South Aiken Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.40 | Camille Myers | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
13.57 | Alayna Lee | 4th | Finals H1 | Complete results | |
13.89 | SB | Bricora Hymon | 7th | Finals H2 | Complete results |
200 Meter Dash | |||||
28.95 | SB | Bricora Hymon | 4th | Finals H1 | Complete results |
31.42 | SB | Kayla Gathercoal | 11th | Finals H2 | Complete results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.13 | Camille Myers | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
800 Meter Run | |||||
2:52.82 | Allison Carter | 4th | Finals H2 | Complete results | |
1600 Meter Run | |||||
5:13.92 | Olivia Esselman | 1st | Finals H2 | Complete results | |
6:41.00 | Lydia Duncan | 3rd | Finals H2 | Complete results | |
3200 Meter Run | |||||
11:50.77 | Olivia Esselman | 1st | Finals H1 | Complete results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.54 | SB | Jyniria Corley | 2nd | Finals H1 | Complete results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.96 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete results | |
4x800 Meter Relay | |||||
13:34.61 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
High Jump | |||||
1.32m | Alayna Lee | 5th | Finals H1 | Complete results | |
1.27m | SB | Kalaiya Wise | 6th | Finals H1 | Complete results |
Long Jump | |||||
4.57m | Cailyn Johnson | 1st | Finals H1 | Complete results | |
4.04m | Kalaiya Wise | 3rd | Finals H2 | Complete results | |
3.78m | Alyssa Johnson | 6th | Finals H2 | Complete results | |
Triple Jump | |||||
10.6m | SB | Kalaiya Wise | 1st | Finals H1 | Complete results |
10.46m | SB | Cailyn Johnson | 2nd | Finals H1 | Complete results |
Pole Vault | |||||
1.83m | Kayla Gathercoal | 1st | Finals H1 | Complete results | |
Shot Put | |||||
3.22m | Neva Bassett | 8th | Finals H2 | Complete results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.97 | Kavis Swendenburg | 6th | Finals H2 | Complete results | |
12.36 | Aj Staley | 10th | Finals H2 | Complete results | |
200 Meter Dash | |||||
23.76 | Andrew Rabon | 4th | Finals H1 | Complete results | |
26.49 | Timmy Reid | 11th | Finals H1 | Complete results | |
27.11 | SB | Ben Bruno | 12th | Finals H2 | Complete results |
400 Meter Dash | |||||
52.50 | SB | Andrew Rabon | 2nd | Finals H1 | Complete results |
54.23 | SB | Nathan Gregory | 5th | Finals H2 | Complete results |
55.37 | SB | Kavis Swendenburg | 7th | Finals H2 | Complete results |
800 Meter Run | |||||
2:30.38 | Matthew Reid | 7th | Finals H2 | Complete results | |
1600 Meter Run | |||||
5:32.99 | SB | Nicholas Sanborn | 5th | Finals H1 | Complete results |
5:34.85 | SB | Dalton Ard | 6th | Finals H1 | Complete results |
3200 Meter Run | |||||
10:50.33 | Zakiah Bassett | 1st | Finals H1 | Complete results | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.06 | SB | Jordan Johnson | 5th | Finals H2 | Complete results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:03.95 | Zakiah Bassett | 3rd | Finals H2 | Complete results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.41 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:05.31 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:14.51 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete results | |
High Jump | |||||
1.68m | JaKobe Bush | 3rd | Finals H2 | Complete results | |
1.63m | SB | Russell Drake | 4th | Finals H2 | Complete results |
Long Jump | |||||
5.69m | JaKobe Bush | 6th | Finals H2 | Complete results | |
5.58m | Khamron Walker | 7th | Finals H1 | Complete results | |
Triple Jump | |||||
11.72m | JaKobe Bush | 2nd | Finals H1 | Complete results | |
Pole Vault | |||||
2.29m | SB | Ben Bruno | 1st | Finals H1 | Complete results |
2.29m | Gerald Plotner | 2nd | Finals H1 | Complete results |