Complete results

RaceTab by MileSplit/FloSports          John Olson, scrunners.com

             SCRUNNERS Meet of Champions - 5/26/2017             
             Northwestern High School, Rock Hill, SC             

                  HS Boys 1,500 Meter Run                   
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Joseph Wilson         unattached   4:07.45 
  2 Noah White         unattached      4:19.28 
  3 Robert Tinsley         unattached     4:37.73 

                   HS Boys 800 Meter Run                    
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Dolan Owens             unattached                        1:55.95 
  2 Tyler Jeffers              unattached                     1:56.87 
  3 Quinn Schneider       unattached                          1:57.21 
  4 Ian Reagle                  unattached                    1:58.01 
  5 Ethan Cooley              unattached                      2:02.40 
dns Andrew Richardson    unattached                                NT 

                 HS Boys 400 Meter Hurdles                  
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Devin Campbell      unattached                              57.41 

                     HS  Boys High Jump                     
============================================================
    Name                  Age Team                      Mark
------------------------------------------------------------
  1 Jawan Strong          unattached                          6-04.00 
  2 Jacob Wimmer         unattached                           6-02.00 

                        HS  Boys Long Jump                        
==================================================================
    Name                  Age Team                      Mark  Wind
------------------------------------------------------------------
  1 Christopher Reed                               22-00.00    NWI
  2 Austin Eichelberger                            21-00.00    NWI

                      HS Boys 100 Meter Dash                      
==================================================================
    Name                  Age Team                      Time  Wind
------------------------------------------------------------------
  1 Gatlin Lawson                 unattached                    10.96    NWI
  2 Waddell Rembert-Jett      unattached                        11.06    NWI
  3 Andrew Richardson          unattached                       12.16    NWI

                     HS  Boys 200 Meter Dash                      
==================================================================
    Name                  Age Team                      Time  Wind
------------------------------------------------------------------
  1 Gatlin Lawson                    unattached                 21.98  -0.70
  2 Waddell Rembert-Jett       unattached                       22.31  -0.70
  3 Tyler Jeffers                     unattached                23.39  -0.70
  4 Christopher Reed           unattached                       23.41  -0.70
  5 Robert Tinsley                unattached                    25.01  -0.70
  6 Thomas Wade               unattached                        28.09  -0.70

                  HS  Boys 400 Meter Dash                   
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Andrew Richardson      unattached                           52.89 

                     HS Boys Pole Vault                     
============================================================
    Name                  Age Team                      Mark
------------------------------------------------------------
  1 Ben Watkins              unattached                      14-06.00 
  2 Sam Blumer             unattached                       14-00.00 
  3 Sam Wallick              unattached                      13-06.00 
  4 Jonathan Lehe        unattached                          13-00.00 
  5 Ethan Vess            unattached                         12-06.00 

                  HS Girls 1,500 Meter Run                  
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Morgan Werner                                   5:28.59 

                 HS Girls 400 Meter Hurdles                 
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Imagine Patterson       unattached                        1:00.92 
  s Taliah Ferguson          unattached                            NT 

                    HS Girls Pole Vault                     
============================================================
    Name                  Age Team                      Mark
------------------------------------------------------------
  1 Riley Felts             unattached                       11-06.00 
  2 Carter Unger         unattached                          10-00.00 
  3 Pressley Perry     unattached                            10-00.00 
  s Alexa Svacha         unattached                                NH 

                  HS Boys 3,000 Meter Run                   
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Thomas Wade             unattached                        9:47.72 

                HS Boys 3000 Meter Racewalk                 
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Thoreau Kilbourne       unattached                       19:57.69 
  2 Santiago Gutierrez      unattached                       20:28.18 

                HS Girls 3000 Meter Racewalk                
============================================================
    Name                  Age Team                      Time
------------------------------------------------------------
  1 Jesi Heiser-Whatley      unattached                      15:45.44 
  2 Tori Heiser-Whatley      unattached                      16:28.84 

           Mixed KMR Athletics Friday Pole Vault            
============================================================
    Name                  Age Team                      Mark
------------------------------------------------------------
                           Girls                            
------------------------------------------------------------
  1 Alina McDonald           unattached                      14-06.25 
  2 Isabel Crandall             unattached                   10-00.25 
------------------------------------------------------------
                            Boys                            
------------------------------------------------------------
  1 Sam Blumer               unattached                      14-06.25 
  2 Samuel Wallick          unattached                       14-00.25 
  2 Vann Perry               unattached                      14-00.25 
  2 Ben Watkins            unattached                        14-00.25 
  5 Lindsay Pierce        unattached                         13-06.25 
  6 Ethan Vess            unattached                         12-06.25 
  7 Jim Perry                 unattached                     11-06.25 
  7 Jeff Tsang              unattached                       11-06.25 
  7 Matthew Works        unattached                          11-06.25 
 10 Benjamin Cargnel    unattached                            9-06.00 
 11 Isabella Oschner       unattached                         9-00.00 


               Elite Mens 110 Meter Hurdles Prelims               
==================================================================
    Name                  Age Team                      Time  Wind
------------------------------------------------------------------
  1 Jarret Eaton                 unattached                     13.76   0.00
  2 Spencer Adams          unattached                           14.07   0.00
  3 Fred Townsend          unattached                           14.08   0.00
  4 Joshua Brockman       unattached                            14.46   0.00
  5 Devin Campbell           unattached                         15.48   0.00
dnf Aramis Massenburg    unattached                                NT   0.00

               Elite Mens 110 Meter Hurdles Finals                
==================================================================
    Name                  Age Team                      Time  Wind
------------------------------------------------------------------
  1 Jarret Eaton                 unattached                     13.49  -0.20
  2 Spencer Adams            unattached                         13.72  -0.20
  3 Fred Townsend            unattached                         13.98  -0.20
  4 Joshua Brockman         unattached                          18.47  -0.20
DNF Aramis Massenburg    unattached                                NT  -0.20
    Robert Tinsley                 unattached                      NT  -0.20