge 62-07
20 Moe't Taylor 12 Wade Hampton 58-00
21 Aidan Rohrer 10 Travelers Re 56-08
22 Mekaiyah Hill 9 Mauldin 55-04
23 Mekenzie White 11 Blue Ridge 51-03
24 Khendra Witt 10 Mauldin 50-00
25 Allison Johnson 7 Hillcrest 47-01
26 Kayshiana Evans 11 Mauldin 45-07
27 Dakota Lemmons 11 Blue Ridge 45-01
28 Abigail Anderson 11 St. Josephs 44-06
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) J.L. Mann 153 2) Greer 68
3) Riverside 65 3) Eastside 65
5) Wade Hampton 59 6) Hillcrest 49
7) Mauldin 42 8) St. Josephs 32
9) Berea 30 10) Southside 21
11) Travelers Rest 18 12) Carolina 16
12) Christ Church 16 14) Woodmont 13
15) Southside Christian 9 16) Greer Middle College Char 6