Licensed to Atlantic Coast Timing Systems - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 3/14/2012 08:29 PM
Bayside, Green Run, Ocean Lakes at Landstown - 3/14/2012
Beach District Regular season
Landstown High School
Results
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Greene, Tanisha Landstown 12.32 2 6
2 Walter, Summer Bayside 12.90 2 4
3 Grosso, Maddie Ocean Lakes 13.65 2 3
4 Dee, Morgan Green Run 13.91 2 2
5 Harrell, Jinah Bayside 13.95 1 1
6 Sessoms, Kirstin Bayside 14.01 2
7 Parker, Shrita Ocean Lakes 14.26 1
8 Story, Ebony Green Run 14.38 2
9 Turner, Anais Green Run 14.51 1
10 Nnadi, Ashley-Nicole Ocean Lakes 14.70 1
11 Wright, Dasia Green Run 16.28 1
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Greene, Tanisha Landstown 25.43 2 6
2 Lott, Leah Landstown 26.60 1 4
3 Glenn, kyra Ocean Lakes 26.87 2 3
4 Cooper, Clarissa Ocean Lakes 27.41 2 2
5 Melton, Erikina Bayside 28.06 2 1
6 Grosso, Maddie Ocean Lakes 29.01 2
7 Dee, Morgan Green Run 29.46 2
8 Wright, Dasia Green Run 30.25 1
9 Turner, Anais Green Run 31.35 1
10 Magnant, Allison Ocean Lakes 31.42 1
11 Rowell, Devin Ocean Lakes 31.52 1
12 Besinaiz, Brianna Ocean Lakes 33.43 1
13 Nnadi, Ashley-Nicole Ocean Lakes 36.28 1
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Casmir, Stephany Landstown 1:05.70 2 6
2 Thourogood, Unique Landstown 1:06.38 1 4
3 Browne, Keana Landstown 1:12.03 1 3
4 Besinaiz, Brianna Ocean Lakes 1:16.50 2 2
5 Bailey, Whittney Landstown 1:18.39 1 1
6 Harding, Sarah Bayside 1:19.39 2
7 Heglar, Ashley Bayside 1:22.98 2
8 Barnes, Savannah Bayside 1:25.61 2
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lara, Marisa Landstown 2:31.74 6
2 Rowell, Devin Ocean Lakes 2:34.29 4
3 McMullen, Erin Ocean Lakes 2:41.83 3
4 Magnant, Allison Ocean Lakes 2:46.57 2
5 Conteras, Kimber Landstown 2:56.60 1
6 Johnson, Laniya Bayside 3:01.92
7 Johnson, Sabrina Landstown 3:02.32
8 Feng, Leewin Bayside 3:08.10
9 Lord, Sam Ocean Lakes 3:09.53
10 Austin, Pauline Bayside 3:10.63
11 Lott, Leah Landstown 3:11.61
12 Kwamani, Armani Bayside 3:12.26
13 Perry, Britiney Bayside 3:26.44
14 Burton, Keandra Bayside 3:40.56
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lara, Marisa Landstown 5:52.73 6
2 Pascanik, Carissa Ocean Lakes 5:59.22 4
3 Cote, Rachel Ocean Lakes 6:03.41 3
4 Milisci, Sarah Landstown 6:33.12 2
5 Averilla, Lauren Ocean Lakes 6:58.61 1
6 Bennington, Lindsey Ocean Lakes 7:18.95
7 Saunders, Laura Ocean Lakes 7:26.30
8 Stephenson, Elizabeth Ocean Lakes 7:31.03
9 Crouse, Madison Ocean Lakes 7:36.28
10 Gregorio, Jennifer Ocean Lakes 7:40.58
11 Dahl, Sabrina Ocean Lakes 7:49.47
12 Bar, Autumn Ocean Lakes 7:52.34
-- Frenchik, Erica Landstown DQ
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brunke, Taylor Ocean Lakes 13:29.81 6
2 McMullen, Erin Ocean Lakes 13:32.12 4
3 Lee, Madison Ocean Lakes 14:04.09 3
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lott, Leah Landstown 14.56 6
2 Crenshaw, Trynasha Ocean Lakes 18.19 4
3 Demers, Alexis Ocean Lakes 19.18 3
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Walter, Summer Bayside 46.59 3 6
2 Lott, Leah Landstown 48.96 3 4
3 Sampson, Chrystine Ocean Lakes 52.63 3 3
4 Sessoms, Kirstin Bayside 55.07 1 2
5 Harrell, Jinah Bayside 55.49 1 1
6 Agnew, Paige Ocean Lakes 55.64 3
7 Mcmurray, Caitlyn Green Run 56.95 2
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Ocean Lakes 'A' 51.63 6
2 Green Run 'A' 55.63 4
1) Story, Ebony 2) Valentine, Erica
3) Kamara, Wade Watta 4) Turner, Anais
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Landstown 'A' 4:38.09 6
1) Thourogood, Unique 2) Casmir, Stephany
3) Browne, Keana 4) Johnson, Sabrina
2 Ocean Lakes 'A' 4:38.92 4
3 Bayside 'A' 5:11.09 2
1) Francis, Shaquira 2) Melton, Erikina
3) Feng, Leewin 4) Kwamani, Armani
4 Bayside 'B' x5:27.60
1) Burton, Keandra 2) Barnes, Savannah
3) Austin, Pauline 4) Heglar, Ashley
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Bayside 'B' x12:50.00
1) Francis, Shaquira 2) Burton, Keandra
3) Perry, Britiney 4) Johnson, Laniya
2 Landstown 'A' 13:08.00 6
1) Frenchik, Erica 2) Lara, Marisa
3) Milisci, Sarah 4) Lee, Sunshine
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rossi, Nicole Ocean Lakes 5-02.50 6
2 Green, Audree Ocean Lakes 5-00.00 4
3 Walter, Summer Bayside 4-10.00 3
4 Lott, Leah Landstown 4-06.00 1.50
4 Parker, Shrita Ocean Lakes 4-06.00 1.50
6 Sessoms, Kirstin Bayside 4-04.00
-- Wiggins, Monee' Ocean Lakes NH
-- Hennessee, Elaina Bayside NH
-- Harrell, Jinah Bayside NH
-- Story, Ebony Green Run NH
-- Postupack, Mariah Bayside NH
Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sessoms, Kirstin Bayside 8-06.00 6
2 Walter, Summer Bayside 7-00.00 4
3 Williams, Rachael Ocean Lakes 6-06.00 3
4 Coker, Sheila Ocean Lakes 5-00.00 2
-- Harrell, Jinah Bayside NH
-- DeMello, Ana Ocean Lakes NH
Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lott, Leah Landstown 17-11.00 6
2 Greene, Tanisha Landstown 16-08.50 4
3 Melton, Erikina Bayside 14-05.50 3
4 Story, Ebony Green Run 14-04.25 2
5 Burton, Keandra Bayside 12-04.00 1
6 Perry, Britiney Bayside 11-04.50
7 Austin, Pauline Bayside 10-08.50
8 Barnes, Savannah Bayside 10-00.00
8 Kwamani, Armani Bayside 10-00.00
10 Johnson, Laniya Bayside 9-07.00
Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lott, Leah Landstown 35-11.25 6
2 Greene, Tanisha Landstown 34-11.00 4
3 Green, Audree Ocean Lakes 31-11.25 3
4 Casmir, Stephany Landstown 29-11.50 2
5 Melton, Erikina Bayside 29-09.25 1
-- Johnson, Laniya Bayside FOUL
-- Barnes, Savannah Bayside FOUL
-- Perry, Britiney Bayside FOUL
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Story, Ebony Green Run 36-05.50 6
2 Lambson, Jana Green Run 27-10.00 4
3 Hinton, Jada Landstown 27-04.00 3
4 Thomas, Mailani Landstown 26-11.75 2
5 Pearson, Stephaney Landstown 25-11.50 1
6 Robinson, Maya Green Run 25-09.25
7 Hinton, Alexus Green Run 25-06.50
8 Wiley, Victoria Landstown 24-00.00
9 Bracey, Ariel Green Run 23-05.25
10 Hennessee, Elaina Bayside 19-10.50
11 Wilson, Virginia Bayside 18-10.25
12 Gardner, Kayla Bayside 17-00.50
13 Dela-Cruz, Auriel Bayside 16-09.00
14 Harding, Sarah Bayside 15-11.00
15 Atkinson, Alexis Bayside 15-05.00
16 Oblitas, Pamela Bayside 12-08.50
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bracey, Ariel Green Run 72-01 6
2 Hennessee, Elaina Bayside 62-06 4
3 Robinson, Maya Green Run 61-01 3
4 Hinton, Jada Landstown 49-05.50 2
5 Thomas, Mailani Landstown 48-06 1
6 Lambson, Jana Green Run 48-02
7 Pearson, Stephaney Landstown 43-08
8 Wiley, Victoria Landstown 42-05
9 Dela-Cruz, Auriel Bayside 37-06
10 Wilson, Virginia Bayside 37-01
11 Atkinson, Alexis Bayside 36-00
12 Gardner, Kayla Bayside 35-02
13 Oblitas, Pamela Bayside 33-09
14 Harding, Sarah Bayside 32-11
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Batey, Devante Bayside 11.16 3 6
2 Scott, Anthony Green Run 11.39 3 4
3 Blanding, Quin Bayside 11.55 3 3
4 Devin, Davis Landstown 11.67 2 2
5 Davis, Joseph Landstown 11.70 1 1
6 Everette, Victor Green Run 11.87 2
7 Echols, Deandre Landstown 11.99 2
8 Rosario, DaQuan Landstown 12.21 1
9 Byron, Trevon Landstown 12.22 1
9 DeBerry-Gary, Daquan Green Run 12.22 3
11 Brickhouse, jamez Bayside 12.42 3
12 Carey, Erik Ocean Lakes 13.59 2
13 Williams, Shane Ocean Lakes 14.63 1
14 Williams, Harry Green Run 15.02 2
15 Costello, John Ocean Lakes 15.94 2
16 Wilson, Jeffery Green Run 17.72 2
17 Lin, aaron Bayside 18.11 2
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Batey, Devante Bayside 23.29 3 6
2 Arnold, Darrius Landstown 23.61 1 4
3 Richardson, Tony Ocean Lakes 23.75 2 3
4 Davis, Joseph Landstown 23.94 3 2
5 Davis, Devin Landstown 24.28 1 1
6 Echols, Deandre Landstown 24.30 1
7 Byron, Trevon Landstown 24.49 1
8 Martin, Dajion Landstown 24.54 1
9 Smith, Brandon Ocean Lakes 25.18 2
10 Brickhouse, jamez Bayside 25.33 2
11 Galan, Joshua Ocean Lakes 25.81 1
12 Read, Daniel Ocean Lakes 26.45 1
13 Smallwood, Javon Bayside 26.71 2
14 Hill, D'Mitri Green Run 28.91 2
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Burris, Tayvon Bayside 52.49 3 6
2 Johnson, Devrick Landstown 53.82 3 4
3 Crespo, Alex Bayside 53.98 3 3
4 Smith, Brandon Ocean Lakes 53.99 3 2
5 Harris, Gabriel Ocean Lakes 56.34 3 1
6 Galan, Joshua Ocean Lakes 58.32 2
7 Norwood, Tim Green Run 58.86 3
8 Milbourne, Willia Green Run 59.48 2
9 Lam, Justin Landstown 1:02.35 2
10 Loynes-Minter, Teryst Bayside 1:04.30 2
11 Felton, Justin Green Run 1:05.66 2
12 Lafavor, Christian Landstown 1:12.68 2
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Read, Daniel Ocean Lakes 2:08.76 6
2 Brown, Josh Ocean Lakes 2:10.22 4
3 Polk, Chad Landstown 2:15.35 3
4 Wiley-Miller, Giavanni Landstown 2:15.92 2
5 Parker, Jordan Ocean Lakes 2:16.72 1
6 Baez, Nicholas Landstown 2:19.08
7 Leavis, Ryan Ocean Lakes 2:19.82
8 Gutrick, David Landstown 2:21.55
9 Solar, Ben Landstown 2:26.98
10 Brown, Kesean Green Run 2:28.74
11 Plaugher, Robert Ocean Lakes 2:28.76
12 Fullmer, Max Ocean Lakes 2:31.33
13 Pinto, Rayson Ocean Lakes 2:33.74
14 Lee, Parker Ocean Lakes 2:33.75
15 Holman, Marcus Ocean Lakes 2:35.96
16 Smith, Jeremy Ocean Lakes 2:36.33
17 Johnson, Tosan Ocean Lakes 2:36.38
18 Hunter, Roshawn Green Run 2:48.31
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Custis, Jalen Landstown 4:48.97 6
2 Polk, Chad Landstown 5:00.43 4
3 Lamb, Fred Bayside 5:08.05 3
4 Parker, Jordan Ocean Lakes 5:13.59 2
5 Leavis, Ryan Ocean Lakes 5:16.36 1
6 Ford, Justin Ocean Lakes 5:19.16
7 Fullmer, Max Ocean Lakes 5:20.49
8 Solar, Ben Landstown 5:27.74
9 McNabb, Matthew Landstown 5:28.12
10 Zarkowski, Matthew Ocean Lakes 5:32.83
11 Gregorio, John Ocean Lakes 5:37.08
12 Hemphill, James Ocean Lakes 5:43.62
13 Plaugher, Robert Ocean Lakes 5:45.16
14 Bush, Justin Landstown 6:03.44
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Seip, Aaron Landstown 11:17.78 6
2 Manetz, Kyle Ocean Lakes 11:19.76 4
3 Baly, Scott Landstown 11:54.04 3
4 Ford, Justin Ocean Lakes 12:03.99 2
5 Desantis, Logan Green Run 12:54.11 1
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Downey, khalil Bayside 19.38 6
2 Everette, Victor Green Run 20.52 4
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Davis, Racheed Ocean Lakes 44.71 2 6
2 Crisp, Larry Green Run 46.31 2 4
3 Bland, Dwight Green Run 46.70 1 3
4 Whitaker, Jacob Green Run 46.87 2 2
5 Boney, Darius Green Run 49.98 1 1
6 Downey, khalil Bayside 52.37 1
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Ocean Lakes 'A' 43.55 6
2 Green Run 'A' 43.90 4
1) Smith, Damian 2) Crisp, Larry
3) Scott, Anthony 4) Griffin, Traymane
3 Bayside 'A' 44.80 2
1) Cooper, Anthony 2) Blanding, Quin
3) Mizzell, Taquan 4) Brickhouse, jamez
4 Landstown 'A' 45.46
1) Davis, Joseph 2) Byron, Trevon
3) Rosario, DaQuan 4) Devin, Davis
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Ocean Lakes 'A' 3:38.34 6
2 Bayside 'A' 3:40.21 4
1) Crespo, Alex 2) Lamb, Fred
3) Loynes-Minter, Teryst 4) Burris, Tayvon
3 Landstown 'B' x3:52.73
1) Gutrick, David 2) Wiley-Miller, Giavanni
3) Baez, Nicholas 4) Snyder, Sean
4 Green Run 'A' 3:53.48 2
1) Whitaker, Jacob 2) Smith, Damian
3) Crisp, Larry 4) Darby, James
5 Ocean Lakes 'B' x3:58.26
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Bayside 'A' 8:55.00 6
1) Crespo, Alex 2) Lamb, Fred
3) Loynes-Minter, Teryst 4) Burris, Tayvon
2 Landstown 'A' 9:00.00 4
1) Gutrick, David 2) Wiley-Miller, Giavanni
3) Baez, Nicholas 4) Snyder, Sean
3 Green Run 'A' 10:04.00 2
1) Whitaker, Jacob 2) Milbourne, Willia
3) Brown, Kesean 4) Brown, Mitchell
Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Smallwood, Javon Bayside 6-00.00 5
1 Crisp, Larry Green Run 6-00.00 5
3 Batey, Devante Bayside J6-00.00 3
4 Jones, Jeremy Green Run 5-10.00 2
5 Poore, Aaron Ocean Lakes 5-08.00 1
-- Downey, khalil Bayside NH
Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Plaugher, Jason Ocean Lakes 8-00.00 6
2 Moomaw, John Ocean Lakes 7-00.00 4
3 Matney, Jonathon Ocean Lakes 6-06.00 3
4 Landreville, Raymond Ocean Lakes J6-06.00 2
Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Arnold, Darrius Landstown 21-06.00 6
2 Davis, Racheed Ocean Lakes 21-04.50 4
3 Bland, Dwight Green Run 20-04.00 3
4 Poore, Aaron Ocean Lakes 20-03.00 2
5 Taylor, Keith Ocean Lakes 20-02.50 1
6 Echols, Deandre Landstown 20-01.50
7 Crespo, Alex Bayside 19-08.50
8 Scott, Anthony Green Run 19-01.75
9 Smallwood, Javon Bayside 18-07.00
10 Batey, Devante Bayside 18-02.00
11 Martin, Dajion Landstown 18-01.00
Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Davis, Racheed Ocean Lakes 42-08.00 6
2 Martin, Dajion Landstown 39-08.50 4
3 Jones, Jeremy Green Run 38-04.50 3
4 Crespo, Alex Bayside 38-02.50 2
5 Taylor, Keith Ocean Lakes 37-05.00 1
6 Brown, Kesean Green Run 33-05.00
Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Davis, Jaga Landstown 46-11.75 6
2 phillips, michael Bayside 39-05.50 4
3 Perry, Timothy Landstown 36-03.00 3
4 Felton, Justin Green Run 32-09.00 2
5 Curry, Jamel Ocean Lakes 32-07.00 1
6 stallworth, isaiah Bayside 29-01.00
7 Costello, John Ocean Lakes 22-01.00
Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 stallworth, isaiah Bayside 109-10 6
2 Davis, Jaga Landstown 84-04 4
3 Perry, Timothy Landstown 69-08 3
4 Curry, Jamel Ocean Lakes 68-02 2
5 Felton, Justin Green Run 66-05 1
6 Costello, John Ocean Lakes 40-09
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Landstown 99.50 2) Ocean Lakes 79.50
3) Bayside 39 4) Green Run 27
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Ocean Lakes 77 2) Landstown 68
3) Bayside 65 4) Green Run 43