Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 6/24/2018 09:57 PM
2018 South Carolina USATF Association Meet
Doug Shaw Stadium
Results
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Jones, Kamden 8 Greenville 14.49 14.94q 1.7 4
2 Byrant, Ekorien 8 55-Unattache 15.51 15.39q 1.4 3
3 Warren, Travis 8 Storm 16.50 15.73q 2.4 1
4 Quiller, Mikah 8 55-Unattache 15.75 15.81q 1.9 2
5 Breland Jr, Nathan 8 55-Unattache 16.51 16.21q 2.4 1
6 Delsol, Makai 8 Saltwater 16.34q 1.4 3
7 McDonald, Hayden 7 Blaze 19.63 16.53q 1.4 3
8 Byrd, Sincere 7 Blaze 17.05q 1.7 4
9 Johnson, Jayden 8 City of Char 16.71 17.10 1.9 2
10 Floyd, Autrel 8 Summerville 18.63 17.25 2.4 1
11 James, Shamar 8 Summerville 18.02 17.48 1.7 4
12 Staten, Chase 5 Blaze 17.17 17.51 1.4 3
13 Kelley, Jayson 7 Saltwater 17.84 1.7 4
14 Willard, Simms 8 Mt. Pleasant 18.21 17.88 1.4 3
15 Myers, Oliver 7 Tempo 20.28 17.98 1.7 4
16 Sargent, Andrew 7 Blaze 17.99 18.26 1.7 4
17 Bates, Everett 7 Mt. Pleasant 18.25 18.60 1.9 2
18 White, Miles 8 Myrtle Beach 18.75 18.64 2.4 1
19 McBride, Jove 8 Storm 19.63 18.92 1.9 2
20 Mikel, Charles 6 Summerville 19.63 1.4 3
21 Campbell, Braylen 7 Summerville 20.90 19.69 1.7 4
22 Bauer, Finnly 8 Myrtle Beach 20.09 1.9 2
23 Quiller, Samuel 8 SC Express 21.48 20.40 1.4 3
24 Youmans, Aubrey 7 Summerville 21.76 20.46 2.4 1
25 Youmans Jr, Mattaniah 5 Summerville 27.63 25.60 2.4 1
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Jones, Kamden 8 Greenville 14.94 14.41 2.4
2 Byrant, Ekorien 8 55-Unattache 15.39 15.09 2.4
3 Warren, Travis 8 Storm 15.73 15.51 2.4
4 Quiller, Mikah 8 55-Unattache 15.81 15.77 2.4
5 McDonald, Hayden 7 Blaze 16.53 16.36 2.4
6 Breland Jr, Nathan 8 55-Unattache 16.21 16.57 2.4
7 Byrd, Sincere 7 Blaze 17.05 16.77 2.4
Preliminaries
6 Delsol, Makai 8 Saltwater 16.34
9 Johnson, Jayden 8 City of Char 17.10
10 Floyd, Autrel 8 Summerville 17.25
11 James, Shamar 8 Summerville 17.48
12 Staten, Chase 5 Blaze 17.51
13 Kelley, Jayson 7 Saltwater 17.84
14 Willard, Simms 8 Mt. Pleasant 17.88
15 Myers, Oliver 7 Tempo 17.98
16 Sargent, Andrew 7 Blaze 18.26
17 Bates, Everett 7 Mt. Pleasant 18.60
18 White, Miles 8 Myrtle Beach 18.64
19 McBride, Jove 8 Storm 18.92
20 Mikel, Charles 6 Summerville 19.63
21 Campbell, Braylen 7 Summerville 19.69
22 Bauer, Finnly 8 Myrtle Beach 20.09
23 Quiller, Samuel 8 SC Express 20.40
24 Youmans, Aubrey 7 Summerville 20.46
25 Youmans Jr, Mattaniah 5 Summerville 25.60
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
1 Jones, Kamden 8 Greenville 30.86 30.87q 3.9 3
2 Byrant, Ekorien 8 55-Unattache 32.00 31.21q 2.7 1
3 Grant, Braylen 8 Blythewood 31.30 31.28q 4.2 2
4 Quiller, Mikah 8 55-Unattache 32.60 34.43q 2.7 1
5 Breland Jr, Nathan 8 55-Unattache 38.76 36.20q 2.7 1
6 Johnson, Jayden 8 City of Char 37.03 37.43q 3.9 3
7 Tonelis, Miles 7 Mt. Pleasant 37.95 37.52q 4.2 2
8 Bates, Everett 7 Mt. Pleasant 41.96 39.30q 3.9 3
9 Willard, Simms 8 Mt. Pleasant 39.87 39.36 4.2 2
10 McBride, Jove 8 Storm 34.38 39.45 4.2 2
11 Kelley, Jayson 7 Saltwater 39.98 3.9 3
12 Youmans, Aubrey 7 Summerville 50.11 42.42 4.2 2
13 Quiller, Samuel 8 SC Express 46.80 3.9 3
14 Delsol, Makai 8 Saltwater 46.82 4.2 2
15 Youmans Jr, Mattaniah 5 Summerville 56.46 56.34 2.7 1
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Jones, Kamden 8 Greenville 30.87 30.20 2.4
2 Grant, Braylen 8 Blythewood 31.28 31.07 2.4
3 Byrant, Ekorien 8 55-Unattache 31.21 33.97 2.4
4 Quiller, Mikah 8 55-Unattache 34.43 35.35 2.4
5 Tonelis, Miles 7 Mt. Pleasant 37.52 37.28 2.4
6 Breland Jr, Nathan 8 55-Unattache 36.20 37.81 2.4
7 Johnson, Jayden 8 City of Char 37.43 39.11 2.4
8 Bates, Everett 7 Mt. Pleasant 39.30 39.61 2.4
Preliminaries
9 Willard, Simms 8 Mt. Pleasant 39.36
10 McBride, Jove 8 Storm 39.45
11 Kelley, Jayson 7 Saltwater 39.98
12 Youmans, Aubrey 7 Summerville 42.42
13 Quiller, Samuel 8 SC Express 46.80
14 Delsol, Makai 8 Saltwater 46.82
15 Youmans Jr, Mattaniah 5 Summerville 56.34
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
1 Grant, Braylen 8 Blythewood 1:11.00 1:16.77q 3
2 Haynes, Braxton 8 Storm 1:16.90 1:16.85q 1
3 Warren, Travis 8 Storm 1:18.00 1:19.04q 1
4 Jones, Kamden 8 Greenville 1:16.00 1:19.26q 2
5 Tonelis, Miles 7 Mt. Pleasant 1:23.12 1:26.74q 2
6 Lajeunesse, Khamani 8 Mt. Pleasant 1:25.96 1:26.92q 3
7 Jones, Makais 8 Quick Stride 1:33.48 1:28.69q 1
8 Colon-LaBorde, Ricardo 8 Palmetto Tra 1:44.72 1:34.01q 3
9 Delsol, Makai 8 Saltwater 1:34.39 1
10 Davis, Austin 8 Mt. Pleasant 1:33.56 1:35.14 1
11 Johnson, Dylan 7 Mt. Pleasant 1:36.55 2
12 Davis, Leelan 6 Darlington 1:29.36 1:39.30 2
13 Kelley, Jayson 7 Saltwater 1:40.10 1
14 Bauer, Finnly 8 Myrtle Beach 2:08.82 1:55.82 2
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Grant, Braylen 8 Blythewood 1:16.77 1:10.39
2 Haynes, Braxton 8 Storm 1:16.85 1:14.65
3 Jones, Kamden 8 Greenville 1:19.26 1:15.40
4 Warren, Travis 8 Storm 1:19.04 1:20.25
5 Tonelis, Miles 7 Mt. Pleasant 1:26.74 1:20.32
6 Lajeunesse, Khamani 8 Mt. Pleasant 1:26.92 1:27.60
7 Colon-LaBorde, Ricardo 8 Palmetto Tra 1:34.01 1:30.47
8 Jones, Makais 8 Quick Stride 1:28.69 1:38.43
Preliminaries
9 Delsol, Makai 8 Saltwater 1:34.39
10 Davis, Austin 8 Mt. Pleasant 1:35.14
11 Johnson, Dylan 7 Mt. Pleasant 1:36.55
12 Davis, Leelan 6 Darlington 1:39.30
13 Kelley, Jayson 7 Saltwater 1:40.10
14 Bauer, Finnly 8 Myrtle Beach 1:55.82
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Grant, Braylen 8 Blythewood 2:52.00 2:49.94 2
2 Haynes, Braxton 8 Storm 2:52.68 2:55.25 2
3 Volkmann, Tanner 8 Mt. Pleasant 2:59.47 2:56.27 2
4 Butler, Drew 8 Mt. Pleasant 2:52.83 2:58.21 2
5 Cote, Anthony 8 Mt. Pleasant 2:59.81 3:03.05 2
6 Jones, Makais 8 Quick Stride 3:09.33 1
7 Miller, Mason 8 Mt. Pleasant 3:24.80 3:11.20 1
8 Murray, Kaden 7 Lexington 3:14.20 3:15.32 1
9 Johnson, Dylan 7 Mt. Pleasant 3:14.66 3:21.19 1
10 Greenburg, Cagen 8 Darlington 3:04.43 3:24.47 2
11 Davis, Leelan 6 Darlington 3:27.46 3:28.59 1
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Volkmann, Tanner 8 Mt. Pleasant 6:11.15 5:48.08
2 Butler, Drew 8 Mt. Pleasant 6:02.72 5:48.99
3 Cote, Anthony 8 Mt. Pleasant 6:05.51 5:53.48
4 Miller, Mason 8 Mt. Pleasant 6:32.21 6:31.40
5 Johnson, Dylan 7 Mt. Pleasant 6:46.98 6:34.03
6 Murray, Kaden 7 Lexington 6:39.07 6:37.01
7 Colon-LaBorde, Ricardo 8 Palmetto Tra 7:18.27 6:57.50
8 Cook, Graham 7 Mt. Pleasant 8:25.19 9:25.32
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Team Blaze 'A' 41.57 1:11.21
1) Sargent, Andrew 7 2) Byrd, Sincere 7
3) Staten, Chase 5 4) McDonald, Hayden 7
Long Jump 8 & Under Division Boys
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Haynes, Braxton 8 Storm 3.04m 3.55m -1.4 11-07.75
2 Quiller, Mikah 8 55-Unattache 3.35m 3.21m -2.0 10-06.50
3 Byrant, Ekorien 8 55-Unattache 3.00m 3.19m -2.2 10-05.75
4 Johnson, Jayden 8 City of Char 3.03m 3.10m -2.9 10-02.00
5 McDonald, Hayden 7 Blaze 2.63m 2.79m -1.7 9-02.00
6 Greenburg, Cagen 8 Darlington 2.59m 2.78m -2.0 9-01.50
7 Byrd, Sincere 7 Blaze 2.73m -1.8 8-11.50
8 Jones, Makais 8 Quick Stride 2.47m -2.0 8-01.25
9 Miller, Mason 8 Mt. Pleasant 2.50m 2.46m -2.8 8-01.00
10 Hitch, Elijah 8 Florence Track 2.66m 2.41m -2.7 7-11.00
11 Murray, Kaden 7 Lexington 2.37m 2.26m -2.5 7-05.00
12 McBride, Jove 8 Storm 2.62m 2.22m -2.4 7-03.50
13 Myers, Oliver 7 Tempo 2.64m 2.21m -2.5 7-03.00
14 Volkmann, Tanner 8 Mt. Pleasant 2.74m 2.17m -1.8 7-01.50
15 Quiller, Samuel 8 SC Express 2.20m 2.11m -2.8 6-11.25
16 Mikel, Charles 6 Summerville 2.10m -2.7 6-10.75
17 Bates, Everett 7 Mt. Pleasant 2.28m 2.04m -1.0 6-08.50
18 Campbell, Braylen 7 Summerville 1.50m 2.02m -2.8 6-07.50
19 Breland Jr, Nathan 8 55-Unattache 2.10m 2.00m -2.8 6-06.75
20 Youmans, Aubrey 7 Summerville 1.51m 1.95m -3.7 6-04.75
21 Davis, Leelan 6 Darlington 2.28m 1.74m -2.9 5-08.50
22 White, Miles 8 Myrtle Beach 2.36m 1.66m -3.0 5-05.50
23 Youmans Jr, Mattaniah 5 Summerville 1.74m 1.27m -2.6 4-02.00
-- Sargent, Andrew 7 Blaze 2.60m FOUL
Shot Put 2k 8 & Under Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 James, Shamar 8 Summerville 6.15m 5.14m 16-10.50
2 Hitch, Elijah 8 Florence Track 4.73m 4.76m 15-07.50
3 Tonelis, Miles 7 Mt. Pleasant 4.27m 4.57m 15-00.00
4 Colon-LaBorde, Ricardo 8 Palmetto Tra 4.55m 4.52m 14-10.00
5 Floyd, Autrel 8 Summerville 3.99m 4.44m 14-07.00
6 Mikel, Charles 6 Summerville 2.68m 2.92m 9-07.00
7 Campbell, Braylen 7 Summerville 2.90m 9-06.25
Javelin Throw 300g 8 & Under Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Cote, Anthony 8 Mt. Pleasant 18.98m 19.36m 63-06
2 Hitch, Elijah 8 Florence Track 16.13m 17.63m 57-10
3 Greenburg, Cagen 8 Darlington 13.21m 16.78m 55-01
4 Davis, Austin 8 Mt. Pleasant 15.37m 15.29m 50-02
5 James, Shamar 8 Summerville 9.07m 10.73m 35-02
6 Floyd, Autrel 8 Summerville 7.54m 10.07m 33-00
7 Butler, Drew 8 Mt. Pleasant 10.99m 9.59m 31-05
8 Lajeunesse, Khamani 8 Mt. Pleasant 11.62m 9.05m 29-08
9 Bauer, Finnly 8 Myrtle Beach 6.30m 6.53m 21-05
10 Cook, Graham 7 Mt. Pleasant 3.64m 3.91m 12-10
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Patterson II, Jamey 9 Lexington 13.20 13.43q 1.8 6
2 Williams, Micah 10 Summerville 14.67 13.76q 4.7 2
3 McDonald Jr, Christopher 10 Blaze 14.43 14.08q 4.7 2
4 James, Cameron 10 Florence Track 14.58 14.10q 2.9 1
5 Washington, Nicholas 10 Blythewood 14.10 14.19q 2.1 5 14.181
6 Kelley, Jonathan 10 Saltwater 14.19q 1.8 6 14.189
7 Stewart, Christopher 10 Storm 14.85 14.21q 2.1 5
8 Dingle, Tyler 10 Flash 15.19 14.28q 2.8 3
9 Quiller, Mekhi 10 55-Unattache 14.61 14.39 2.9 1 14.382
10 Wise, Devin 10 Blaze 14.82 14.39 2.2 4 14.384
11 Miller, Shamar 10 Blaze 14.75 14.58 2.8 3
12 Parker, Trenton 10 Carolina Gol 15.00 14.66 2.1 5
13 Thigpen, Ananias 9 SC Express 14.20 14.83 2.8 3
14 Johnson Jr, Michael 10 Saltwater 14.85 1.8 6
15 Flood, Colby 9 Greenville 14.88 14.87 1.8 6
16 Smith, Jesiah 9 East Coast 14.97 14.91 1.8 6
17 Douglas, Kenyan 10 Blaze 15.82 14.97 4.7 2
18 Davis, Carter 9 Blaze 15.90 15.01 2.8 3
19 Eugene Jr, Isaiah 9 Saltwater 15.10 4.7 2
20 Donaldson Jr, LaGarrick 10 Saltwater 15.00 15.21 2.2 4
21 Walker, Kentrell 9 Quick Stride 15.31 2.2 4
22 Simmons, Justin 10 Lexington 15.32 2.1 5
23 Kilgore, Ashton 9 Greenville 16.88 15.39 2.2 4
24 King, Keenan 10 Tempo 16.60 15.47 1.8 6
25 Iagulli, Preston 9 55-Unattache 15.67 15.49 2.9 1
26 Pinckney, Shayne 10 East Coast 15.62 15.50 2.9 1
27 Jones, Trenton 10 Lexington 17.29 15.51 2.9 1
28 Miller, Andrew 9 Florence Track 16.25 15.76 2.1 5
29 O'Larry, Khristian 10 East Coast 15.24 15.79 4.7 2
30 Ferguson, Walker 9 Greenville 16.29 15.92 1.8 6
31 Bowers, Mason 10 Mt. Pleasant 16.22 15.94 2.2 4
32 Bradly, Isaiah 9 Greenville 16.07 2.1 5
33 Rodriguez, Anthony 9 Greenville 17.07 16.29 4.7 2
34 Ergle, Preston 10 Palmetto Tra 16.94 16.36 2.8 3
35 Davis, Harrison 10 Quick Stride 16.66 2.2 4
36 Rickenbacker II, Darren 10 Quick Stride 19.37 16.88 4.7 2
37 Freeman, Nathaniel 9 Saltwater 17.37 2.8 3
38 Redd, Donovan 9 Flash 17.87 17.38 2.9 1
39 Fields, Jordan 10 Orangeburg 17.42 2.8 3
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Patterson II, Jamey 9 Lexington 13.43 13.28 2.2
2 Williams, Micah 10 Summerville 13.76 13.70 2.2
3 Stewart, Christopher 10 Storm 14.21 14.07 2.2
4 Washington, Nicholas 10 Blythewood 14.19 14.10 2.2
5 James, Cameron 10 Florence Track 14.10 14.25 2.2
6 McDonald Jr, Christopher 10 Blaze 14.08 14.32 2.2
7 Dingle, Tyler 10 Flash 14.28 14.37 2.2
8 Kelley, Jonathan 10 Saltwater 14.19 14.43 2.2
Preliminaries
9 Quiller, Mekhi 10 55-Unattache 14.39
10 Wise, Devin 10 Blaze 14.39
11 Miller, Shamar 10 Blaze 14.58
12 Parker, Trenton 10 Carolina Gol 14.66
13 Thigpen, Ananias 9 SC Express 14.83
14 Johnson Jr, Michael 10 Saltwater 14.85
15 Flood, Colby 9 Greenville 14.87
16 Smith, Jesiah 9 East Coast 14.91
17 Douglas, Kenyan 10 Blaze 14.97
18 Davis, Carter 9 Blaze 15.01
19 Eugene Jr, Isaiah 9 Saltwater 15.10
20 Donaldson Jr, LaGarrick 10 Saltwater 15.21
21 Walker, Kentrell 9 Quick Stride 15.31
22 Simmons, Justin 10 Lexington 15.32
23 Kilgore, Ashton 9 Greenville 15.39
24 King, Keenan 10 Tempo 15.47
25 Iagulli, Preston 9 55-Unattache 15.49
26 Pinckney, Shayne 10 East Coast 15.50
27 Jones, Trenton 10 Lexington 15.51
28 Miller, Andrew 9 Florence Track 15.76
29 O'Larry, Khristian 10 East Coast 15.79
30 Ferguson, Walker 9 Greenville 15.92
31 Bowers, Mason 10 Mt. Pleasant 15.94
32 Bradly, Isaiah 9 Greenville 16.07
33 Rodriguez, Anthony 9 Greenville 16.29
34 Ergle, Preston 10 Palmetto Tra 16.36
35 Davis, Harrison 10 Quick Stride 16.66
36 Rickenbacker II, Darren 10 Quick Stride 16.88
37 Freeman, Nathaniel 9 Saltwater 17.37
38 Redd, Donovan 9 Flash 17.38
39 Fields, Jordan 10 Orangeburg 17.42
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
1 Patterson II, Jamey 9 Lexington 27.90 28.09q 2.4 5
2 Wiggins, Aidyn 9 Titans 27.90 28.37q 3.5 6
3 Williams, Micah 10 Summerville 32.26 28.57q 2.3 2
4 McDonald Jr, Christopher 10 Blaze 30.58 29.86q 2.4 5
5 Washington, Nicholas 10 Blythewood 29.30 29.96q 2.3 2
6 Dayson, Curtis 10 Mt. Pleasant 31.36 30.34q 2.1 3
7 James, Cameron 10 Florence Track 30.10 30.70q 3.7 1
8 Flood, Colby 9 Greenville 30.00 30.85q 3.7 1
9 Patton, Tyree 10 Flash 30.48 30.92 3.7 4
10 Douglas, Kenyan 10 Blaze 32.97 31.00 2.1 3
11 Dingle, Tyler 10 Flash 31.06 31.23 3.7 4
12 Stewart, Christopher 10 Storm 30.61 31.32 3.5 6
13 Thigpen, Ananias 9 SC Express 30.30 31.57 2.3 2
14 Donaldson Jr, LaGarrick 10 Saltwater 28.00 31.69 3.7 4
15 Clary, Kymani 10 Mt. Pleasant 31.00 31.85 2.4 5
16 Winston, Jaylen 9 SC Express 30.30 32.02 2.1 3
17 Simmons, Justin 10 Lexington 32.27 32.29 3.7 1
18 Eugene Jr, Isaiah 9 Saltwater 32.69 3.7 1
19 Pinckney, Shayne 10 East Coast 33.66 32.76 2.4 5
20 Brown-cobb, Kyson 9 Flash 32.80 32.96 2.3 2
21 Ballard, AbdurRahim 10 Blaze 33.01 2.4 5
22 Walker, Kentrell 9 Quick Stride 33.02 2.3 2
23 Davis, Carter 9 Blaze 33.57 33.34 3.5 6
24 Bradly, Isaiah 9 Greenville 33.56 2.3 2
25 King, Keenan 10 Tempo 34.90 33.63 2.3 2
26 O'Larry, Khristian 10 East Coast 33.04 33.97 3.7 4
27 Jones, Trenton 10 Lexington 36.78 34.39 2.3 2
28 Smith, Jesiah 9 East Coast 33.50 34.50 3.5 6
29 Corley, Alex 9 Mt. Pleasant 45.41 34.64 3.5 6
30 Rodriguez, Anthony 9 Greenville 36.91 35.21 2.1 3
31 Davis, Harrison 10 Quick Stride 35.23 2.1 3
32 Ergle, Preston 10 Palmetto Tra 35.54 35.39 3.7 1
33 Kilgore, Ashton 9 Greenville 37.18 35.64 3.7 4
34 Rickenbacker II, Darren 10 Quick Stride 40.77 36.15 3.5 6
35 Ferguson, Walker 9 Greenville 34.00 36.95 3.7 4
36 Redd, Donovan 9 Flash 38.49 37.30 2.4 5
37 Terry, John 10 Storm 32.36 37.59 3.7 1
38 Fields, Jordan 10 Orangeburg 39.55 3.7 4
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Patterson II, Jamey 9 Lexington 28.09 27.87 2.3
2 Wiggins, Aidyn 9 Titans 28.37 28.19 2.3
3 Williams, Micah 10 Summerville 28.57 28.42 2.3
4 McDonald Jr, Christopher 10 Blaze 29.86 29.65 2.3
5 Washington, Nicholas 10 Blythewood 29.96 29.82 2.3
6 Flood, Colby 9 Greenville 30.85 30.52 2.3
7 Dayson, Curtis 10 Mt. Pleasant 30.34 30.54 2.3
8 James, Cameron 10 Florence Track 30.70 31.57 2.3
Preliminaries
9 Patton, Tyree 10 Flash 30.92
10 Douglas, Kenyan 10 Blaze 31.00
11 Dingle, Tyler 10 Flash 31.23
12 Stewart, Christopher 10 Storm 31.32
13 Thigpen, Ananias 9 SC Express 31.57
14 Donaldson Jr, LaGarrick 10 Saltwater 31.69
15 Clary, Kymani 10 Mt. Pleasant 31.85
16 Winston, Jaylen 9 SC Express 32.02
17 Simmons, Justin 10 Lexington 32.29
18 Eugene Jr, Isaiah 9 Saltwater 32.69
19 Pinckney, Shayne 10 East Coast 32.76
20 Brown-cobb, Kyson 9 Flash 32.96
21 Ballard, AbdurRahim 10 Blaze 33.01
22 Walker, Kentrell 9 Quick Stride 33.02
23 Davis, Carter 9 Blaze 33.34
24 Bradly, Isaiah 9 Greenville 33.56
25 King, Keenan 10 Tempo 33.63
26 O'Larry, Khristian 10 East Coast 33.97
27 Jones, Trenton 10 Lexington 34.39
28 Smith, Jesiah 9 East Coast 34.50
29 Corley, Alex 9 Mt. Pleasant 34.64
30 Rodriguez, Anthony 9 Greenville 35.21
31 Davis, Harrison 10 Quick Stride 35.23
32 Ergle, Preston 10 Palmetto Tra 35.39
33 Kilgore, Ashton 9 Greenville 35.64
34 Rickenbacker II, Darren 10 Quick Stride 36.15
35 Ferguson, Walker 9 Greenville 36.95
36 Redd, Donovan 9 Flash 37.30
37 Terry, John 10 Storm 37.59
38 Fields, Jordan 10 Orangeburg 39.55
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
1 Wiggins, Aidyn 9 Titans 1:05.32 1:07.33q 5
2 Muller, Jackson 10 Mt. Pleasant 1:08.46q 3
3 Thigpen, Ananias 9 SC Express 1:07.00 1:09.75q 4
4 Antley, Tyndle 10 55-Unattache 1:07.00 1:10.72q 3
5 Clary, Kymani 10 Mt. Pleasant 1:09.10 1:11.38q 2
6 Wise, Devin 10 Blaze 1:09.36 1:11.67q 1
7 Simmons, Justin 10 Lexington 1:12.28q 1
8 Dayson, Curtis 10 Mt. Pleasant 1:11.88 1:12.44q 5
9 Winston, Jaylen 9 SC Express 1:10.00 1:13.14 1
10 Williams, Brandon 10 Summerville 1:12.40 1:14.03 5
11 Flood, Colby 9 Greenville 1:11.00 1:15.33 3
12 Pinckney, Shayne 10 East Coast 1:21.43 1:15.43 2
13 Barahona, Gabriel 10 Lexington 1:16.20 1:15.48 2
14 Brown-cobb, Kyson 9 Flash 1:11.60 1:16.33 4
15 Houston, Tyson 9 Carolina Roc 1:13.00 1:18.11 3
16 Robinson Jr, Reginald 10 Blaze 1:17.70 1:18.26 1
17 Flippins, Alexander 9 Storm 1:21.78 1:18.69 3
18 Sarkkinen, Anthony 10 Summerville 1:16.33 1:19.74 1
19 Ballard, AbdurRahim 10 Blaze 1:20.50 3
20 Morton, Jordan 10 SC Express 1:13.00 1:20.96 4
21 O'Larry, Khristian 10 East Coast 1:25.52 1:23.10 4
22 Kendig, Zachary 9 Myrtle Beach 1:26.25 1:23.67 3
23 Davis, Harrison 10 Quick Stride 1:24.22 2
24 Jones, Trenton 10 Lexington 1:36.71 1:24.94 4
25 Zieminick, Carter 10 Mt. Pleasant 1:22.70 1:25.47 4
26 Wrenn, Thomas 9 Mt. Pleasant 1:23.41 1:25.84 5
27 Kilgore, Ashton 9 Greenville 1:28.50 1:26.82 2
28 Redd, Donovan 9 Flash 1:27.43 1:28.15 1
29 Oles, Payton 9 Myrtle Beach 1:24.47 1:29.56 5
30 Hoover, Brody 9 Mt. Pleasant 1:32.64 1:29.87 3
31 Rodriguez, Anthony 9 Greenville 1:26.34 1:32.30 2
32 Joe, Nygel 9 Blaze 1:36.64 1:35.12 5
33 Hoffman, Ryan 9 Mt. Pleasant 1:36.49 1:37.20 5
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Wiggins, Aidyn 9 Titans 1:07.33 1:04.15
2 Muller, Jackson 10 Mt. Pleasant 1:08.46 1:06.49
3 Wise, Devin 10 Blaze 1:11.67 1:08.35
4 Thigpen, Ananias 9 SC Express 1:09.75 1:08.94
5 Dayson, Curtis 10 Mt. Pleasant 1:12.44 1:09.39
6 Clary, Kymani 10 Mt. Pleasant 1:11.38 1:11.00
7 Simmons, Justin 10 Lexington 1:12.28 1:11.62
8 Antley, Tyndle 10 55-Unattache 1:10.72 1:13.08
Preliminaries
9 Winston, Jaylen 9 SC Express 1:13.14
10 Williams, Brandon 10 Summerville 1:14.03
11 Flood, Colby 9 Greenville 1:15.33
12 Pinckney, Shayne 10 East Coast 1:15.43
13 Barahona, Gabriel 10 Lexington 1:15.48
14 Brown-cobb, Kyson 9 Flash 1:16.33
15 Houston, Tyson 9 Carolina Roc 1:18.11
16 Robinson Jr, Reginald 10 Blaze 1:18.26
17 Flippins, Alexander 9 Storm 1:18.69
18 Sarkkinen, Anthony 10 Summerville 1:19.74
19 Ballard, AbdurRahim 10 Blaze 1:20.50
20 Morton, Jordan 10 SC Express 1:20.96
21 O'Larry, Khristian 10 East Coast 1:23.10
22 Kendig, Zachary 9 Myrtle Beach 1:23.67
23 Davis, Harrison 10 Quick Stride 1:24.22
24 Jones, Trenton 10 Lexington 1:24.94
25 Zieminick, Carter 10 Mt. Pleasant 1:25.47
26 Wrenn, Thomas 9 Mt. Pleasant 1:25.84
27 Kilgore, Ashton 9 Greenville 1:26.82
28 Redd, Donovan 9 Flash 1:28.15
29 Oles, Payton 9 Myrtle Beach 1:29.56
30 Hoover, Brody 9 Mt. Pleasant 1:29.87
31 Rodriguez, Anthony 9 Greenville 1:32.30
32 Joe, Nygel 9 Blaze 1:35.12
33 Hoffman, Ryan 9 Mt. Pleasant 1:37.20
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Wiggins, Aidyn 9 Titans 2:32.60 2:32.26 3
2 Hislop, Gabriel 9 Mt. Pleasant 2:38.60 2:35.15 3
3 Brown, Christopher 10 Storm 2:37.34 2:41.04 3
4 Muller, Jackson 10 Mt. Pleasant 2:43.87 2:43.20 3
5 Novak, Liam 10 Greenville 2:51.79 2:43.30 2
6 Antley, Tyndle 10 55-Unattache 2:36.00 2:47.45 3
7 Bradley, Kevin 10 Seneca 2:44.30 2:49.19 3
8 Teachman, Zachary 9 Mt. Pleasant 2:53.29 2:51.38 2
9 Williams, Brandon 10 Summerville 2:54.87 2:52.59 2
10 Smith, William 10 Lexington 2:51.64 2:52.89 3
11 White, Elijah 9 Blythewood 2:56.00 2:54.55 2
12 Winston, Jaylen 9 SC Express 2:45.00 2:55.89 3
13 Barahona, Gabriel 10 Lexington 2:49.74 2:56.69 3
14 Yaun, Burket 9 Mt. Pleasant 2:51.47 2:56.94 3
15 Robinson Jr, Reginald 10 Blaze 2:56.08 2:57.46 2
16 LaRue, Griffin 9 Flash 2:50.86 2:58.75 3
17 Morton, Jordan 10 SC Express 3:01.32 1
18 Sarkkinen, Anthony 10 Summerville 3:01.27 3:03.02 2
19 Flippins, Alexander 9 Storm 3:02.00 3:03.22 2
20 Baez, Zorobabel L 10 Palmetto Tra 3:05.19 3
21 Ballard, AbdurRahim 10 Blaze 3:06.91 1
22 Wrenn, Thomas 9 Mt. Pleasant 3:11.62 1
23 Zieminick, Carter 10 Mt. Pleasant 3:05.70 3:11.82 2
24 Dietrich, Oliver 9 Mt. Pleasant 3:08.11 3:12.30 2
25 Oles, Payton 9 Myrtle Beach 3:14.74 3:15.77 2
26 McKenna, Henry 10 Storm 3:11.83 3:16.22 2
27 Owens, Asher 9 Lexington 3:18.46 3:25.81 1
28 Joe, Nygel 9 Blaze 3:30.55 3:30.20 1
29 Jordan, Myles 9 Florence Track 3:20.66 3:30.31 1
30 Lewis, Joel 9 Mt. Pleasant 3:34.58 3:38.88 1
31 Myers, James 9 Mt. Pleasant 3:25.70 3:45.77 1
32 Hendrix, Connor 9 Florence Track 3:34.03 3:48.89 1
33 Huntington, Benjamin 9 Mt. Pleasant 3:38.23 3:50.30 1
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Hislop, Gabriel 9 Mt. Pleasant 5:20.76 5:16.04 2
2 Brown, Christopher 10 Storm 5:32.43 5:25.28 2
3 Novak, Liam 10 Greenville 5:28.99 5:28.20 2
4 Antley, Tyndle 10 55-Unattache 5:22.00 5:29.92 2
5 Bradley, Kevin 10 Seneca 5:35.60 5:31.30 2
6 Teachman, Zachary 9 Mt. Pleasant 5:49.52 5:38.95 2
7 White, Elijah 9 Blythewood 5:58.00 5:39.77 2
8 Gwozdo, Briggs 9 55-Unattache 5:45.00 5:46.80 2
9 Smith, William 10 Lexington 5:50.00 5:51.42 2
10 Yaun, Burket 9 Mt. Pleasant 6:03.48 5:53.27 1
11 Barahona, Gabriel 10 Lexington 6:04.12 6:00.72 1
12 Robinson Jr, Reginald 10 Blaze 6:07.00 6:02.29 1
13 Dietrich, Oliver 9 Mt. Pleasant 6:12.30 6:23.51 1
14 LaRue, Griffin 9 Flash 5:55.22 6:34.76 2
15 Morse, Jackson 9 Mt. Pleasant 6:29.88 6:36.32 1
16 McKenna, Henry 10 Storm 6:26.36 6:38.38 1
17 Owens, Asher 9 Lexington 6:50.43 6:49.39 1
18 Lewis, Joel 9 Mt. Pleasant 7:17.06 7:04.72 1
19 Huntington, Benjamin 9 Mt. Pleasant 7:34.73 7:39.39 1
20 Hendrix, Connor 9 Florence Track 7:20.74 7:51.41 1
4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Team Blaze 'A' 56.23 58.98
1) Douglas, Kenyan 10 2) Wise, Devin 10
3) Miller, Shamar 10 4) McDonald Jr, Christopher 10
2 Saltwater Express Track Club 'A' 1:05.19
1) Freeman, Nathaniel 9 2) Eugene Jr, Isaiah 9
3) Johnson Jr, Michael 10 4) Kelley, Jonathan 10
4x400 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 The Storm Track Club 'A' 5:26.74 5:26.51
1) Flippins, Alexander 9 2) Perricelli, Nathan 10
3) Brown, Christopher 10 4) Terry, John 10
High Jump 9-10 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Perricelli, Nathan 10 Storm 1.27m 1.26m 4-01.50
2 Clary, Kymani 10 Mt. Pleasant 1.21m 1.16m 3-09.50
3 Quiller, Mekhi 10 55-Unattache 1.27m 1.11m 3-07.75
4 Yaun, Burket 9 Mt. Pleasant 1.12m 1.06m 3-05.75
5 Dietrich, Oliver 9 Mt. Pleasant 1.07m 0.96m 3-01.75
6 Hendrix, Connor 9 Florence Track 0.85m 0.81m 2-07.75
6 Huntington, Benjamin 9 Mt. Pleasant 0.81m 2-07.75
8 Boehme, Arden 10 Mt. Pleasant 0.90m 0.76m 2-06.00
Long Jump 9-10 Division Boys
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Williams, Micah 10 Summerville 2.95m 4.15m -1.7 13-07.50
2 Washington, Nicholas 10 Blythewood 3.71m 4.11m -3.3 13-06.00
3 Patterson II, Jamey 9 Lexington 4.25m 3.98m -2.6 13-00.75
4 Dingle, Tyler 10 Flash 3.94m 3.92m -2.7 12-10.50
5 Stewart, Christopher 10 Storm 4.03m 3.84m -1.6 12-07.25
6 Quiller, Mekhi 10 55-Unattache 3.96m 3.78m -1.3 12-05.00
7 Perricelli, Nathan 10 Storm 4.12m 3.77m 2.5 12-04.50
8 Bradley, Kevin 10 Seneca 3.50m 3.65m -1.9 11-11.75
9 Brown-cobb, Kyson 9 Flash 3.55m 3.47m 2.7 11-04.75
10 James, Cameron 10 Florence Track 3.69m 3.42m -2.8 11-02.75
11 White, Elijah 9 Blythewood 3.48m 3.38m -1.3 11-01.25
12 Owens, Asher 9 Lexington 3.31m 1.1 10-10.50
13 Kendig, Zachary 9 Myrtle Beach 3.17m 3.27m -1.4 10-08.75
14 Ferguson, Walker 9 Greenville J3.27m -2.3 10-08.75
15 Robertson, Brody 10 Mt. Pleasant 3.17m J3.27m -1.7 10-08.75
16 Kelley, Jonathan 10 Saltwater 3.25m 2.3 10-08.00
17 Williams, Brandon 10 Summerville 3.38m 3.23m -3.7 10-07.25
18 Johnson Jr, Michael 10 Saltwater 3.03m -1.5 9-11.25
19 Miller, Andrew 9 Florence Track 3.12m 3.02m -3.7 9-11.00
20 LaRue, Griffin 9 Flash 3.11m 3.00m -2.3 9-10.25
21 Miller, Shamar 10 Blaze 3.02m 2.98m -2.0 9-09.50
22 Iagulli, Preston 9 55-Unattache 2.87m J2.98m -1.2 9-09.50
23 Bradly, Isaiah 9 Greenville 2.97m -1.2 9-09.00
24 Smith, Jesiah 9 East Coast 3.04m 2.94m -2.0 9-07.75
25 Houston, Tyson 9 Carolina Roc 3.35m 2.87m -2.0 9-05.00
26 Sarkkinen, Anthony 10 Summerville 2.87m J2.87m -1.6 9-05.00
27 Hislop, Gabriel 9 Mt. Pleasant 3.21m 2.86m -2.3 9-04.75
28 Youmell, Mason 10 Carolina Gol 2.46m 2.81m -1.5 9-02.75
29 King, Keenan 10 Tempo 3.15m 2.56m -2.8 8-04.75
30 Glassberg, Jacob 9 Mt. Pleasant 2.51m 2.50m -0.7 8-02.50
31 Freeman, Nathaniel 9 Saltwater 2.30m -2.5 7-06.50
32 Johnson, St'Julain 9 55-Unattache 3.20m 2.27m -2.0 7-05.50
-- Dayson, Curtis 10 Mt. Pleasant 3.59m FOUL
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Stokes, John 9 Dreamchaserz 7.01m 7.52m 24-08.25
2 Corley, Alex 9 Mt. Pleasant 7.33m 7.50m 24-07.25
3 Patton, Tyree 10 Flash 6.01m 7.22m 23-08.25
4 Robertson, Brody 10 Mt. Pleasant 6.60m 6.34m 20-09.75
5 Johnson, St'Julain 9 55-Unattache 6.50m 5.97m 19-07.00
6 Davis, Caleb 10 Storm 5.84m 19-02.00
7 Toomer, Khaleel 10 Darlington 6.17m 5.63m 18-05.75
8 Downs, Zane 9 Storm 5.48m 17-11.75
9 Hoover, Brody 9 Mt. Pleasant 4.59m 4.43m 14-06.50
10 Hoffman, Ryan 9 Mt. Pleasant 5.43m 4.33m 14-02.50
11 Terry, John 10 Storm 4.86m 4.12m 13-06.25
12 Glassberg, Jacob 9 Mt. Pleasant 4.41m 4.04m 13-03.25
13 Wrenn, Thomas 9 Mt. Pleasant 3.91m 3.68m 12-01.00
14 Myers, James 9 Mt. Pleasant 4.26m 3.61m 11-10.25
15 Jordan, Myles 9 Florence Track 2.49m 2.11m 6-11.25
Javelin Throw 300g 9-10 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Teachman, Zachary 9 Mt. Pleasant 23.29m 28.36m 93-00
2 Robertson, Brody 10 Mt. Pleasant 26.18m 27.78m 91-02
3 Corley, Alex 9 Mt. Pleasant 26.47m 25.69m 84-03
4 Ergle, Preston 10 Palmetto Tra 24.97m 81-11
5 Muller, Jackson 10 Mt. Pleasant 21.19m 23.95m 78-07
6 Myers, James 9 Mt. Pleasant 17.04m 19.20m 63-00
7 Patton, Tyree 10 Flash 13.20m 17.65m 57-11
8 Bowers, Mason 10 Mt. Pleasant 16.62m 17.22m 56-06
9 Johnson, St'Julain 9 55-Unattache 18.30m 16.96m 55-08
10 Morton, Jordan 10 SC Express 15.00m 16.81m 55-02
11 Toomer, Khaleel 10 Darlington 13.81m 16.27m 53-04
12 Davis, Caleb 10 Storm 16.19m 53-01
13 Hoffman, Ryan 9 Mt. Pleasant 15.25m 15.97m 52-05
14 Hoover, Brody 9 Mt. Pleasant 13.37m 13.91m 45-08
15 Downs, Zane 9 Storm 16.62m 13.71m 45-00
16 Zieminick, Carter 10 Mt. Pleasant 12.00m 13.37m 43-10
17 Glassberg, Jacob 9 Mt. Pleasant 14.47m 12.91m 42-04
18 Morse, Jackson 9 Mt. Pleasant 14.21m 12.49m 41-00
19 Lewis, Joel 9 Mt. Pleasant 11.84m 11.25m 36-11
-- Stokes, John 9 Dreamchaserz 12.47m FOUL
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Crumpton, Devan 12 Blaze 12.86 12.69q 1.9 4
2 Pepper, Jayden 12 Greenville 12.70 12.71q 2.5 5
3 Smith II, Will 12 Blaze 13.38 13.00q 2.6 1
4 Gidron, Jordon 11 Blaze 13.42 13.15q 2.6 1 13.144
5 Young, Dominick 12 Blaze 13.12 13.15q 2.4 3 13.147
6 Walker, Kendred 12 Quick Stride 13.19q 2.6 1
7 Harris, Trevion 11 Lexington 13.58 13.39q 2.4 2
8 Yon, Ishun 12 Handz Down 15.01 13.44q 2.4 3
9 Boone, Kevin 12 Summerville 13.75 13.50 2.4 3
10 Kilgore, Camden 11 Greenville 13.90 13.80 1.9 4
11 Mathis, Asaiah 11 Blythewood 13.99 13.96 2.5 5
12 Davis, Dana 11 Blaze 13.93 13.99 2.5 5
13 Walker, Arhdi 11 Saltwater 14.00 14.01 1.9 4
14 Craig, Jacoby 11 Greenville 13.30 14.04 2.4 2
15 Galloway, Jonathan 12 Myrtle Beach 14.04 14.09 2.4 3
16 Balthrop, Dmarion 12 Saltwater 14.23 2.5 5 14.225
16 Thomas, Armani 12 Lexington 14.40 14.23 2.6 1 14.225
18 Jimenez, Robert 12 Mt. Pleasant 14.65 14.24 2.4 2
19 Pulliam, Aarron 12 Flash 14.38 14.31 2.6 1
20 Williams, Davion 11 Blaze 14.67 14.39 2.4 3
21 Williams, Zane 11 Flash 14.82 14.51 2.5 5
22 Rose, Ketaveious 11 Florence Track 14.89 14.69 1.9 4
23 Ford, Tristian 11 Mt. Pleasant 14.74 14.70 2.5 5
24 Myers, Zaavion 12 Carolina Gol 14.73 14.72 1.9 4
25 Polite Jr, Brian 11 Saltwater 14.76 2.4 2
26 Williams, Hassan 12 Summerville 15.80 15.12 2.6 1
27 Goss, Trevon 11 East Coast 15.25 15.32 2.4 2
28 Smith, Brecken 11 Mt. Pleasant 16.04 15.64 2.4 2
29 Otero, Darius 11 Florence Track 16.00 15.75 2.6 1
30 French, Tayvarious 12 Summerville 15.82 2.6 1
31 Brown, Jourdaine 11 Saltwater 14.20 15.97 2.4 2
32 Green, Robert 12 Flash 17.15 16.62 1.9 4
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Pepper, Jayden 12 Greenville 12.71 12.58 2.3
2 Crumpton, Devan 12 Blaze 12.69 12.65 2.3
3 Smith II, Will 12 Blaze 13.00 12.95 2.3
4 Young, Dominick 12 Blaze 13.15 12.98 2.3
5 Gidron, Jordon 11 Blaze 13.15 13.23 2.3
6 Walker, Kendred 12 Quick Stride 13.19 13.28 2.3
7 Harris, Trevion 11 Lexington 13.39 13.31 2.3
8 Yon, Ishun 12 Handz Down 13.44 14.19 2.3
Preliminaries
9 Boone, Kevin 12 Summerville 13.50
10 Kilgore, Camden 11 Greenville 13.80
11 Mathis, Asaiah 11 Blythewood 13.96
12 Davis, Dana 11 Blaze 13.99
13 Walker, Arhdi 11 Saltwater 14.01
14 Craig, Jacoby 11 Greenville 14.04
15 Galloway, Jonathan 12 Myrtle Beach 14.09
16 Balthrop, Dmarion 12 Saltwater 14.23
16 Thomas, Armani 12 Lexington 14.23
18 Jimenez, Robert 12 Mt. Pleasant 14.24
19 Pulliam, Aarron 12 Flash 14.31
20 Williams, Davion 11 Blaze 14.39
21 Williams, Zane 11 Flash 14.51
22 Rose, Ketaveious 11 Florence Track 14.69
23 Ford, Tristian 11 Mt. Pleasant 14.70
24 Myers, Zaavion 12 Carolina Gol 14.72
25 Polite Jr, Brian 11 Saltwater 14.76
26 Williams, Hassan 12 Summerville 15.12
27 Goss, Trevon 11 East Coast 15.32
28 Smith, Brecken 11 Mt. Pleasant 15.64
29 Otero, Darius 11 Florence Track 15.75
30 French, Tayvarious 12 Summerville 15.82
31 Brown, Jourdaine 11 Saltwater 15.97
32 Green, Robert 12 Flash 16.62
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
1 Pepper, Jayden 12 Greenville 25.60 26.22q 4.5 6
2 Crumpton, Devan 12 Blaze 26.56 26.26q 4.8 5
3 Smith II, Will 12 Blaze 27.59 27.04q 3.4 1
4 Williams, Garrison 12 Dreamchaserz 27.51 27.56q 3.1 3
5 Gidron, Jordon 11 Blaze 27.52 27.82q 3.4 2
6 Kilgore, Camden 11 Greenville 29.00 28.54q 4.8 5
7 Walker, Kendred 12 Quick Stride 28.76q 3.1 3
8 Walker, Arhdi 11 Saltwater 28.50 29.18q 3.4 2
9 Brooks Jr, Angel 11 Blythewood 28.80 29.20 3.1 3
10 White, Rhyan 12 Summerville 29.23 4.5 6
11 Mathis, Asaiah 11 Blythewood 28.90 29.50 3.1 4
12 Harris, Trevion 11 Lexington 29.93 29.53 4.8 5
13 Hunter Jr, Darryl 12 Kmr 31.13 29.73 3.4 2
14 Thomas, Armani 12 Lexington 30.72 29.94 3.4 2
15 Pulliam, Aarron 12 Flash 30.26 29.96 3.1 4
16 Craig, Jacoby 11 Greenville 27.95 30.09 3.4 1
17 Rose, Ketaveious 11 Florence Track 31.05 30.27 3.4 1
18 Harris, Kendric 12 Kmr 31.63 30.52 3.1 4
19 Galloway, Jonathan 12 Myrtle Beach 29.87 30.53 4.5 6
20 Williams, Zane 11 Flash 30.99 30.90 3.4 1
21 Polite Jr, Brian 11 Saltwater 30.98 4.8 5
22 Ford, Tristian 11 Mt. Pleasant 31.15 31.02 3.1 3
23 Williams, Davion 11 Blaze 30.54 31.68 3.1 3
24 Hamilton, Logan 12 Mt. Pleasant 32.80 32.90 4.5 6
25 Miller, Kendrick 11 Kmr 33.04 33.02 4.8 5
26 French, Tayvarious 12 Summerville 33.24 4.5 6
27 Otero, Darius 11 Florence Track 34.21 33.93 3.4 2
28 Ross, Chance 12 Summerville 34.90 34.21 3.4 1
29 Phillips, Cannon 11 Myrtle Beach 35.42 3.1 3
30 Goss, Trevon 11 East Coast 34.00 35.89 3.1 3
31 Green, Robert 12 Flash 38.26 36.53 3.4 1
32 Hall, Carter 12 Lexington 39.93 3.1 4
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Crumpton, Devan 12 Blaze 26.26 25.88 2.9
2 Pepper, Jayden 12 Greenville 26.22 26.36 2.9
3 Smith II, Will 12 Blaze 27.04 26.75 2.9
4 Williams, Garrison 12 Dreamchaserz 27.56 27.62 2.9
5 Gidron, Jordon 11 Blaze 27.82 27.84 2.9
6 Walker, Kendred 12 Quick Stride 28.76 28.13 2.9
7 Kilgore, Camden 11 Greenville 28.54 28.25 2.9
8 Walker, Arhdi 11 Saltwater 29.18 28.91 2.9
Preliminaries
9 Brooks Jr, Angel 11 Blythewood 29.20
10 White, Rhyan 12 Summerville 29.23
11 Mathis, Asaiah 11 Blythewood 29.50
12 Harris, Trevion 11 Lexington 29.53
13 Hunter Jr, Darryl 12 Kmr 29.73
14 Thomas, Armani 12 Lexington 29.94
15 Pulliam, Aarron 12 Flash 29.96
16 Craig, Jacoby 11 Greenville 30.09
17 Rose, Ketaveious 11 Florence Track 30.27
18 Harris, Kendric 12 Kmr 30.52
19 Galloway, Jonathan 12 Myrtle Beach 30.53
20 Williams, Zane 11 Flash 30.90
21 Polite Jr, Brian 11 Saltwater 30.98
22 Ford, Tristian 11 Mt. Pleasant 31.02
23 Williams, Davion 11 Blaze 31.68
24 Hamilton, Logan 12 Mt. Pleasant 32.90
25 Miller, Kendrick 11 Kmr 33.02
26 French, Tayvarious 12 Summerville 33.24
27 Otero, Darius 11 Florence Track 33.93
28 Ross, Chance 12 Summerville 34.21
29 Phillips, Cannon 11 Myrtle Beach 35.42
30 Goss, Trevon 11 East Coast 35.89
31 Green, Robert 12 Flash 36.53
32 Hall, Carter 12 Lexington 39.93
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
1 Chaney, Quincy 12 Florence Track 1:03.35 1:02.95q 3
2 Young, Dominick 12 Blaze 59.99 1:03.61q 5
3 Strawder, Malachi 12 Summerville 1:08.07 1:05.33q 1
4 Yon, Ishun 12 Handz Down 1:04.23 1:06.12q 2
5 Williams, Garrison 12 Dreamchaserz 1:02.88 1:06.54q 4
6 Boone, Kevin 12 Summerville 1:08.47q 3
7 Jimenez, Robert 12 Mt. Pleasant 1:13.73 1:08.76q 1
8 Walker, Kendred 12 Quick Stride 1:08.81q 5
9 Hickmon, Caleb 12 Florence Track 1:06.00 1:08.84 1
10 Harris, Kendric 12 Kmr 1:09.75 1:10.16 4
11 Hamilton, Benjamin 11 Summerville 1:08.61 1:10.29 2
12 Daniels, David 11 Dreamchaserz 1:12.00 1:10.31 3
13 White, Rhyan 12 Summerville 1:10.54 1
14 Thomas, Armani 12 Lexington 1:17.00 1:11.87 4
15 Hunter Jr, Darryl 12 Kmr 1:11.50 1:11.88 4
16 James, Jaden 11 Greenville 1:12.39 1:12.09 2
17 Covington, Julian 11 Summerville 1:16.59 1:12.41 5
18 Jones Jr, Phillip 11 Storm 1:10.28 1:13.44 5
19 Bowman, Christian 11 Blythewood 1:09.00 1:14.08 3
20 O'Cain, Jack 12 55-Unattache 1:14.47 3
21 Kendig, Mason 11 Myrtle Beach 1:10.78 1:15.68 5
22 Miller, Kendrick 11 Kmr 1:15.30 1:16.69 3
23 White, Ronan 11 Storm 1:16.23 1:17.51 4
24 Thigpen III, Ivory 12 SC Express 1:22.11 1:18.31 2
25 Shell Jr, Alton 11 Blaze 1:14.28 1:19.85 2
26 Goss, Trevon 11 East Coast 1:20.58 1:20.58 2
27 Phillips, Cannon 11 Myrtle Beach 1:19.22 1:21.44 3
28 Lewis, James 11 Mt. Pleasant 1:22.23 1:22.40 3
29 Smith, Andrew 11 Flash 1:20.71 1:23.15 1
30 Williams, Tate 12 Mt. Pleasant 1:21.22 1:24.07 1
31 Hall, Carter 12 Lexington 1:32.20 2
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Young, Dominick 12 Blaze 1:03.61 59.80
2 Chaney, Quincy 12 Florence Track 1:02.95 1:01.17
3 Williams, Garrison 12 Dreamchaserz 1:06.54 1:01.37
4 Boone, Kevin 12 Summerville 1:08.47 1:04.21
5 Strawder, Malachi 12 Summerville 1:05.33 1:04.40
6 Walker, Kendred 12 Quick Stride 1:08.81 1:07.75
7 Yon, Ishun 12 Handz Down 1:06.12 1:10.04
8 Jimenez, Robert 12 Mt. Pleasant 1:08.76 1:11.25
Preliminaries
9 Hickmon, Caleb 12 Florence Track 1:08.84
10 Harris, Kendric 12 Kmr 1:10.16
11 Hamilton, Benjamin 11 Summerville 1:10.29
12 Daniels, David 11 Dreamchaserz 1:10.31
13 White, Rhyan 12 Summerville 1:10.54
14 Thomas, Armani 12 Lexington 1:11.87
15 Hunter Jr, Darryl 12 Kmr 1:11.88
16 James, Jaden 11 Greenville 1:12.09
17 Covington, Julian 11 Summerville 1:12.41
18 Jones Jr, Phillip 11 Storm 1:13.44
19 Bowman, Christian 11 Blythewood 1:14.08
20 O'Cain, Jack 12 55-Unattache 1:14.47
21 Kendig, Mason 11 Myrtle Beach 1:15.68
22 Miller, Kendrick 11 Kmr 1:16.69
23 White, Ronan 11 Storm 1:17.51
24 Thigpen III, Ivory 12 SC Express 1:18.31
25 Shell Jr, Alton 11 Blaze 1:19.85
26 Goss, Trevon 11 East Coast 1:20.58
27 Phillips, Cannon 11 Myrtle Beach 1:21.44
28 Lewis, James 11 Mt. Pleasant 1:22.40
29 Smith, Andrew 11 Flash 1:23.15
30 Williams, Tate 12 Mt. Pleasant 1:24.07
31 Hall, Carter 12 Lexington 1:32.20
800 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Strawder, Malachi 12 Summerville 2:39.86 2:32.40 3
2 Anderson, Chevelle 12 Greenville 2:34.00 2:33.92 3
3 Grant III, Quency 11 Blythewood 2:40.00 2:38.81 3
4 Hamilton, Benjamin 11 Summerville 2:40.10 2:40.24 3
5 Joe, Amir 12 Blaze 2:44.96 1
6 Myers, Robert 12 Mt. Pleasant 2:45.66 2:45.53 2
7 James, Jaden 11 Greenville 2:44.00 2:46.27 3
8 Mothershead, Benjamin 12 Myrtle Beach 2:45.56 2:46.98 2
9 Hunter Jr, Darryl 12 Kmr 2:40.01 2:47.18 3
10 Morgan, Ryan 12 Flash 2:41.47 2:48.76 3
11 Covington, Julian 11 Summerville 2:53.37 2:49.15 2
12 Harris, Kendric 12 Kmr 2:45.20 2:49.74 2
13 Bowman, Christian 11 Blythewood 2:56.00 2:49.99 2
14 McCary, William 12 Storm 2:41.00 2:50.10 3
15 Gawryluk, Ethan 11 Mt. Pleasant 2:45.12 2:53.37 3
16 Swanton, Quinn 11 Mt. Pleasant 2:49.69 2:53.74 2
17 Miller, Kendrick 11 Kmr 2:53.71 2:55.15 2
18 Stroman, Zaiid 12 Darlington 3:03.47 3:01.48 1
19 Lightfoot, Ceton 11 Mt. Pleasant 2:54.40 3:04.32 2
20 Abstance, Noah 11 Storm 2:45.00 3:04.54 3
21 Owens, Zareth 11 Lexington 3:07.50 3:07.33 1
22 Williams, Tate 12 Mt. Pleasant 3:16.72 3:07.61 1
23 Smith, Andrew 11 Flash 2:57.98 3:07.90 2
24 Baez, Zorobabel 12 Palmetto Tra 3:21.53 3:16.22 1
25 Hipp, Jack 12 Mt. Pleasant 3:13.62 3:17.68 1
26 Cheeseright, Max 12 Flash 3:16.51 3:18.88 1
27 Blackburn, Jacob 12 Mt. Pleasant 3:00.71 3:19.70 1
28 Lewis, James 11 Mt. Pleasant 2:56.01 3:25.17 2
29 Hall, Carter 12 Lexington 3:31.00 1
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Burroughs, Kaleb 11 Florence Track 5:06.46 5:02.63 2
2 Duncan, Julian 12 Florence Track 5:15.88 5:17.97 2
3 Anderson, Chevelle 12 Greenville 5:32.87 5:17.98 2
4 Volkmann, Calvin 11 Mt. Pleasant 5:21.33 5:19.74 2
5 Kendig, Mason 11 Myrtle Beach 5:21.67 5:20.67 2
6 Grant III, Quency 11 Blythewood 5:20.00 5:28.72 2
7 Swanton, Quinn 11 Mt. Pleasant 5:41.88 5:30.41 1
8 James, Jaden 11 Greenville 5:27.36 5:31.04 2
9 Butler, Jack 11 Mt. Pleasant 5:38.25 5:31.70 2
10 Gawryluk, Ethan 11 Mt. Pleasant 5:38.06 5:39.19 2
11 Goldsmith, Henry 12 Mt. Pleasant 5:36.71 5:40.74 2
12 Morgan, Ryan 12 Flash 5:49.04 5:44.56 1
13 Kaufelds, Patrick 11 Palmetto Tra 5:57.61 5:46.86 1
14 Abstance, Noah 11 Storm 5:42.75 5:46.91 1
15 Bunt, Brayden 11 Mt. Pleasant 6:02.08 5:52.73 1
16 Mothershead, Benjamin 12 Myrtle Beach 5:42.36 5:54.32 1
17 Weeden, Zachary 11 Myrtle Beach 5:46.01 5:59.49 1
18 Rollins, Calvin 11 Mt. Pleasant 6:15.43 6:10.69 1
19 Owens, Zareth 11 Lexington 6:42.08 6:26.01 1
20 Smith, Andrew 11 Flash 5:48.23 6:44.79 1
21 Johnson, Peyton 11 Mt. Pleasant 6:26.64 6:51.36 1
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Burroughs, Kaleb 11 Florence Track 10:47.83 10:59.34
2 Teachman, John 12 Mt. Pleasant 11:14.13 11:02.36
3 Volkmann, Calvin 11 Mt. Pleasant 11:32.60 11:21.44
4 Duncan, Julian 12 Florence Track 11:11.69 11:38.81
5 Butler, Jack 11 Mt. Pleasant 11:59.93 11:54.96
6 Swanton, Quinn 11 Mt. Pleasant 11:43.89 11:59.05
7 Bunt, Brayden 11 Mt. Pleasant 12:27.00 12:29.37
8 Kaufelds, Patrick 11 Palmetto Tra 12:29.02 12:45.89
9 Lightfoot, Ceton 11 Mt. Pleasant 13:06.59 12:51.75
10 Weeden, Zachary 11 Myrtle Beach 12:28.08 13:00.67
11 Mothershead, Benjamin 12 Myrtle Beach 12:16.58 13:07.23
12 Colon-LaBorde, Alejandro 11 Palmetto Tra 13:08.75 13:16.93
13 Johnson, Peyton 11 Mt. Pleasant 13:42.07 13:34.26
80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Daniels, David 11 Dreamchaserz 14.26q 3.1 3
2 Joe, Amir 12 Blaze 14.87 14.59q 1.0 1
3 Williams, Garrison 12 Dreamchaserz 14.70 15.03q 3.1 3
4 Goldsmith, Henry 12 Mt. Pleasant 14.98 15.13q 2.6 2
5 Brooks Jr, Angel 11 Blythewood 16.21 15.35q 1.0 1
6 Grant III, Quency 11 Blythewood 16.31 15.39q 3.1 3
7 Clary, Tyrone 11 Mt. Pleasant 15.76 15.96q 2.6 2
8 Thigpen III, Ivory 12 SC Express 16.07q 3.1 3
9 Stroman, Zaiid 12 Darlington 16.87 16.15 1.0 1
10 Anderson, Chevelle 12 Greenville 16.90 16.36 2.6 2
11 Hamilton, Logan 12 Mt. Pleasant 16.91 16.49 2.6 2
12 Jordan, Samuel 12 Florence Track 16.60 16.58 3.1 3
13 O'Cain, Jack 12 55-Unattache 16.74 2.6 2
14 Ellis, Ryan 11 Greenville 17.00 17.07 3.1 3
15 Rollins, Calvin 11 Mt. Pleasant 17.24 17.12 3.1 3
16 Shell Jr, Alton 11 Blaze 16.99 17.38 1.0 1
17 Hipp, Jack 12 Mt. Pleasant 18.95 18.54 2.6 2
18 Colon-LaBorde, Alejandro 11 Palmetto Tra 20.25 1.0 1
80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Joe, Amir 12 Blaze 14.59 14.26 3.5
2 Daniels, David 11 Dreamchaserz 14.26 14.27 3.5
3 Goldsmith, Henry 12 Mt. Pleasant 15.13 14.78 3.5
4 Grant III, Quency 11 Blythewood 15.39 15.33 3.5
5 Thigpen III, Ivory 12 SC Express 16.07 15.60 3.5
6 Clary, Tyrone 11 Mt. Pleasant 15.96 15.69 3.5
7 Brooks Jr, Angel 11 Blythewood 15.35 17.33 3.5
8 Williams, Garrison 12 Dreamchaserz 15.03 17.43 3.5
Preliminaries
9 Stroman, Zaiid 12 Darlington 16.15
10 Anderson, Chevelle 12 Greenville 16.36
11 Hamilton, Logan 12 Mt. Pleasant 16.49
12 Jordan, Samuel 12 Florence Track 16.58
13 O'Cain, Jack 12 55-Unattache 16.74
14 Ellis, Ryan 11 Greenville 17.07
15 Rollins, Calvin 11 Mt. Pleasant 17.12
16 Shell Jr, Alton 11 Blaze 17.38
17 Hipp, Jack 12 Mt. Pleasant 18.54
18 Colon-LaBorde, Alejandro 11 Palmetto Tra 20.25
4x100 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
Finals
1 Team Blaze 'A' 50.97 51.94
1) Gidron, Jordon 11 2) Young, Dominick 12
3) Smith II, Will 12 4) Crumpton, Devan 12
2 Greenville Jets 'A' 54.03
1) Ellis, Ryan 11 2) Pepper, Jayden 12
3) Craig, Jacoby 11 4) Kilgore, Camden 11
3 Team Blaze 'B' 56.29
1) Drinkard, Landon 12 2) Williams, Davion 11
3) Joe, Amir 12 4) Davis, Dana 11
4 Summerville Storm Track Team 'A' 52.29 56.42
1) White, Rhyan 12 2) Strawder, Malachi 12
3) Williams, Hassan 12 4) Boone, Kevin 12
4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 The Storm Track Club 'A' 5:26.74 5:15.02
1) McCary, William 12 2) Abstance, Noah 11
3) White, Ronan 11 4) Jones Jr, Phillip 11
High Jump 11-12 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Drinkard, Landon 12 Blaze 1.45m 1.45m 4-09.00
2 Clary, Tyrone 11 Mt. Pleasant 1.50m 1.40m 4-07.00
3 Jimenez, Robert 12 Mt. Pleasant 1.40m 1.35m 4-05.00
4 Goldsmith, Henry 12 Mt. Pleasant 1.30m 1.30m 4-03.25
5 Jordan, Samuel 12 Florence Track 1.20m 1.20m 3-11.25
6 Rose, Ketaveious 11 Florence Track 1.15m J1.20m 3-11.25
7 Williams, Tate 12 Mt. Pleasant 1.10m 1.15m 3-09.25
8 Gawryluk, Ethan 11 Mt. Pleasant 1.20m 1.10m 3-07.25
9 Lewis, James 11 Mt. Pleasant 1.05m J1.10m 3-07.25
10 Yaun, Matthew 12 Mt. Pleasant 1.05m J1.10m 3-07.25
11 Brooks Jr, Angel 11 Blythewood 1.22m 0.95m 3-01.25
-- Daniels, David 11 Dreamchaserz 1.37m NH
Long Jump 11-12 Division Boys
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Davis, Dana 11 Blaze 4.29m 4.25m NWI 13-11.50
2 Ellis, Ryan 11 Greenville 3.71m 4.18m NWI 13-08.75
3 Drinkard, Landon 12 Blaze 4.24m 4.13m NWI 13-06.75
4 Yon, Ishun 12 Handz Down 3.89m 4.10m NWI 13-05.50
5 Balthrop, Dmarion 12 Saltwater 4.05m NWI 13-03.50
6 McCallum, Collins 12 Myrtle Beach 4.10m 4.04m NWI 13-03.25
7 Hickmon, Caleb 12 Florence Track 3.81m 3.93m NWI 12-10.75
8 Kendig, Mason 11 Myrtle Beach 4.07m 3.91m NWI 12-10.00
9 Jordan, Samuel 12 Florence Track 4.01m 3.90m NWI 12-09.50
10 Jones Jr, Phillip 11 Storm 3.63m 3.86m NWI 12-08.00
11 Galloway, Jonathan 12 Myrtle Beach 3.79m 3.80m NWI 12-05.75
12 Ford, Tristian 11 Mt. Pleasant 3.85m 3.76m NWI 12-04.00
13 Mathis, Asaiah 11 Blythewood 3.67m NWI 12-00.50
14 Polite Jr, Brian 11 Saltwater 3.65m NWI 11-11.75
15 Covington, Julian 11 Summerville 3.02m 3.63m NWI 11-11.00
16 Duncan, Julian 12 Florence Track 3.58m 3.61m NWI 11-10.25
17 Aldridge, Cameron 12 Florence Track 3.61m 3.56m NWI 11-08.25
18 Thigpen III, Ivory 12 SC Express 3.33m 3.54m NWI 11-07.50
19 Stroman, Zaiid 12 Darlington 3.58m 3.47m NWI 11-04.75
20 Hamilton, Logan 12 Mt. Pleasant 3.60m J3.47m NWI 11-04.75
21 French, Tayvarious 12 Summerville 3.46m NWI 11-04.25
22 Volkmann, Calvin 11 Mt. Pleasant 3.55m 3.39m NWI 11-01.50
23 White, Ronan 11 Storm 3.61m 3.38m NWI 11-01.25
24 Hamilton, Benjamin 11 Summerville 3.18m 3.34m NWI 10-11.50
25 Williams, Zane 11 Flash 3.77m 3.32m NWI 10-10.75
26 Williams, Hassan 12 Summerville 3.58m 3.24m NWI 10-07.75
27 Ross, Chance 12 Summerville 3.19m 3.13m NWI 10-03.25
28 Bowman, Christian 11 Blythewood 3.53m 3.00m NWI 9-10.25
29 Blackburn, Jacob 12 Mt. Pleasant 2.92m 2.93m NWI 9-07.50
-- Brown, Jourdaine 11 Saltwater FOUL
-- Walker, Arhdi 11 Saltwater 3.66m FOUL
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Pulliam, Aarron 12 Flash 10.67m 10.05m 32-11.75
2 Davis, Tyler 11 Blythewood 9.19m 9.92m 32-06.50
3 Bailem, Darius 12 Summerville 7.93m 9.65m 31-08.00
4 Teachman, John 12 Mt. Pleasant 9.49m 9.38m 30-09.25
5 Vaughn Jr, Ryan 11 Titans 8.10m 8.37m 27-05.50
6 Stewart, Omar 12 Florence Track 7.86m 7.68m 25-02.50
7 Simmons, Caden 12 Mt. Pleasant 7.48m 7.62m 25-00.00
8 Riley, Nollan 12 Summerville 7.08m 6.95m 22-09.75
9 Martin, Adarius 11 Darlington 7.02m 6.93m 22-09.00
10 Green, Robert 12 Flash 6.72m 6.67m 21-10.75
11 Smith, Brecken 11 Mt. Pleasant 6.27m 6.65m 21-10.00
12 Andrews, Bryson 11 Darlington 6.74m 6.59m 21-07.50
13 Yaun, Matthew 12 Mt. Pleasant 6.55m 6.27m 20-07.00
14 Downs, Evan 11 Storm 6.05m 6.06m 19-10.75
15 Taylor, Jackson 11 Blythewood 6.15m 5.97m 19-07.00
16 Thompson, Johnny 12 Quick Stride 5.93m 19-05.50
17 Cheeseright, Max 12 Flash 5.12m 5.04m 16-06.50
18 Carter, Zykias 11 Greenville 4.65m 4.77m 15-07.75
19 Guevara, Anastacio 11 Flash 3.24m 3.08m 10-01.25
Discus Throw 1kg 11-12 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Bailem, Darius 12 Summerville 21.96m 23.54m 77-03
2 Davis, Tyler 11 Blythewood 18.39m 21.83m 71-07
3 Vaughn Jr, Ryan 11 Titans 22.91m 21.79m 71-06
4 Simmons, Caden 12 Mt. Pleasant 19.17m 18.81m 61-08
5 Stewart, Omar 12 Florence Track 15.16m 16.93m 55-06
6 Hitch, David 12 Florence Track 13.58m 16.73m 54-11
7 Martin, Adarius 11 Darlington 14.25m 15.59m 51-02
8 Taylor, Jackson 11 Blythewood 10.85m 15.28m 50-01
9 Riley, Nollan 12 Summerville 15.73m 15.24m 50-00
10 Smith, Brecken 11 Mt. Pleasant 16.15m 13.79m 45-03
11 Thompson, Johnny 12 Quick Stride 13.49m 44-03
12 Downs, Evan 11 Storm 13.46m 44-02
13 Andrews, Bryson 11 Darlington 13.40m 12.63m 41-05
14 Yaun, Matthew 12 Mt. Pleasant 14.07m 12.43m 40-09
15 Small, Alexander 12 Florence Track 8.81m 9.49m 31-02
16 Carter, Zykias 11 Greenville 7.97m 26-02
Javelin Throw 450g 11-12 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Myers, Robert 12 Mt. Pleasant 35.18m 36.05m 118-03
2 Vaughn Jr, Ryan 11 Titans 32.39m 34.38m 112-09
3 Burroughs, Kaleb 11 Florence Track 30.30m 32.87m 107-10
4 Welborn, Nicholas 12 Mt. Pleasant 34.16m 31.23m 102-05
5 Aldridge, Cameron 12 Florence Track 27.89m 30.39m 99-08
6 Teachman, John 12 Mt. Pleasant 29.29m 29.78m 97-08
7 Hickmon, Caleb 12 Florence Track 22.71m 29.64m 97-03
8 Kaufelds, Patrick 11 Palmetto Tra 22.75m 26.21m 86-00
9 Weeden, Zachary 11 Myrtle Beach 22.58m 23.66m 77-07
10 Clary, Tyrone 11 Mt. Pleasant 25.34m 22.02m 72-03
11 Rollins, Calvin 11 Mt. Pleasant 21.85m 21.11m 69-03
12 Johnson, Peyton 11 Mt. Pleasant 17.68m 20.84m 68-04
13 Riley, Nollan 12 Summerville 18.35m 20.52m 67-04
14 Morgan, Ryan 12 Flash 18.60m 20.50m 67-03
15 Simmons, Caden 12 Mt. Pleasant 23.81m 19.90m 65-03
16 O'Cain, Jack 12 55-Unattache 17.07m 19.69m 64-07
17 Lightfoot, Ceton 11 Mt. Pleasant 20.55m 18.36m 60-03
18 Ross, Chance 12 Summerville 16.70m 18.11m 59-05
19 Downs, Evan 11 Storm 9.63m 17.68m 58-00
20 Hitch, David 12 Florence Track 22.45m 17.63m 57-10
21 Martin, Adarius 11 Darlington 16.71m 17.41m 57-01
22 Hipp, Jack 12 Mt. Pleasant 16.06m 16.26m 53-04
23 Butler, Jack 11 Mt. Pleasant 16.66m 15.40m 50-06
24 Bailem, Darius 12 Summerville 14.32m 14.98m 49-02
25 Andrews, Bryson 11 Darlington 14.77m 14.04m 46-01
26 Colon-LaBorde, Alejandro 11 Palmetto Tra 12.93m 13.06m 42-10
27 Bunt, Brayden 11 Mt. Pleasant 16.01m 13.02m 42-08
28 Blackburn, Jacob 12 Mt. Pleasant 11.26m 12.21m 40-01
29 Guevara, Anastacio 11 Flash 4.50m 5.40m 17-08
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Hitch, David 12 Florence Track 11:02.10 11:36.84
2 Small, Alexander 12 Florence Track 12:44.23 15:00.30
-- Guevara, Anastacio 11 Flash 12:37.14 DQ
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Stokes III, Capers 14 Dreamchaserz 11.40 11.57q 3.4 6
2 Byrd, Tyree 14 Blaze 11.70 11.63q 2.5 3
3 Daniels, Jeremy 14 Dreamchaserz 11.60 11.65q 3.5 4
4 Staples, Darrius 14 Blaze 11.92 11.69q 1.1 1 11.683
4 Nesbitt, Dominique 14 Palmetto 11.99 11.69q 2.5 3 11.683
6 Davis, Micah 14 Storm 11.88 11.77q 1.1 1
7 Evering III, Sidney 14 Dreamchaserz 11.50 11.78q 2.7 5
8 Timmons, Caleb 14 Blaze 12.01 11.88q 3.5 4
9 Jones, Savionne 14 Palmetto 12.13 12.09 2.7 5
10 Fuller, Christopher 13 Blaze 12.21 12.22 3.4 6
11 Williams, Zavier 14 Orangeburg 12.24 3.5 4
12 McQuire, Maurice 14 Fast Forward 11.98 12.32 2.2 2
13 Lyde, Keishawn 14 Florence Track 12.37 12.35 2.7 5
14 St Pierre, Nathan 14 Quick Stride 12.37 3.4 6
15 St Pierre, Nicholas 14 Quick Stride 12.39 3.4 6
16 Cochran, Jordan 14 Blaze 12.36 12.43 3.4 6
17 Burns, Danterius 14 Greenville 12.97 12.49 1.1 1
18 Peterson, Emmanuel 14 Carolina Gol 12.66 12.63 3.5 4
19 Manigault, Braedon 14 Mt. Pleasant 13.50 12.80 3.5 4
20 Branch, Nathaniel 14 Dreamchaserz 12.88 2.5 3
21 James, Sensire 14 Summerville 13.47 12.98 2.5 3
22 McCallum, T'Mars 14 Myrtle Beach 12.69 13.06 2.5 3
23 Bates, Bryson 13 Summerville 13.63 13.13 3.4 6
24 James, Christan 14 Florence Track 13.59 13.18 2.7 5
25 Mayes, Makahi 13 55-Unattache 13.39 13.41 2.2 2
26 Bennett, Jakari 13 Tempo 12.89 13.42 2.2 2
27 Singleton Jr, Alonzo 13 Lexington 13.69 13.49 3.4 6
28 Dumas, Sterling 14 36 Elite Mov 13.62 1.1 1
29 Calloway, Jayden 13 Saltwater 13.65 2.2 2
30 Campbell, Camren 13 Summerville 14.26 13.76 2.5 3
31 Bowers, Caleb 14 Mt. Pleasant 14.07 13.77 2.7 5
32 Williams, Bowman 14 Mt. Pleasant 14.57 13.97 1.1 1
33 Harrison Jr, Ka-Shon 13 Blaze 14.44 2.7 5
34 Autry, Caleb 13 Myrtle Beach 14.31 14.60 2.2 2
35 Olinger, Jacob 13 Mt. Pleasant 15.25 14.82 2.2 2
36 Crowley, John 14 Mt. Pleasant 15.30 15.82 2.5 3
37 Lynch, Patrick 13 Mt. Pleasant 17.01 17.87 2.7 5
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Evering III, Sidney 14 Dreamchaserz 11.78 11.44 2.2
2 Nesbitt, Dominique 14 Palmetto 11.69 11.60 2.2
3 Daniels, Jeremy 14 Dreamchaserz 11.65 11.62 2.2 11.613
4 Stokes III, Capers 14 Dreamchaserz 11.57 11.62 2.2 11.618
5 Byrd, Tyree 14 Blaze 11.63 11.63 2.2
6 Staples, Darrius 14 Blaze 11.69 11.64 2.2
7 Davis, Micah 14 Storm 11.77 11.74 2.2
8 Timmons, Caleb 14 Blaze 11.88 12.10 2.2
Preliminaries
9 Jones, Savionne 14 Palmetto 12.09
10 Fuller, Christopher 13 Blaze 12.22
11 Williams, Zavier 14 Orangeburg 12.24
12 McQuire, Maurice 14 Fast Forward 12.32
13 Lyde, Keishawn 14 Florence Track 12.35
14 St Pierre, Nathan 14 Quick Stride 12.37
15 St Pierre, Nicholas 14 Quick Stride 12.39
16 Cochran, Jordan 14 Blaze 12.43
17 Burns, Danterius 14 Greenville 12.49
18 Peterson, Emmanuel 14 Carolina Gol 12.63
19 Manigault, Braedon 14 Mt. Pleasant 12.80
20 Branch, Nathaniel 14 Dreamchaserz 12.88
21 James, Sensire 14 Summerville 12.98
22 McCallum, T'Mars 14 Myrtle Beach 13.06
23 Bates, Bryson 13 Summerville 13.13
24 James, Christan 14 Florence Track 13.18
25 Mayes, Makahi 13 55-Unattache 13.41
26 Bennett, Jakari 13 Tempo 13.42
27 Singleton Jr, Alonzo 13 Lexington 13.49
28 Dumas, Sterling 14 36 Elite Mov 13.62
29 Calloway, Jayden 13 Saltwater 13.65
30 Campbell, Camren 13 Summerville 13.76
31 Bowers, Caleb 14 Mt. Pleasant 13.77
32 Williams, Bowman 14 Mt. Pleasant 13.97
33 Harrison Jr, Ka-Shon 13 Blaze 14.44
34 Autry, Caleb 13 Myrtle Beach 14.60
35 Olinger, Jacob 13 Mt. Pleasant 14.82
36 Crowley, John 14 Mt. Pleasant 15.82
37 Lynch, Patrick 13 Mt. Pleasant 17.87
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
1 Evering III, Sidney 14 Dreamchaserz 23.70 23.71q 4.2 4
2 Nesbitt, Dominique 14 Palmetto 24.39 23.77q 3.9 2
3 Byrd, Tyree 14 Blaze 23.70 24.04q 3.5 3
4 Daniels, Jeremy 14 Dreamchaserz 24.74 24.26q 3.9 2
5 McQuire, Maurice 14 Fast Forward 23.26 24.32q 2.5 5
6 Lyde, Keishawn 14 Florence Track 24.81 24.67q 3.5 3
7 Timmons, Caleb 14 Blaze 25.22 24.75q 2.5 5
8 Goodine, Damarion 14 Tempo 24.50 25.20q 3.4 1
9 Harrison, Jayden 14 Blaze 25.39 25.43 4.2 4
10 Williams, Zavier 14 Orangeburg 25.46 3.9 2
11 Calloway, Jayden 13 Saltwater 25.94 3.5 3
12 St Pierre, Nathan 14 Quick Stride 26.01 3.5 3
13 Burns, Danterius 14 Greenville 26.81 26.23 3.9 2
14 Fuller, Christopher 13 Blaze 25.32 26.45 2.5 5
15 Peterson, Emmanuel 14 Carolina Gol 28.99 26.54 3.5 3 26.537
16 St Pierre, Nicholas 14 Quick Stride 26.54 4.2 4 26.538
17 Reynolds, Kavan 13 Florence Track 27.10 3.4 1
18 James, Christan 14 Florence Track 27.92 27.17 3.9 2
19 Evans, Benjamin 14 Mt. Pleasant 27.90 27.33 3.4 1
20 Charpia, Hayden 14 Flash 28.98 28.30 4.2 4
21 Singleton Jr, Alonzo 13 Lexington 29.11 28.44 3.4 1 28.433
22 Campbell, Camren 13 Summerville 29.73 28.44 3.5 3 28.435
23 Washington, Andre 14 Blaze 28.03 28.67 3.5 3
24 China Jr, Reginald 14 Storm 30.18 28.75 2.5 5
25 Gise, Fenton 13 Mt. Pleasant 28.64 28.85 2.5 5
26 Brown, Nino 13 Blaze 31.15 28.89 4.2 4
27 Mayes, Makahi 13 55-Unattache 29.39 29.13 3.9 2
28 Perry, Chandler 14 Storm 30.78 29.74 2.5 5
29 Harrison Jr, Ka-Shon 13 Blaze 29.90 3.9 2
30 Bennett, Jakari 13 Tempo 28.20 29.98 4.2 4
31 Bates, Bryson 13 Summerville 27.46 37.79 3.4 1
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Evering III, Sidney 14 Dreamchaserz 23.71 23.37 4.2
2 Nesbitt, Dominique 14 Palmetto 23.77 23.62 4.2
3 Daniels, Jeremy 14 Dreamchaserz 24.26 24.12 4.2
4 Byrd, Tyree 14 Blaze 24.04 24.19 4.2
5 McQuire, Maurice 14 Fast Forward 24.32 24.56 4.2
6 Timmons, Caleb 14 Blaze 24.75 24.87 4.2
7 Lyde, Keishawn 14 Florence Track 24.67 24.89 4.2
8 Goodine, Damarion 14 Tempo 25.20 25.42 4.2
Preliminaries
9 Harrison, Jayden 14 Blaze 25.43
10 Williams, Zavier 14 Orangeburg 25.46
11 Calloway, Jayden 13 Saltwater 25.94
12 St Pierre, Nathan 14 Quick Stride 26.01
13 Burns, Danterius 14 Greenville 26.23
14 Fuller, Christopher 13 Blaze 26.45
15 Peterson, Emmanuel 14 Carolina Gol 26.54
16 St Pierre, Nicholas 14 Quick Stride 26.54
17 Reynolds, Kavan 13 Florence Track 27.10
18 James, Christan 14 Florence Track 27.17
19 Evans, Benjamin 14 Mt. Pleasant 27.33
20 Charpia, Hayden 14 Flash 28.30
21 Singleton Jr, Alonzo 13 Lexington 28.44
22 Campbell, Camren 13 Summerville 28.44
23 Washington, Andre 14 Blaze 28.67
24 China Jr, Reginald 14 Storm 28.75
25 Gise, Fenton 13 Mt. Pleasant 28.85
26 Brown, Nino 13 Blaze 28.89
27 Mayes, Makahi 13 55-Unattache 29.13
28 Perry, Chandler 14 Storm 29.74
29 Harrison Jr, Ka-Shon 13 Blaze 29.90
30 Bennett, Jakari 13 Tempo 29.98
31 Bates, Bryson 13 Summerville 37.79
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
1 Brown, Saxon 14 Greenville 53.07 53.84q 5
2 McQuire, Maurice 14 Fast Forward 54.02 55.24q 4
3 Staples, Darrius 14 Blaze 1:00.37 55.98q 4
4 Lyde, Keishawn 14 Florence Track 55.44 56.93q 2
5 Washington, Andre 14 Blaze 1:02.82 57.86q 1
6 Harrison, Jayden 14 Blaze 55.93 58.23q 1
7 Davis, Micah 14 Storm 57.89 58.73q 1
8 Goodine, Damarion 14 Tempo 54.70 58.88q 3
9 Burns, Danterius 14 Greenville 59.00 59.47 2
10 Timmons, Caleb 14 Blaze 1:03.09 59.73 2
11 St Pierre, Nicholas 14 Quick Stride 1:00.96 2
12 Jones, Malachi 14 Titans 59.42 1:01.01 3
13 Williams, Zavier 14 Orangeburg 1:01.61 1
14 St Pierre, Nathan 14 Quick Stride 1:01.77 2
15 Brown, Nino 13 Blaze 1:03.88 1:02.59 4
16 Nodes, Harrison 14 Mt. Pleasant 1:02.99 1:02.64 1
17 Charpia, Hayden 14 Flash 1:03.82 1:03.66 3
18 Duncan, Alexander 14 Mt. Pleasant 1:02.77 1:03.74 2
19 Riley, Cooper 14 Summerville 1:01.83 1:03.76 5
20 Albarran, Luka 14 Mt. Pleasant 1:02.68 1:04.83 3
21 Blue, Vaughn 14 Mt. Pleasant 1:02.60 1:04.90 4
22 Washington III, Leroy 14 Blaze 1:05.33 1
23 Harrison Jr, Ka-Shon 13 Blaze 1:06.90 3
24 Bates, Bryson 13 Summerville 1:02.30 1:06.97 5
25 Gise, Fenton 13 Mt. Pleasant 1:04.42 1:07.16 5
26 Singleton Jr, Alonzo 13 Lexington 1:07.55 1:09.03 4
27 Reynolds, Kendrick 13 Florence Track 1:12.32 1:14.33 1
28 Tucker, Matthew 13 Mt. Pleasant 1:15.00 1:14.98 4
29 Dietrich, Devin 13 Mt. Pleasant 1:12.27 1:15.93 1
30 Liu, Evan 13 Summerville 1:24.88 1:20.53 4
31 Poirier, Cameron 13 Palmetto 1:23.73 1:20.71 5
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Goodine, Damarion 14 Tempo 58.88 54.64
2 McQuire, Maurice 14 Fast Forward 55.24 55.19
3 Staples, Darrius 14 Blaze 55.98 55.64
4 Lyde, Keishawn 14 Florence Track 56.93 55.95
5 Harrison, Jayden 14 Blaze 58.23 57.28
6 Davis, Micah 14 Storm 58.73 58.08
7 Washington, Andre 14 Blaze 57.86 58.90
Preliminaries
1 Brown, Saxon 14 Greenville 53.84
9 Burns, Danterius 14 Greenville 59.47
10 Timmons, Caleb 14 Blaze 59.73
11 St Pierre, Nicholas 14 Quick Stride 1:00.96
12 Jones, Malachi 14 Titans 1:01.01
13 Williams, Zavier 14 Orangeburg 1:01.61
14 St Pierre, Nathan 14 Quick Stride 1:01.77
15 Brown, Nino 13 Blaze 1:02.59
16 Nodes, Harrison 14 Mt. Pleasant 1:02.64
17 Charpia, Hayden 14 Flash 1:03.66
18 Duncan, Alexander 14 Mt. Pleasant 1:03.74
19 Riley, Cooper 14 Summerville 1:03.76
20 Albarran, Luka 14 Mt. Pleasant 1:04.83
21 Blue, Vaughn 14 Mt. Pleasant 1:04.90
22 Washington III, Leroy 14 Blaze 1:05.33
23 Harrison Jr, Ka-Shon 13 Blaze 1:06.90
24 Bates, Bryson 13 Summerville 1:06.97
25 Gise, Fenton 13 Mt. Pleasant 1:07.16
26 Singleton Jr, Alonzo 13 Lexington 1:09.03
27 Reynolds, Kendrick 13 Florence Track 1:14.33
28 Tucker, Matthew 13 Mt. Pleasant 1:14.98
29 Dietrich, Devin 13 Mt. Pleasant 1:15.93
30 Liu, Evan 13 Summerville 1:20.53
31 Poirier, Cameron 13 Palmetto 1:20.71
800 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Brown, Saxon 14 Greenville 2:04.01 2:02.43 3
2 Goodine, Damarion 14 Tempo 2:15.00 2:17.90 3
3 Lyde, Keishawn 14 Florence Track 2:18.72 1
4 Nodes, Harrison 14 Mt. Pleasant 2:24.69 2:21.04 3
5 Sibley, Devon 13 Midas 2:20.13 2:24.61 3
6 Backstrom, Johnathon 13 Blaze 2:27.78 2:24.68 2
7 Kaufelds, Kyle 13 Palmetto Tra 2:23.24 2:25.46 3
8 Mohr, Nicholas 14 Myrtle Beach 2:20.88 2:27.11 3
9 Riley, Cooper 14 Summerville 2:24.40 2:27.66 3
10 Jones, Malachi 14 Titans 2:26.08 2:28.04 3
11 Ballard, Huthayfah 14 Blaze 2:28.30 1
12 Doby, Christopher 13 Blaze 2:30.17 2:28.96 2
13 Lungaro, Dante 14 Flash 2:28.42 2:30.85 2
14 Duncan, Alexander 14 Mt. Pleasant 2:25.02 2:31.06 3
15 Boucher, Louis 14 Palmetto Tra 2:47.44 2:32.00 2
16 Albarran, Luka 14 Mt. Pleasant 2:31.16 2:35.98 2
17 Risher, Jace 14 Blaze 2:35.99 1
18 Washington III, Leroy 14 Blaze 2:46.06 1
19 Tucker, Matthew 13 Mt. Pleasant 2:48.90 2:48.25 1
20 Williams, Jake 14 Mt. Pleasant 2:47.20 2:52.94 2
21 Poirier, Cameron 13 Palmetto 2:54.74 2:54.86 1
22 Liu, Evan 13 Summerville 2:50.04 3:04.57 1
23 Torek, Connell 13 Flash 2:55.91 3:06.41 1
24 Rouse, Jody 14 Darlington 3:25.45 3:09.64 1
25 Smith, MacGregor 13 Mt. Pleasant 3:34.75 3:15.07 1
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Brown, Saxon 14 Greenville 4:26.08 4:30.82 2
2 Sibley, Devon 13 Midas 4:50.98 4:49.67 2
3 Mincey, Alexander 14 Darlington 4:56.33 4:59.11 2
4 Teachman, Ryan 14 Mt. Pleasant 5:10.31 5:01.03 2
5 Lungaro, Dante 14 Flash 4:56.41 5:02.85 2
6 Doby, Christopher 13 Blaze 5:06.17 5:03.45 2
7 Mohr, Nicholas 14 Myrtle Beach 4:55.76 5:05.52 2
8 Daniels, Derrick 14 Florence Track 5:06.21 1
9 Kaufelds, Kyle 13 Palmetto Tra 5:08.54 5:06.65 2
10 Robinson, Kristopher 13 Carolina Roc 5:15.28 5:12.32 2
11 Riley, Cooper 14 Summerville 5:19.03 5:17.65 1
12 Nodes, Harrison 14 Mt. Pleasant 5:14.71 5:17.68 2
13 Boucher, Louis 14 Palmetto Tra 5:22.25 5:19.30 1
14 McKenna, Luke 14 Storm 5:18.00 5:28.56 2
15 Risher, Jace 14 Blaze 5:28.57 1
16 Smith, Calvin 13 Storm 5:35.00 5:38.61 1
17 Masterson, Aydan 14 Palmetto Tra 5:45.92 5:54.50 1
18 Parry, Dylan 14 Mt. Pleasant 5:45.62 5:56.20 1
19 Williams, Jake 14 Mt. Pleasant 5:45.65 6:01.41 1
20 Torek, Connell 13 Flash 6:08.78 6:03.64 1
21 Smith, MacGregor 13 Mt. Pleasant 6:34.21 6:51.37 1
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Mincey, Alexander 14 Darlington 10:20.00 10:47.87
2 Lungaro, Dante 14 Flash 10:26.63 10:56.82
3 McKenna, Luke 14 Storm 11:03.30 11:06.27
4 Boucher, Louis 14 Palmetto Tra 11:11.45 11:06.80
5 Doby, Christopher 13 Blaze 12:04.62 11:15.97
6 Teachman, Ryan 14 Mt. Pleasant 11:35.00 11:38.93
7 Smith, Calvin 13 Storm 11:20.00 11:59.92
8 Masterson, Aydan 14 Palmetto Tra 11:51.92 12:20.80
100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Dendy, Amir 14 55-Unattache 15.49 15.15 2.3
2 Cantrell, Dallas 14 Titans 16.13 15.94 2.3
3 Bennett, Omari 14 36 Elite Mov 16.54 16.20 2.3
4 Terry, Benton 13 Storm 16.56 16.35 2.3
5 Brown, Micah 14 Greenville 17.00 16.86 2.3
6 Boatwright, Omaryion 14 36 Elite Mov 19.60 18.98 2.3
7 Bowers, Caleb 14 Mt. Pleasant 19.96 19.06 2.3
8 Dietrich, Devin 13 Mt. Pleasant 19.54 19.35 2.3
200 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Cantrell, Dallas 14 Titans 29.68 28.32 2.6 2
2 Peterson, Emmanuel 14 Carolina Gol 30.25 28.97 2.6 2
3 Terry, Benton 13 Storm 30.80 29.93 2.6 2
4 Chestnut, Jordan 14 Blaze 30.09 29.96 2.6 2
5 Blue, Vaughn 14 Mt. Pleasant 30.32 3.4 1
6 Robinson, Kristopher 13 Carolina Roc 29.00 30.35 2.6 2
7 Brown, Micah 14 Greenville 29.00 30.76 2.6 2
8 Reynolds, Kavan 13 Florence Track 31.26 3.4 1
9 Backstrom, Johnathon 13 Blaze 32.35 32.33 2.6 2
10 Bowers, Caleb 14 Mt. Pleasant 35.36 32.76 3.4 1
11 Dietrich, Devin 13 Mt. Pleasant 34.92 33.36 2.6 2
12 Reynolds, Kendrick 13 Florence Track 37.96 37.55 3.4 1
4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Dreamchaserz 'A' 46.50 47.12
1) Branch, Nathaniel 14 2) Daniels, Jeremy 14
3) Evering III, Sidney 14 4) Stokes III, Capers 14
2 Team Blaze 'A' 45.99 47.70
1) Fuller, Christopher 13 2) Staples, Darrius 14
3) Cochran, Jordan 14 4) Byrd, Tyree 14
-- The Storm Track Club 'A' 49.02 DNF
1) King, Jalen 14 2) China Jr, Reginald 14
3) Perry, Chandler 14 4) Davis, Micah 14
4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Team Blaze 'A' 3:55.56 3:57.66
1) Cochran, Jordan 14 2) Harrison, Jayden 14
3) Staples, Darrius 14 4) Washington, Andre 14
2 Team Blaze 'B' 3:55.56 4:08.24
1) Fuller, Christopher 13 2) Timmons, Caleb 14
3) Washington III, Leroy 14 4) Ballard, Huthayfah 14
3 Team Blaze 'C' 4:20.67
1) Brown, Nino 13 2) Backstrom, Johnathon 13
3) Chestnut, Jordan 14 4) Byrd, Tyree 14
4x800 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Team Blaze 'A' 10:34.83
1) Ballard, Huthayfah 14 2) Backstrom, Johnathon 13
3) Risher, Jace 14 4) Doby, Christopher 13
High Jump 13-14 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Daniels, Derrick 14 Florence Track 1.55m 1.55m 5-01.00
2 Terry, Benton 13 Storm 1.42m 1.50m 4-11.00
3 James, Christan 14 Florence Track 1.50m 1.45m 4-09.00
3 James, Sensire 14 Summerville 1.40m 1.45m 4-09.00
3 Teachman, Ryan 14 Mt. Pleasant 1.35m 1.45m 4-09.00
6 Chestnut, Jordan 14 Blaze 1.42m J1.45m 4-09.00
7 Peterson, Emmanuel 14 Carolina Gol 1.40m J1.45m 4-09.00
8 McCallum, T'Mars 14 Myrtle Beach 1.55m J1.45m 4-09.00
9 Reynolds, Kavan 13 Florence Track 1.50m J1.45m 4-09.00
10 Robinson, Kristopher 13 Carolina Roc 1.47m 1.40m 4-07.00
11 Boatwright, Omaryion 14 36 Elite Mov 1.40m J1.40m 4-07.00
12 Reynolds, Kendrick 13 Florence Track 1.25m 1.30m 4-03.25
13 Dietrich, Devin 13 Mt. Pleasant 1.30m 1.25m 4-01.25
Pole Vault 13-14 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 O'Cain, John 14 55-Unattache 3.35m 3.17m 10-04.75
2 Williams, Bowman 14 Mt. Pleasant 2.74m 2.72m 8-11.00
3 Bailey, Ezekiel 13 55-Unattache 2.59m 2.42m 7-11.25
4 Millet, Jackson 13 Mt. Pleasant 2.28m 2.27m 7-05.25
Long Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Nesbitt, Dominique 14 Palmetto 5.20m 5.68m NWI 18-07.75
2 Dendy, Amir 14 55-Unattache 5.50m NWI 18-00.50
3 Jones, Savionne 14 Palmetto 4.88m 5.28m NWI 17-04.00
4 Williams, Zavier 14 Orangeburg 5.14m NWI 16-10.50
5 Branch, Nathaniel 14 Dreamchaserz 5.11m NWI 16-09.25
6 Chestnut, Jordan 14 Blaze 5.23m 5.07m NWI 16-07.75
7 McCallum, T'Mars 14 Myrtle Beach 5.19m 5.03m NWI 16-06.00
8 Manigault, Braedon 14 Mt. Pleasant 4.22m 4.83m NWI 15-10.25
9 Burns, Danterius 14 Greenville 4.53m 4.71m NWI 15-05.50
10 Bennett, Omari 14 36 Elite Mov 4.90m 4.69m NWI 15-04.75
11 Evans, Benjamin 14 Mt. Pleasant 4.55m 4.65m NWI 15-03.25
12 Nodes, Harrison 14 Mt. Pleasant 4.33m 4.59m NWI 15-00.75
13 Koch, Lance 14 Mt. Pleasant 4.67m 4.58m NWI 15-00.50
14 Cochran, Jordan 14 Blaze 5.00m 4.57m NWI 15-00.00
15 James, Sensire 14 Summerville 3.99m 4.46m NWI 14-07.75
16 Daniels, Derrick 14 Florence Track 4.44m NWI 14-07.00
17 Duncan, Alexander 14 Mt. Pleasant 4.47m 4.39m NWI 14-05.00
18 Terry, Benton 13 Storm 4.88m 4.38m NWI 14-04.50
19 Reynolds, Kavan 13 Florence Track 4.64m 4.36m NWI 14-03.75
20 Ballard, Huthayfah 14 Blaze 4.02m 4.32m NWI 14-02.25
21 Gise, Fenton 13 Mt. Pleasant 4.39m 4.30m NWI 14-01.25
22 Bennett, Jakari 13 Tempo 4.60m 4.29m NWI 14-01.00
23 Campbell, Camren 13 Summerville 4.32m J4.29m NWI 14-01.00
24 Blue, Vaughn 14 Mt. Pleasant 4.48m 4.14m NWI 13-07.00
25 Dumas, Sterling 14 36 Elite Mov 4.08m NWI 13-04.75
26 Calloway, Jayden 13 Saltwater 3.99m NWI 13-01.25
27 Albarran, Luka 14 Mt. Pleasant 4.64m 3.92m NWI 12-10.50
28 Autry, Caleb 13 Myrtle Beach 4.03m 3.78m NWI 12-05.00
29 Mayes, Makahi 13 55-Unattache 3.79m 3.69m NWI 12-01.25
30 Crowley, John 14 Mt. Pleasant 3.42m 3.51m NWI 11-06.25
31 Rouse, Jody 14 Darlington 3.45m NWI 11-04.00
32 Smith, MacGregor 13 Mt. Pleasant 3.81m 3.41m NWI 11-02.25
33 Tucker, Matthew 13 Mt. Pleasant 3.46m 3.36m NWI 11-00.25
34 Olinger, Jacob 13 Mt. Pleasant 3.54m 3.24m NWI 10-07.75
-- Lewis, Jordan 13 Lexington FOUL
-- Robinson, Jordan 14 Orangeburg FOUL
Triple Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 McCallum, T'Mars 14 Myrtle Beach 11.21m 0.9 36-09.50
2 Albarran, Luka 14 Mt. Pleasant 9.95m 10.50m 2.5 34-05.50
3 Evans, Benjamin 14 Mt. Pleasant 9.41m 10.26m 2.6 33-08.00
4 Bennett, Omari 14 36 Elite Mov 10.29m 10.16m 0.5 33-04.00
5 Manigault, Braedon 14 Mt. Pleasant 10.14m 2.0 33-03.25
6 Bennett, Jakari 13 Tempo 10.69m 9.34m 2.3 30-07.75
7 O'Cain, John 14 55-Unattache 8.23m 9.23m 0.2 30-03.50
8 Duncan, Alexander 14 Mt. Pleasant 9.42m J9.23m 1.2 30-03.50
9 Daniels, Nehemiah 13 Dreamchaserz 7.77m 7.77m 1.5 25-06.00
Shot Put 4kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Counts, Zachary 14 Summerville 13.71m 13.58m 44-06.75
2 Ashley, Jacob 14 Mt. Pleasant 12.33m 12.35m 40-06.25
3 King, Jalen 14 Storm 9.51m 10.69m 35-01.00
4 Brown, Jacob 13 Blythewood 9.32m 10.33m 33-10.75
5 Perry, Chandler 14 Storm 8.77m 9.99m 32-09.50
6 China Jr, Reginald 14 Storm 8.90m 8.83m 28-11.75
7 Smalls, Eamon 13 Saltwater 8.78m 28-09.75
8 Cocco, Troy 13 Mt. Pleasant 7.78m 8.59m 28-02.25
9 Williams, Christian 13 Florence Track 7.05m 7.58m 24-10.50
10 Daniels, Nehemiah 13 Dreamchaserz 7.25m 7.52m 24-08.25
11 Chambers, Ty 14 55-Unattache 8.03m 7.19m 23-07.25
12 Johnson, Jaquan 13 Classics 6.95m 7.16m 23-06.00
13 Lynch, Patrick 13 Mt. Pleasant 6.47m 6.53m 21-05.25
14 Myers, Seth 13 Mt. Pleasant 6.57m 6.29m 20-07.75
15 Rees, Samuel 13 Mt. Pleasant 6.09m 5.54m 18-02.25
Discus Throw 1kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Ashley, Jacob 14 Mt. Pleasant 38.54m 34.80m 114-02
2 King, Jalen 14 Storm 23.53m 34.46m 113-01
3 Counts, Zachary 14 Summerville 37.33m 34.30m 112-06
4 Mohr, Nicholas 14 Myrtle Beach 26.26m 28.88m 94-09
5 China Jr, Reginald 14 Storm 29.87m 28.60m 93-10
6 Cocco, Troy 13 Mt. Pleasant 25.70m 27.66m 90-09
7 Perry, Chandler 14 Storm 26.90m 88-03
8 Brown, Jacob 13 Blythewood 25.50m 25.15m 82-06
9 Tucker, Matthew 13 Mt. Pleasant 18.00m 18.26m 59-11
10 Lynch, Patrick 13 Mt. Pleasant 17.33m 18.06m 59-03
11 Myers, Seth 13 Mt. Pleasant 18.36m 17.10m 56-01
12 Williams, Christian 13 Florence Track 22.31m 16.82m 55-02
13 Johnson, Jaquan 13 Classics 13.86m 16.31m 53-06
14 Chambers, Ty 14 55-Unattache 20.90m 15.63m 51-03
15 Smalls, Eamon 13 Saltwater 15.46m 50-09
16 Reynolds, Kendrick 13 Florence Track 12.99m 15.11m 49-07
17 Williams, Jake 14 Mt. Pleasant 13.13m 12.01m 39-05
-- Rees, Samuel 13 Mt. Pleasant 23.54m FOUL
-- Manigault, Braedon 14 Mt. Pleasant 21.10m DQ
Javelin Throw 600g 13-14 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Kaufelds, Kyle 13 Palmetto Tra 41.12m 40.19m 131-10
2 Cocco, Troy 13 Mt. Pleasant 32.93m 37.03m 121-06
3 King, Jalen 14 Storm 28.78m 31.66m 103-10
4 Davidson, Jack 13 Mt. Pleasant 26.87m 30.78m 101-00
5 Mohr, Nicholas 14 Myrtle Beach 31.58m 30.56m 100-03
6 Bowers, Caleb 14 Mt. Pleasant 28.50m 28.61m 93-10
7 Boatwright, Omaryion 14 36 Elite Mov 24.98m 26.12m 85-08
8 Evans, Benjamin 14 Mt. Pleasant 28.07m 24.57m 80-07
9 Smith, MacGregor 13 Mt. Pleasant 22.83m 23.49m 77-01
10 Myers, Seth 13 Mt. Pleasant 21.91m 21.23m 69-08
11 Charpia, Hayden 14 Flash 18.80m 21.11m 69-03
12 Johnson, Jaquan 13 Classics 16.83m 18.30m 60-00
13 Parry, Dylan 14 Mt. Pleasant 20.49m 16.43m 53-11
14 Chambers, Ty 14 55-Unattache 17.57m 16.41m 53-10
15 Dumas, Sterling 14 36 Elite Mov 13.39m 13.34m 43-09
16 Rouse, Jody 14 Darlington 11.40m 10.34m 33-11
17 Torek, Connell 13 Flash 8.37m 9.90m 32-06
18 Olinger, Jacob 13 Mt. Pleasant 12.76m 9.72m 31-11
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Dumas, Sterling 14 36 Elite Mov 21:45.38
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Donald, Gerrard 16 36 Elite Mov 10.99 10.89q 2.0 3
2 Crumpton, Jalen 15 Blaze 11.23 11.36q 0.8 2
3 Groves, Ryan 16 36 Elite Mov 11.81 11.45q 2.0 3
4 Wilson, Hahsaun 15 Florence Track 11.48 11.65q 3.6 1
5 Bolden, Bryan 16 55-Unattache 11.70 11.67q 2.0 3
6 McWhite, Tyae 15 Florence Track 11.82 11.71q 0.8 2
7 Demory, Cailyn 15 Quick Stride 11.73q 0.8 2
8 King, Kendrick 16 Tempo 11.60 11.77q 0.8 2
9 Day, Tray'Vin 15 Saltwater 11.81 3.6 1
10 Ballard, Salahuddin 16 Blaze 12.13 11.83 0.8 2
11 Wise, Sean 16 Blaze 11.43 11.84 3.6 1
12 Riley, Breon 16 Summerville 12.06 11.96 3.6 1
13 Geiger, Justin 15 Blaze 12.82 12.19 3.6 1
14 Sargent, Fredrick 15 Blaze 13.87 12.23 2.0 3
15 Wells, Joshua 15 Storm 11.85 12.42 3.6 1
16 Donaldson, La'Darius 15 Greenville 12.44 3.6 1
17 Cordes, Shi 16 Summerville 13.05 12.69 3.6 1
18 Williams, Gavin 15 Summerville 13.69 12.87 2.0 3
19 Stowers, Santana 15 55-Unattache 12.73 13.06 2.0 3
20 Williams, Bradley 16 Mt. Pleasant 13.26 13.43 0.8 2
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Donald, Gerrard 16 36 Elite Mov 10.89 10.92 0.7
2 Crumpton, Jalen 15 Blaze 11.36 11.44 0.7
3 Groves, Ryan 16 36 Elite Mov 11.45 11.48 0.7
4 Wilson, Hahsaun 15 Florence Track 11.65 11.50 0.7
5 Demory, Cailyn 15 Quick Stride 11.73 11.68 0.7
6 McWhite, Tyae 15 Florence Track 11.71 11.79 0.7
7 Bolden, Bryan 16 55-Unattache 11.67 11.80 0.7
8 King, Kendrick 16 Tempo 11.77 11.82 0.7
Preliminaries
9 Day, Tray'Vin 15 Saltwater 11.81
10 Ballard, Salahuddin 16 Blaze 11.83
11 Wise, Sean 16 Blaze 11.84
12 Riley, Breon 16 Summerville 11.96
13 Geiger, Justin 15 Blaze 12.19
14 Sargent, Fredrick 15 Blaze 12.23
15 Wells, Joshua 15 Storm 12.42
16 Donaldson, La'Darius 15 Greenville 12.44
17 Cordes, Shi 16 Summerville 12.69
18 Williams, Gavin 15 Summerville 12.87
19 Stowers, Santana 15 55-Unattache 13.06
20 Williams, Bradley 16 Mt. Pleasant 13.43
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
1 Wilson, Hahsaun 15 Florence Track 23.25 23.12q 1.8 1
2 Groves, Ryan 16 36 Elite Mov 23.07 23.40q 3.1 2
3 Crumpton, Jalen 15 Blaze 22.63 23.47q 1.8 4
4 Foster, Royal 16 Greenville 24.13 23.69q 1.8 1
5 Wise, Sean 16 Blaze 22.93 23.83q 3.5 3
6 Williams, Justin 16 Blaze 24.27 23.91q 3.1 2
7 Day, Tray'Vin 15 Saltwater 24.01q 1.8 4
8 Demory, Cailyn 15 Quick Stride 24.09q 3.5 3
9 Ballard, Salahuddin 16 Blaze 24.33 24.21 3.5 3
10 Walker, Caleb 15 Mt. Pleasant 25.20 24.55 3.1 2
11 Sargent, Fredrick 15 Blaze 25.52 24.60 1.8 1
12 Riley, Breon 16 Summerville 24.62 24.75 1.8 4
13 Wells, Joshua 15 Storm 24.84 25.42 1.8 4
14 Donaldson, La'Darius 15 Greenville 26.50 25.44 1.8 4
15 Mills, Benjamin 16 Tempo 25.10 25.75 3.5 3
16 Brisbon, Kesean 15 East Coast 27.68 26.09 1.8 1
17 Cordes, Shi 16 Summerville 25.83 26.15 3.1 2
18 Tyler, Jacob 16 Mt. Pleasant 26.67 26.37 1.8 4
19 Bischoff, Jared 15 Mt. Pleasant 27.51 26.92 1.8 1
20 Stowers, Santana 15 55-Unattache 26.98 27.40 3.1 2
21 Abbott, Rico 16 Mt. Pleasant 26.96 27.46 3.5 3
22 Nesbit, Solomon 15 East Coast 29.06 1.8 4
23 Williams, Gavin 15 Summerville 29.23 29.59 3.5 3
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Crumpton, Jalen 15 Blaze 23.47 22.91 3.0
2 Wilson, Hahsaun 15 Florence Track 23.12 23.01 3.0
3 Groves, Ryan 16 36 Elite Mov 23.40 23.36 3.0
4 Wise, Sean 16 Blaze 23.83 23.39 3.0
5 Foster, Royal 16 Greenville 23.69 23.45 3.0
6 Williams, Justin 16 Blaze 23.91 23.73 3.0
7 Demory, Cailyn 15 Quick Stride 24.09 24.14 3.0
8 Day, Tray'Vin 15 Saltwater 24.01 24.18 3.0
Preliminaries
9 Ballard, Salahuddin 16 Blaze 24.21
10 Walker, Caleb 15 Mt. Pleasant 24.55
11 Sargent, Fredrick 15 Blaze 24.60
12 Riley, Breon 16 Summerville 24.75
13 Wells, Joshua 15 Storm 25.42
14 Donaldson, La'Darius 15 Greenville 25.44
15 Mills, Benjamin 16 Tempo 25.75
16 Brisbon, Kesean 15 East Coast 26.09
17 Cordes, Shi 16 Summerville 26.15
18 Tyler, Jacob 16 Mt. Pleasant 26.37
19 Bischoff, Jared 15 Mt. Pleasant 26.92
20 Stowers, Santana 15 55-Unattache 27.40
21 Abbott, Rico 16 Mt. Pleasant 27.46
22 Nesbit, Solomon 15 East Coast 29.06
23 Williams, Gavin 15 Summerville 29.59
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
1 Riley, Breon 16 Summerville 54.37 54.08q 1
2 Williams, Justin 16 Blaze 54.57 55.71q 1
3 Wilson, Hahsaun 15 Florence Track 51.98 55.76q 3
4 Walker, Caleb 15 Mt. Pleasant 52.33 55.91q 2
5 Sargent, Fredrick 15 Blaze 55.96 56.56q 3
6 Donaldson, La'Darius 15 Greenville 57.50 57.27q 1
7 Day, Tray'Vin 15 Saltwater 58.09q 2
8 Mills, Benjamin 16 Tempo 55.50 58.95q 2
9 Brown, Devin 15 Palmetto Tra 58.91 59.15 3
10 Tyler, Jacob 16 Mt. Pleasant 58.69 59.61 2
11 Cordes, Shi 16 Summerville 57.98 1:01.67 1
12 McGee, Tyler 16 Florence Track 1:02.24 1
13 Abbott, Rico 16 Mt. Pleasant 1:02.23 1:03.86 1
14 Bischoff, Jared 15 Mt. Pleasant 1:00.64 1:04.70 2
15 Nesbit, Solomon 15 East Coast 1:12.25 3
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Wilson, Hahsaun 15 Florence Track 55.76 52.45
2 Riley, Breon 16 Summerville 54.08 52.76
3 Walker, Caleb 15 Mt. Pleasant 55.91 53.99
4 Williams, Justin 16 Blaze 55.71 54.20
5 Sargent, Fredrick 15 Blaze 56.56 54.67
6 Mills, Benjamin 16 Tempo 58.95 56.32
7 Day, Tray'Vin 15 Saltwater 58.09 57.36
8 Donaldson, La'Darius 15 Greenville 57.27 57.42
Preliminaries
9 Brown, Devin 15 Palmetto Tra 59.15
10 Tyler, Jacob 16 Mt. Pleasant 59.61
11 Cordes, Shi 16 Summerville 1:01.67
12 McGee, Tyler 16 Florence Track 1:02.24
13 Abbott, Rico 16 Mt. Pleasant 1:03.86
14 Bischoff, Jared 15 Mt. Pleasant 1:04.70
15 Nesbit, Solomon 15 East Coast 1:12.25
800 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Jones, Dalton 16 Midas 2:08.99 2:04.59 2
2 Richter, Mark 15 Mt. Pleasant 2:06.47 2:07.55 2
3 Jackson, Zane 16 Mt. Pleasant 2:01.80 2:08.82 2
4 McIntyre, Gray 15 55-Unattache 2:03.00 2:10.59 2
5 Kaufelds, Ethan 16 Palmetto Tra 2:16.23 2:14.80 2
6 Riley, Breon 16 Summerville 2:18.32 2:21.08 2
7 Clark, Grady 15 55-Unattache 2:19.78 2:25.98 2
8 Williams, Noah 15 Mt. Pleasant 2:27.68 2:27.66 1
9 Chapman, Tripp 16 Darlington 2:23.77 2:31.36 2
10 Mathisen, Thomas 15 Mt. Pleasant 2:28.46 2:33.26 1
11 Findley, Will 15 Palmetto Tra 2:38.42 2:38.51 1
12 Miller, Eric 15 Flash 2:27.17 2:46.54 1
13 Delamater, Jack 15 Mt. Pleasant 2:46.76 2:50.51 1
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Jackson, Zane 16 Mt. Pleasant 4:09.22 4:20.19
2 Jones, Dalton 16 Midas 4:25.20 4:23.73
3 Richter, Mark 15 Mt. Pleasant 4:27.37 4:34.12
4 Kaufelds, Ethan 16 Palmetto Tra 4:51.26 4:49.51
5 Myers, Noah 15 Mt. Pleasant 5:01.22 4:56.76
6 Coffman, Dominic 15 Mt. Pleasant 5:01.46 5:04.88
7 Williams, Noah 15 Mt. Pleasant 5:09.00 5:13.97
8 Chapman, Tripp 16 Darlington 5:20.48 5:38.24
9 Mathisen, Thomas 15 Mt. Pleasant 5:13.29 5:45.28
10 Certa, Ronan 15 Mt. Pleasant 5:57.39 5:51.84
11 Findley, Will 15 Palmetto Tra 5:36.67 5:55.73
12 Miller, Eric 15 Flash 5:40.65 6:02.08
13 Guyton, Sam 15 Myrtle Beach 5:43.61 6:04.72
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Jackson, Zane 16 Mt. Pleasant 9:10.97 9:41.36
2 Richter, Mark 15 Mt. Pleasant 9:52.40 10:14.08
3 Coffman, Dominic 15 Mt. Pleasant 10:47.42 11:25.63
4 Guyton, Sam 15 Myrtle Beach 12:16.55 12:46.84
110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
==============================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
==============================================================================
1 McWhite, Tyae 15 Florence Track 16.42 2.1
2 Wiley, Traywon 16 Greenville 18.00 17.59 2.1
3 Ford, Joshua 16 Carolina Gol 19.98 18.84 2.1
4 Rozakos, Nick 16 Greenville 19.03 19.01 2.1
5 Laurie, Aydreyan 16 Saltwater 19.30 2.1
6 McGee, Tyler 16 Florence Track 19.40 20.00 2.1
400 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Wiley, Traywon 16 Greenville 1:05.75 1:01.59
2 Laurie, Aydreyan 16 Saltwater 1:02.43 1:04.83
3 Walker, Caleb 15 Mt. Pleasant 1:05.74 1:06.17
4 Ford, Joshua 16 Carolina Gol 1:08.63 1:10.30
5 Brisbon, Kesean 15 East Coast 1:11.55 1:10.52
6 McGee, Tyler 16 Florence Track 1:11.57 1:11.29
7 Rozakos, Nick 16 Greenville 1:03.03 1:30.09
2000 Meter Steeplechase 15-16 Division Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Jackson, Zane 16 Mt. Pleasant 6:33.73 6:42.25
4x100 Meter Relay 15-16 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Team Blaze 'A' 43.99 44.67
1) Ballard, Salahuddin 16 2) Wise, Sean 16
3) Williams, Justin 16 4) Crumpton, Jalen 15
4x400 Meter Relay 15-16 Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Team Blaze 'A' 3:55.56 3:44.73
1) Sargent, Fredrick 15 2) Williams, Justin 16
3) Wise, Sean 16 4) Crumpton, Jalen 15
2 Greenville Jets 'A' 3:51.15
1) Donaldson, La'Darius 15 2) Foster, Royal 16
3) Rozakos, Nick 16 4) Wiley, Traywon 16
High Jump 15-16 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Livesey, Max 15 Mt. Pleasant 1.77m 1.86m 6-01.25
2 Gambrell, Dominique 15 Classics 1.60m 1.61m 5-03.25
3 McWhite, Tyae 15 Florence Track 1.70m J1.61m 5-03.25
4 Williams, Gavin 15 Summerville 1.40m 1.46m 4-09.50
5 Cordes, Shi 16 Summerville 1.41m 4-07.50
6 Williams, Noah 15 Mt. Pleasant 1.21m 1.36m 4-05.50
Pole Vault 15-16 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 McCarthy, Dillon 16 Mt. Pleasant 4.65m 3.92m 12-10.25
2 Togami, Jonathan 16 Mt. Pleasant 4.26m J3.92m 12-10.25
3 Fox, Taylor 16 55-Unattache 4.04m 3.62m 11-10.50
4 Williams, Bradley 16 Mt. Pleasant 2.43m 2.42m 7-11.25
5 Askew, Abraham 16 Mt. Pleasant 2.60m J2.42m 7-11.25
-- Certa, Ronan 15 Mt. Pleasant NH
-- Delamater, Jack 15 Mt. Pleasant 1.67m NH
Long Jump 15-16 Division Boys
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Foster, Royal 16 Greenville 5.16m 6.09m -3.4 19-11.75
2 King, Kendrick 16 Tempo 5.97m 5.95m -2.8 19-06.25
3 Livesey, Max 15 Mt. Pleasant 5.65m 5.81m -2.3 19-00.75
4 Gambrell, Dominique 15 Classics 5.04m 5.64m -3.2 18-06.00
5 McWhite, Tyae 15 Florence Track 5.36m 5.61m -3.8 18-05.00
6 Fowler, Jordan 16 Mt. Pleasant 5.56m 5.44m -2.9 17-10.25
7 SantiAnna, Anthony 16 Florence Track 5.35m 5.30m -3.2 17-04.75
8 Coker, Ziaire 15 Mt. Pleasant 5.11m 5.03m -4.5 16-06.00
9 Bischoff, Jared 15 Mt. Pleasant 4.82m 4.57m -3.2 15-00.00
10 Nesbit, Solomon 15 East Coast 4.27m -2.5 14-00.25
11 Williams, Gavin 15 Summerville 4.24m 3.86m -1.1 12-08.00
Triple Jump 15-16 Division Boys
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Foster, Royal 16 Greenville 11.63m 12.06m 2.1 39-07.00
2 King, Kendrick 16 Tempo 12.09m 11.63m 1.7 38-02.00
3 Livesey, Max 15 Mt. Pleasant 11.16m 11.57m 0.9 37-11.50
4 Tyler, Jacob 16 Mt. Pleasant 9.83m 10.69m 2.0 35-01.00
5 Coker, Ziaire 15 Mt. Pleasant 9.65m 10.60m +0.0 34-09.50
Shot Put 12 lb. 15-16 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Pitts, Latrell 16 Myrtle Beach 10.43m 14.05m 46-01.25
2 Voell, Daniel 15 55-Unattache 10.33m 12.81m 42-00.50
3 Gambrell, Dominique 15 Classics 10.89m 35-08.75
4 Stowers, Santana 15 55-Unattache 10.75m 10.71m 35-01.75
5 Walker, Gabriel 16 55-Unattache 10.92m 10.67m 35-00.25
6 Phillips, Luke 15 55-Unattache 9.27m 9.24m 30-03.75
7 Miller, Eric 15 Flash 8.97m 8.92m 29-03.25
8 King, Craver 16 Palmetto Tra 6.83m 7.34m 24-01.00
Discus Throw 1.6kg 15-16 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Pitts, Latrell 16 Myrtle Beach 29.31m 36.16m 118-08
2 Voell, Daniel 15 55-Unattache 36.00m 33.55m 110-01
3 Walker, Gabriel 16 55-Unattache 31.17m 28.82m 94-07
4 Phillips, Luke 15 55-Unattache 24.46m 16.85m 55-03
Hammer Throw 15-16 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Walker, Gabriel 16 55-Unattache 32.33m 35.82m 117-06
2 Voell, Daniel 15 55-Unattache 29.48m 96-09
3 Phillips, Luke 15 55-Unattache 22.30m 23.97m 78-08
Javelin Throw 800g 15-16 Division Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Cocco, Ethan 16 Mt. Pleasant 49.83m 47.08m 154-05
2 Walker, Caleb 15 Mt. Pleasant 44.96m 45.47m 149-02
3 Jellema, Mark 16 Mt. Pleasant 41.85m 42.19m 138-05
4 Myers, Noah 15 Mt. Pleasant 31.26m 39.08m 128-02
5 SantiAnna, Anthony 16 Florence Track 42.95m 37.98m 124-07
6 Richter, Mark 15 Mt. Pleasant 30.51m 35.63m 116-11
7 Kaufelds, Ethan 16 Palmetto Tra 34.77m 31.34m 102-10
8 Brown, Devin 15 Palmetto Tra 24.32m 28.75m 94-04
9 King, Craver 16 Palmetto Tra 25.77m 84-06
10 Tyler, Jacob 16 Mt. Pleasant 26.82m 25.57m 83-11
11 Gambrell, Dominique 15 Classics 24.81m 81-05
12 Abbott, Rico 16 Mt. Pleasant 23.52m 24.12m 79-02
13 McGee, Tyler 16 Florence Track 23.54m 77-03
14 Mathisen, Thomas 15 Mt. Pleasant 21.10m 22.60m 74-02
15 Phillips, Luke 15 55-Unattache 24.51m 21.79m 71-06
16 Walker, Gabriel 16 55-Unattache 21.21m 20.76m 68-01
17 Miller, Eric 15 Flash 18.09m 17.48m 57-04
18 Guyton, Sam 15 Myrtle Beach 17.43m 15.11m 49-07
100 Meter Dash 17-18 Division Men
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Matress, Jamarcus 18 Greenville 10.92 10.72q 2.2 3
2 Alvarez Jr, Alan 18 Carolina Roc 10.76 10.78q 2.0 1
3 Feggett, Trini 18 Blaze 10.63 10.79q 1.1 2
4 Fair, Josh 19 Carolina Roc 10.95 11.03q 2.6 4
5 Croft, Delmadgyai 19 Greenville 10.60 11.05q 2.2 3
6 Lewis, Kareem 18 East Coast 11.41 11.12q 2.0 1
7 Bennett Jr, Brandon 18 36 Elite Mov 11.40 11.13q 2.2 3
8 Romey, Dermonti 19 Blaze 10.99 11.14q 2.6 4
9 Goings Jr, Torran 19 Blaze 10.78 11.16 1.1 2
10 Anderson Jr, Christopher 17 Myrtle Beach 11.13 11.19 2.0 1
11 Mack, Jeremiah 18 Palmetto 11.18 11.21 2.2 3 11.203
12 McDougald, Corey 17 Palmetto 11.60 11.21 2.0 1 11.207
13 Robinson, Austin 18 Quick Stride 10.97 11.23 3.1 5
14 Jamison, Michael 18 36 Elite Mov 11.00 11.24 2.2 3 11.235
15 Fields, Joshua 19 Greenville 10.96 11.24 3.1 5 11.236
16 Miller-Kinard, Jalin 18 36 Elite Mov 11.30 11.25 3.1 5
17 Parrott Jr, Eric 17 Florence Track 11.28 2.0 1
18 Richardson, Simeon 18 Kmr 11.18 11.33 1.1 2
19 Brown, Dorien 18 36 Elite Mov 11.40 11.41 2.6 4
20 Smith, Zeante 17 55-Unattache 11.07 11.46 2.0 1
21 Smalls, Shylik 17 Saltwater 11.40 11.51 1.1 2
22 Kleinsmith, Cole 18 Myrtle Beach 11.24 11.66 3.1 5
23 Gates, Corey 18 Palmetto 11.20 11.71 2.6 4
24 Singleton, Christopher 17 Midas 12.56 11.79 1.1 2
25 Wright, Kelvin 18 55-Unattache 12.28 12.09 3.1 5
26 Dotson, Darius 17 Greenville 12.26 12.15 2.6 4
27 Stanley, Drew 17 Blaze 12.38 12.18 3.1 5
28 King, William 17 Storm 13.24 12.74 2.0 1
29 George, Brandon 17 Mt. Pleasant 12.08 13.83 2.2 3
30 Fuller Jr, Ronald 19 Carolina Roc 10.47 13.90 3.1 5
100 Meter Dash 17-18 Division Men
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Feggett, Trini 18 Blaze 10.79 10.71 1.8
2 Alvarez Jr, Alan 18 Carolina Roc 10.78 10.74 1.8
3 Matress, Jamarcus 18 Greenville 10.72 10.76 1.8
4 Croft, Delmadgyai 19 Greenville 11.05 10.91 1.8
5 Fair, Josh 19 Carolina Roc 11.03 11.03 1.8
6 Bennett Jr, Brandon 18 36 Elite Mov 11.13 11.22 1.8
7 Lewis, Kareem 18 East Coast 11.12 11.25 1.8
8 Romey, Dermonti 19 Blaze 11.14 11.40 1.8
Preliminaries
9 Goings Jr, Torran 19 Blaze 11.16
10 Anderson Jr, Christopher 17 Myrtle Beach 11.19
11 Mack, Jeremiah 18 Palmetto 11.21
12 McDougald, Corey 17 Palmetto 11.21
13 Robinson, Austin 18 Quick Stride 11.23
14 Jamison, Michael 18 36 Elite Mov 11.24
15 Fields, Joshua 19 Greenville 11.24
16 Miller-Kinard, Jalin 18 36 Elite Mov 11.25
17 Parrott Jr, Eric 17 Florence Track 11.28
18 Richardson, Simeon 18 Kmr 11.33
19 Brown, Dorien 18 36 Elite Mov 11.41
20 Smith, Zeante 17 55-Unattache 11.46
21 Smalls, Shylik 17 Saltwater 11.51
22 Kleinsmith, Cole 18 Myrtle Beach 11.66
23 Gates, Corey 18 Palmetto 11.71
24 Singleton, Christopher 17 Midas 11.79
25 Wright, Kelvin 18 55-Unattache 12.09
26 Dotson, Darius 17 Greenville 12.15
27 Stanley, Drew 17 Blaze 12.18
28 King, William 17 Storm 12.74
29 George, Brandon 17 Mt. Pleasant 13.83
30 Fuller Jr, Ronald 19 Carolina Roc 13.90
200 Meter Dash 17-18 Division Men
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
1 Feggett, Trini 18 Blaze 21.75 21.72q 4.1 2
2 Alvarez Jr, Alan 18 Carolina Roc 21.31 21.85q 2.2 5
3 Matress, Jamarcus 18 Greenville 22.26 22.19q 2.2 5
4 Fair, Josh 19 Carolina Roc 22.30 22.39q 3.6 4
5 Richardson, Simeon 18 Kmr 21.99 22.40q 3.6 4
6 Smith, Zeante 17 55-Unattache 21.50 22.46q 2.0 3
7 Burney, Trenton 17 Titans 22.98 22.52q 2.0 3
8 Davis, Devonte 18 Palmetto 22.50 22.60q 4.1 2
9 McDougald, Corey 17 Palmetto 23.09 22.61 3.6 4
10 Croft, Delmadgyai 19 Greenville 21.60 22.63 2.6 1
11 Lewis, Kareem 18 East Coast 22.96 22.64 4.1 2
12 Jamison, Michael 18 36 Elite Mov 21.90 22.69 2.0 3
13 Robinson, Austin 18 Quick Stride 22.48 22.73 2.0 3
14 Brown, Dorien 18 36 Elite Mov 23.00 22.78 2.2 5
15 Bennett Jr, Brandon 18 36 Elite Mov 23.93 22.83 2.0 3
16 Anderson Jr, Christopher 17 Myrtle Beach 23.59 23.11 4.1 2
17 Parrott Jr, Eric 17 Florence Track 23.22 3.6 4
18 Priest, DaShawn 19 Carolina Gol 23.56 23.40 2.6 1
19 Carter, Dameion 19 55-Unattache 22.25 23.46 2.2 5
20 Mack, Jeremiah 18 Palmetto 22.80 23.55 2.6 1
21 Kleinsmith, Cole 18 Myrtle Beach 23.20 24.07 2.6 1
22 Gates, Corey 18 Palmetto 23.00 24.30 2.2 5
23 Savela, Brandon 17 Palmetto 24.89 24.74 2.2 5
24 Stanley, Drew 17 Blaze 24.92 25.14 2.2 5
25 Speaks, Isaiah 18 Blaze 25.69 25.39 2.0 3
26 Wright, Kelvin 18 55-Unattache 25.67 25.42 3.6 4
27 Hamilton Jr, Kevin 18 Saltwater 25.66 2.2 5
28 McClain, Khalil 18 Florence Track 26.04 26.18 2.6 1
29 King, William 17 Storm 26.97 26.22 4.1 2
30 Rivers, Chancelor 17 Flash 27.24 26.65 2.0 3
31 Fuller Jr, Ronald 19 Carolina Roc 21.64 26.80 2.6 1
200 Meter Dash 17-18 Division Men
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Feggett, Trini 18 Blaze 21.72 21.55 1.8
2 Alvarez Jr, Alan 18 Carolina Roc 21.85 21.73 1.8
3 Matress, Jamarcus 18 Greenville 22.19 22.24 1.8
4 Smith, Zeante 17 55-Unattache 22.46 22.67 1.8
5 Fair, Josh 19 Carolina Roc 22.39 22.80 1.8
6 Burney, Trenton 17 Titans 22.52 22.85 1.8
7 Richardson, Simeon 18 Kmr 22.40 22.91 1.8
Preliminaries
8 Davis, Devonte 18 Palmetto 22.60
9 McDougald, Corey 17 Palmetto 22.61
10 Croft, Delmadgyai 19 Greenville 22.63
11 Lewis, Kareem 18 East Coast 22.64
12 Jamison, Michael 18 36 Elite Mov 22.69
13 Robinson, Austin 18 Quick Stride 22.73
14 Brown, Dorien 18 36 Elite Mov 22.78
15 Bennett Jr, Brandon 18 36 Elite Mov 22.83
16 Anderson Jr, Christopher 17 Myrtle Beach 23.11
17 Parrott Jr, Eric 17 Florence Track 23.22
18 Priest, DaShawn 19 Carolina Gol 23.40
19 Carter, Dameion 19 55-Unattache 23.46
20 Mack, Jeremiah 18 Palmetto 23.55
21 Kleinsmith, Cole 18 Myrtle Beach 24.07
22 Gates, Corey 18 Palmetto 24.30
23 Savela, Brandon 17 Palmetto 24.74
24 Stanley, Drew 17 Blaze 25.14
25 Speaks, Isaiah 18 Blaze 25.39
26 Wright, Kelvin 18 55-Unattache 25.42
27 Hamilton Jr, Kevin 18 Saltwater 25.66
28 McClain, Khalil 18 Florence Track 26.18
29 King, William 17 Storm 26.22
30 Rivers, Chancelor 17 Flash 26.65
31 Fuller Jr, Ronald 19 Carolina Roc 26.80
400 Meter Dash 17-18 Division Men
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
1 Lewis, Kareem 18 East Coast 49.84 50.55q 4
2 Davis, Devonte 18 Palmetto 50.66 51.74q 3
3 Dees, Owen 17 Palmetto 50.89 51.76q 4
4 Bowman Jr, Vinson 17 Blythewood 50.60 51.78q 2
5 Richardson, Simeon 18 Kmr 50.34 52.29q 1
6 Smith, Zeante 17 55-Unattache 50.00 52.43q 2
7 Pierre, Jonathan 19 Greenville 50.00 52.54q 1
8 McDougald, Corey 17 Palmetto 51.29 53.16q 2
9 Priest, DaShawn 19 Carolina Gol 52.10 53.19 1
10 Smalls, Shylik 17 Saltwater 52.00 53.58 1
11 Burney, Trenton 17 Titans 49.87 53.69 3
12 Carter, Dameion 19 55-Unattache 51.10 54.14 4
13 White, Joshua 18 Palmetto 53.71 55.24 4
14 Desciak, Logan 17 Mt. Pleasant 53.08 55.58 3
15 Savela, Brandon 17 Palmetto 53.55 56.78 4
16 Speaks, Isaiah 18 Blaze 59.91 1
17 Carlin, David 17 Mt. Pleasant 1:00.15 1:00.42 4
18 Stanley, Drew 17 Blaze 57.13 1:01.40 1
19 Hamilton Jr, Kevin 18 Saltwater 1:02.41 1
20 King, William 17 Storm 59.57 1:02.92 2
21 Rivers, Chancelor 17 Flash 1:01.16 1:03.30 3
22 McClain, Khalil 18 Florence Track 1:01.70 1:04.65 2
23 Bassard, Ashton 17 Myrtle Beach 1:01.15 1:05.71 4
400 Meter Dash 17-18 Division Men
=========================================================================
Name Age Team Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Lewis, Kareem 18 East Coast 50.55 48.99
2 Davis, Devonte 18 Palmetto 51.74 49.89
3 Smith, Zeante 17 55-Unattache 52.43 50.25
4 Bowman Jr, Vinson 17 Blythewood 51.78 50.71
5 Pierre, Jonathan 19 Greenville 52.54 51.30
6 Richardson, Simeon 18 Kmr 52.29 51.37
7 McDougald, Corey 17 Palmetto 53.16 51.92
Preliminaries
3 Dees, Owen 17 Palmetto 51.76
9 Priest, DaShawn 19 Carolina Gol 53.19
10 Smalls, Shylik 17 Saltwater 53.58
11 Burney, Trenton 17 Titans 53.69
12 Carter, Dameion 19 55-Unattache 54.14
13 White, Joshua 18 Palmetto 55.24
14 Desciak, Logan 17 Mt. Pleasant 55.58
15 Savela, Brandon 17 Palmetto 56.78
16 Speaks, Isaiah 18 Blaze 59.91
17 Carlin, David 17 Mt. Pleasant 1:00.42
18 Stanley, Drew 17 Blaze 1:01.40
19 Hamilton Jr, Kevin 18 Saltwater 1:02.41
20 King, William 17 Storm 1:02.92
21 Rivers, Chancelor 17 Flash 1:03.30
22 McClain, Khalil 18 Florence Track 1:04.65
23 Bassard, Ashton 17 Myrtle Beach 1:05.71
800 Meter Run 17-18 Division Men
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Dees, Owen 17 Palmetto 2:01.59 2:01.59 2
2 Bailey, Kyle 17 Myrtle Beach 2:01.00 2:02.89 2
3 Earl, Zane 17 Carolina Roc 1:59.00 2:03.17 2
4 Desciak, Logan 17 Mt. Pleasant 2:01.16 2:06.08 2
5 Griffin, Michael 18 Florence Track 2:06.95 2:08.17 2
6 Burney, Trenton 17 Titans 2:07.46 2:10.73 2
7 White, Joshua 18 Palmetto 2:06.52 2:11.41 2
8 Bowman Jr, Vinson 17 Blythewood 2:10.00 2:13.24 1
9 Button, Jensen 18 55-Unattache 2:04.00 2:14.39 2
10 Priest, DaShawn 19 Carolina Gol 2:11.41 2:16.41 1
11 Carlin, David 17 Mt. Pleasant 2:16.48 2:16.92 1
12 Mohr, Michael 17 Myrtle Beach 2:04.00 2:17.44 2
13 Thayer, Jake 17 Mt. Pleasant 2:09.49 2:18.22 2
14 Moses Jr, Bryant 18 Darlington 2:12.33 2:18.73 1
15 Castro, Justin 18 55-Unattache 2:11.16 2:19.67 1
16 Baez Jr, Zorobabel 18 Palmetto Tra 2:30.47 2:28.63 1
17 Glenn, Clayton 17 Quick Stride 2:26.93 2:32.94 1
18 Bassard, Ashton 17 Myrtle Beach 2:43.97 2:48.23 1
1500 Meter Run 17-18 Division Men
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Griffin, Michael 18 Florence Track 4:16.74 4:23.99
2 Mohr, Michael 17 Myrtle Beach 4:31.27 4:25.09
3 Blair, Hamilton 17 Mt. Pleasant 4:28.66 4:32.83
4 Desciak, Logan 17 Mt. Pleasant 4:27.82 4:43.27
5 Carlin, David 17 Mt. Pleasant 4:54.09 4:44.48
6 Glenn, Clayton 17 Quick Stride 4:55.47 4:51.97
7 Thayer, Jake 17 Mt. Pleasant 4:39.15 4:52.93
8 Moses Jr, Bryant 18 Darlington 4:39.37 4:52.95
9 Castro, Justin 18 55-Unattache 4:40.27 4:53.67
3000 Meter Run 17-18 Division Men
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Mohr, Michael 17 Myrtle Beach 9:51.76 9:49.49
2 Blair, Hamilton 17 Mt. Pleasant 10:11.38
3 Glenn, Clayton 17 Quick Stride 10:33.70 11:00.91
110 Meter Hurdles 17-18 Division Men
=================================================================================
Name Age Team Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Graves, Tyler 17 Blaze 14.03 14.12q 3.3 2
2 Bennett Sr, Braydon 17 36 Elite Mov 14.42 14.30q 3.9 1
3 Lindsey, Kendric 19 Greenville 14.55q 3.3 2
4 Brayboy, Chris 18 Carolina Roc 15.05 15.09q 3.3 2
5 Gossett, Nicholas 17 Titans 15.28 15.22q 3.9 1
6 Van Nguyen, Bricen 18 Myrtle Beach 15.38 16.01q 3.9 1
7 Campbell, Devin 19 CP Elite 15.50 16.03q 3.3 2
8 Willis, Tyler 17 Greenville 15.00 16.39q 3.3 2
9 Snelson, Kyle 17 Handz Down 17.02 16.56 3.9 1
10 Miller-Kinard, Jalin 18 36 Elite Mov 14.30 17.00 3.9 1
-- Reed, Dequarius 18 Greenville 15.61 DQ 3.3 2 Push Hurdle Hands
110 Meter Hurdles 17-18 Division Men
==============================================================================
Name Age Team Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Graves, Tyler 17 Blaze 14.12 14.01 0.4
2 Bennett Sr, Braydon 17 36 Elite Mov 14.30 14.07 0.4
3 Lindsey, Kendric 19 Greenville 14.55 14.66 0.4
4 Brayboy, Chris 18 Carolina Roc 15.09 14.88 0.4
5 Gossett, Nicholas 17 Titans 15.22 15.24 0.4
6 Campbell, Devin 19 CP Elite 16.03 15.76 0.4
7 Van Nguyen, Bricen 18 Myrtle Beach 16.01 15.93 0.4
8 Willis, Tyler 17 Greenville 16.39 16.33 0.4
Preliminaries
9 Snelson, Kyle 17 Handz Down 16.56
10 Miller-Kinard, Jalin 18 36 Elite Mov 17.00
-- Reed, Dequarius 18 Greenville DQ
400 Meter Hurdles 17-18 Division Men
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Brayboy, Chris 18 Carolina Roc 53.44 57.44 2
2 Bennett Sr, Braydon 17 36 Elite Mov 56.22 57.65 2
3 Miller-Kinard, Jalin 18 36 Elite Mov 55.90 57.67 2
4 Graves, Tyler 17 Blaze 53.87 57.70 2
5 Haynes III, Matthew 19 Palmetto 59.77 59.40 1
6 Mitchell, Jah-leem 18 Palmetto 59.17 59.55 1
7 Williams, Jaquon 17 55-Unattache 57.73 59.96 2
8 Willis, Tyler 17 Greenville 56.00 1:00.09 2
9 Campbell, Devin 19 CP Elite 56.80 1:00.13 2
10 DeLoach, John 18 Saltwater 59.60 1:00.95 1
11 Snelson, Kyle 17 Handz Down 1:01.63 1:01.30 1
12 Gossett, Nicholas 17 Titans 1:03.22 1:04.01 1
13 Van Nguyen, Bricen 18 Myrtle Beach 58.10 1:04.69 2
14 Gambrell, Kristopher 19 Classics 1:05.95 1:07.31 1
2000 Meter Steeplechase 17-18 Division Men
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Griffin, Michael 18 Florence Track 6:35.46
2 Mohr, Michael 17 Myrtle Beach 6:56.81
3 Blair, Hamilton 17 Mt. Pleasant 7:01.11
4 Thayer, Jake 17 Mt. Pleasant 7:23.10 8:04.95
4x100 Meter Relay 17-18 Division Men
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Team Blaze 'A' 41.23 41.81
1) Graves, Tyler 17 2) Romey, Dermonti 19
3) Goings Jr, Torran 19 4) Feggett, Trini 18
2 Greenville Jets 'A' 43.00
1) Fields, Joshua 19 2) Matress, Jamarcus 18
3) Reed, Dequarius 18 4) Croft, Delmadgyai 19
3 Carolina Rockets 'A' 41.50 43.10
1) Fair, Josh 19 2) Brayboy, Chris 18
3) Alvarez Jr, Alan 18 4) Fuller Jr, Ronald 19
4x400 Meter Relay 17-18 Division Men
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Palmetto Striders Track Club 'A' 3:25.00 3:27.98
1) Davis, Devonte 18 2) White, Joshua 18
3) Dees, Owen 17 4) McDougald, Corey 17
2 Greenville Jets 'A' 3:43.91
1) Pierre, Jonathan 19 2) Willis, Tyler 17
3) Dotson, Darius 17 4) Croft, Delmadgyai 19
3 Carolina Rockets 'A' 3:25.00 3:45.10
1) Brayboy, Chris 18 2) Fair, Josh 19
3) Alvarez Jr, Alan 18 4) Earl, Zane 17
High Jump 17-18 Division Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Copeland Jr, James 19 55-Unattache 1.98m 1.95m 6-04.75
2 Durant, Noah 18 Myrtle Beach 1.90m 1.90m 6-02.75
3 Bailey, Kyle 17 Myrtle Beach 1.80m 1.75m 5-08.75
4 Gambrell, Kristopher 19 Classics 1.75m J1.75m 5-08.75
5 Loud, Ryan 17 Mt. Pleasant 1.70m 1.70m 5-07.00
6 Gossett, Nicholas 17 Titans 1.83m 1.60m 5-03.00
7 Greggs, Ezhri 17 Saltwater 1.73m J1.60m 5-03.00
8 Evans, Andrew 17 Florence Track 1.50m 4-11.00
Pole Vault 17-18 Division Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Boyles, Taylor 17 55-Unattache 4.57m 4.27m 14-00.00
2 Holliday, Cole 18 36 Elite Mov 3.84m 3.92m 12-10.25
3 Baker, Luke 17 Darlington 3.65m 3.47m 11-04.50
4 Thayer, Jake 17 Mt. Pleasant 3.20m 3.32m 10-10.75
5 Brown, Austin 18 Mt. Pleasant 3.81m J3.32m 10-10.75
6 Ward, Cameron 17 Darlington 3.05m 3.17m 10-04.75
7 Evans, Andrew 17 Florence Track 2.27m 7-05.25
8 Carullo, Luke 17 Mt. Pleasant 3.96m 2.12m 6-11.50
Long Jump 17-18 Division Men
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Feggett, Trini 18 Blaze 7.11m 7.27m NWI 23-10.25
2 Copeland Jr, James 19 55-Unattache 7.26m 6.93m NWI 22-09.00
3 Romey, Dermonti 19 Blaze 6.65m 6.85m NWI 22-05.75
4 Bowman Jr, Vinson 17 Blythewood 5.86m 6.80m NWI 22-03.75
5 DeLoach, John 18 Saltwater 6.67m NWI 21-10.75
6 Bennett Sr, Braydon 17 36 Elite Mov 6.18m 6.55m NWI 21-06.00
7 Singleton, Christopher 17 Midas 5.87m 6.27m NWI 20-07.00
8 Dozier, Nyeem 18 Carolina Gol 6.00m 6.26m NWI 20-06.50
9 Pierre, Jonathan 19 Greenville 6.53m 6.14m NWI 20-01.75
10 Brown, Dorien 18 36 Elite Mov 7.04m 5.98m NWI 19-07.50
11 Bennett Jr, Brandon 18 36 Elite Mov 5.82m J5.98m NWI 19-07.50
12 Dotson, Darius 17 Greenville 5.44m 5.67m NWI 18-07.25
13 King, William 17 Storm 4.98m 4.09m NWI 13-05.00
-- Pickens, Paul 17 Greenville FOUL
Triple Jump 17-18 Division Men
========================================================================================
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Weathers, Darius 19 Handz Down 14.40m 14.14m 2.8 46-04.75
2 Copeland Jr, James 19 55-Unattache 14.76m 13.85m 3.1 45-05.25
3 Dotson, Darius 17 Greenville 11.94m 13.59m 3.5 44-07.00
4 Bennett Jr, Brandon 18 36 Elite Mov 12.60m 13.46m 3.4 44-02.00
5 Pierre, Jonathan 19 Greenville 14.06m 13.41m 2.8 44-00.00
6 Dozier, Nyeem 18 Carolina Gol 12.39m 12.64m 0.2 41-05.75
7 Singleton, Christopher 17 Midas 12.73m 12.62m 0.8 41-05.00
8 DeLoach, John 18 Saltwater 11.95m 2.1 39-02.50
9 Pickens, Paul 17 Greenville 11.53m 1.6 37-10.00
10 Baker, Luke 17 Darlington 11.00m 10.81m 2.3 35-05.75
11 Loud, Ryan 17 Mt. Pleasant 10.74m 1.7 35-03.00
12 Wilson, Jordon 18 Saltwater 12.12m 10.70m +0.0 35-01.25
Shot Put 12 lb. 17-18 Division Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Kowalchick, Paul 17 Mt. Pleasant 16.33m 16.06m 52-08.25
2 Rivera, Chris 18 Carolina Roc 15.85m 15.94m 52-03.75
3 Kowalchick, David 17 Mt. Pleasant 15.72m 15.45m 50-08.25
4 Jordan, Timothy 19 Carolina Gol 14.80m 15.03m 49-03.75
5 Wilkins, Jacob 19 55-Unattache 15.35m 14.43m 47-04.25
6 Miller, Treshawn 19 55-Unattache 14.25m 13.51m 44-04.00
7 Wilkins, Brian 18 Greenville 13.11m 43-00.25
8 Gross, Austin 17 Myrtle Beach 13.89m 13.06m 42-10.25
9 Ratliff II, Dexter 18 Saltwater 13.69m 13.01m 42-08.25
10 Parker, Isaiah 18 Saltwater 13.00m 42-08.00
Discus Throw 1.6kg 17-18 Division Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Kowalchick, David 17 Mt. Pleasant 50.83m 49.21m 161-05
2 Kowalchick, Paul 17 Mt. Pleasant 49.15m 48.17m 158-00
3 Wilkins, Jacob 19 55-Unattache 49.88m 40.65m 133-04
4 Miller, Treshawn 19 55-Unattache 45.09m 38.83m 127-05
5 Stewart Jr, Winston 17 Florence Track 37.37m 35.63m 116-11
6 Jordan, Timothy 19 Carolina Gol 35.00m 35.60m 116-09
7 Gross, Austin 17 Myrtle Beach 39.24m 34.86m 114-04
8 Wilkins, Brian 18 Greenville 33.98m 111-06
9 Gambrell, Kristopher 19 Classics 26.47m 18.64m 61-02
Hammer Throw 17-18 Division Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Wilkins, Jacob 19 55-Unattache 59.31m 58.41m 191-08
2 Kowalchick, Paul 17 Mt. Pleasant 31.66m 31.11m 102-01
3 Kowalchick, David 17 Mt. Pleasant 33.10m 30.00m 98-05
4 Jordan, Timothy 19 Carolina Gol 27.27m 89-06
Javelin Throw 800g 17-18 Division Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 Pauldine, John 17 Mt. Pleasant 50.78m 48.25m 158-04
2 Stewart Jr, Winston 17 Florence Track 45.76m 48.02m 157-06
3 Jordan, Timothy 19 Carolina Gol 26.75m 36.82m 120-10
4 Gambrell, Kristopher 19 Classics 28.90m 34.09m 111-10
5 Evans, Andrew 17 Florence Track 32.50m 106-07
6 Desciak, Logan 17 Mt. Pleasant 32.83m 29.94m 98-03
7 George, Brandon 17 Mt. Pleasant 27.78m 91-02
8 Griffin, Michael 18 Florence Track 21.30m 22.88m 75-01
9 Carlin, David 17 Mt. Pleasant 20.64m 19.02m 62-05
3000 Meter Race Walk 17-18 Division Men
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Gutierrez, Santiago 18 Warriors 19:44.82 20:35.49