HY-TEK's Meet Manager 3/20/2019 01:49 PM
Mauldin Home Meet - 3/19/2019
Mauldin Middle
Results
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Goldsmith, Dasia Mauldin 12.94 12.61 1 10
2 Witt, Kendaija Mauldin 12.74 12.68 1 8
3 Pulley, Brianna Woodmont 12.44 12.85 1 6
4 Killingsworth, Jahnari Woodmont 12.81 13.15 1 5
5 Thompson, Destiny Wade Hampton 13.51 13.44 1 4
6 Wilson, Makayla Woodmont 13.74 13.46 2 3
7 Wyatt, Sydney Woodmont 14.04 13.70 2 2
8 Fogle, Kennedy Mauldin 13.50 13.73 1 1
9 Brewster, Leondria Woodmont 13.51 14.00 1
10 Smith, JaRae Woodmont 13.64 14.28 1
11 Childers, Lauren Mauldin 14.29 14.36 3
12 Thoennes, Morgan Wade Hampton 14.22 14.39 2
13 Warner, Tyanna Wade Hampton 14.24 14.43 2
14 Kilgore, Kennedy Mauldin 14.00 14.74 2
15 Fleming, Khylee Mauldin 14.00 14.84 2
16 Miller, Ashanti Woodmont 14.52 15.67 3
17 Shaw, Jetta Mauldin 15.72 15.70 4
18 Hall, Alysha Woodmont 14.28 15.71 3
19 Shell, Taylor Mauldin 14.50 16.10 3
20 Cotton, Bethany Mauldin 15.00 16.22 3
21 Wilson, Yazmin Mauldin 14.74 16.26 3
22 Brooks, Abby Wade Hampton 16.45 16.40 5
23 Larson-Baldwin, Mia Wade Hampton 16.53 16.55 5
24 Lundy, Aylanah Mauldin 14.00 16.71 2
25 Prater, Emily Wade Hampton 16.64 16.75 5
26 Blair, Alexis Mauldin 15.50 16.90 4
27 Seward, Aaliyah Mauldin 15.34 17.01 4
28 Clinch, Mackenzie Wade Hampton 17.18 17.22 5
29 Coleman, Jasmine Mauldin 17.24 5
30 Morales, Alexandria Wade Hampton 17.44 5
31 Saadeh, Elissa Mauldin 18.97 18.84 5
32 Mack, Rishiyah Wade Hampton 18.99 5
33 Alexander, Morgan Wade Hampton 15.76 19.02 4
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Jenkins, Juliana Woodmont 1:02.51 1:03.49 1 10
2 Rowland, Xan Woodmont 1:06.54 1:08.10 1 8
3 Hannon, Ali Wade Hampton 1:07.82 1:10.57 1 6
4 Michenfelder, Emily Woodmont 1:11.20 3 5
5 Page, Sophia Mauldin 1:23.83 1:14.35 2 4
6 McJunkin, Caroline Mauldin 1:14.01 1:14.96 1 3
7 Hamilton, Isabell Wade Hampton 1:14.66 1:15.84 1 2
8 Kellett, Mia Mauldin 1:15.92 3 1
9 Schmidt, Christiana Mauldin 1:16.27 4
10 Cerniski, Hannah Mauldin 1:18.37 2
11 Brooks, Abby Wade Hampton 1:19.91 3
12 Nelson, Victoria Wade Hampton 1:23.42 1:20.32 2
13 Cooker, Abigail Mauldin 1:20.43 4
14 Taylor, Hashari Mauldin 1:20.64 3
15 Rhyne, Madeline Wade Hampton 1:24.31 1:22.96 2
16 McClain, Morgan Wade Hampton 1:24.21 1:25.50 2
17 Little, Lauryn Woodmont 1:25.59 4
18 Gee, Tatum Wade Hampton 1:23.45 1:25.85 2
19 Brannon, Caroline Wade Hampton 1:31.29 1:31.26 2
Girls 200 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Goldsmith, Dasia Mauldin 26.22 27.73 1 10
2 Nedwards, Amari Woodmont 28.14 28.65 1 8
3 Henderson, Ollie Mauldin 29.00 28.82 2 6
4 Wilson, Makayla Woodmont 30.04 28.94 3 5
5 Killingsworth, Jahnari Woodmont 27.52 29.06 1 4
6 Wyatt, Sydney Woodmont 29.34 29.13 2 3
7 Smith, JaRae Woodmont 29.44 29.35 2 2
8 Thoennes, Morgan Wade Hampton 29.00 29.43 2 1
9 Shell, Taylor Mauldin 30.00 29.59 3
10 Hagood, Jordan Woodmont 32.01 30.34 4
11 Pulley, Brianna Woodmont 28.54 30.42 1
12 Nelson, Victoria Wade Hampton 35.80 30.62 6
13 Hall, Alysha Woodmont 30.91 30.99 3
14 Fogle, Kennedy Mauldin 29.23 31.02 2
15 Fleming, Khylee Mauldin 34.14 31.08 5
16 Kilgore, Kennedy Mauldin 31.00 31.11 3
17 Sullivan, Jamiyah Woodmont 30.44 31.15 3
18 Seward, Aaliyah Mauldin 31.94 31.74 4
18 Hair, LaShaya Woodmont 32.00 31.74 4
20 Ashmore, Lauren Mauldin 32.08 31.76 5
21 Wilson, Yazmin Mauldin 31.04 31.98 4
22 Davis, Cierra Mauldin 31.00 32.68 4
23 Coleman, Jasmine Mauldin 29.00 32.75 2
24 Childers, Lauren Mauldin 30.64 32.85 3
25 Leehman, Samantha Mauldin 33.97 33.02 5
26 Cotton, Bethany Mauldin 31.00 33.84 4
27 Alexander, Morgan Wade Hampton 34.18 34.26 5
28 Smith, Bryana Mauldin 33.34 34.34 5
29 Danladi, Brianna Mauldin 33.98 34.54 5
30 Brooks, Abby Wade Hampton 34.55 34.66 6
31 Larson-Baldwin, Mia Wade Hampton 35.39 35.01 6
32 Gee, Tatum Wade Hampton 36.30 36.52 6
33 Brewster, Leondria Woodmont 28.51 37.81 1
34 Saadeh, Elissa Mauldin 41.36 40.61 6
-- McClain, Morgan Wade Hampton DQ 7
-- Clinch, Mackenzie Wade Hampton DQ 7
-- Morales, Alexandria Wade Hampton DQ 7
-- Morris, Danari Wade Hampton 37.07 DQ 6
-- Blair, Alexis Mauldin DQ 7
-- Mack, Rishiyah Wade Hampton DQ 7
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Ward, Rebecca Wade Hampton 2:25.88 2:35.00 1 10
2 Rizzitello, Emily Woodmont 2:33.22 2:38.00 1 8
3 Michenfelder, Emily Woodmont 2:40.10 2:39.00 1 6
4 Riordan, Lydia Wade Hampton 2:35.46 2:40.00 1 5
5 Lanahan, Elise Wade Hampton 2:34.81 2:41.00 1 4
6 Fadgyas, Flora Wade Hampton 2:41.36 2:42.00 1 3
7 Wood, Katy Mauldin 2:37.34 2:46.00 1 2
8 Wood, Rachel Mauldin 2:44.20 2:50.00 1 1
9 Hills, Ashley Woodmont 3:09.20 2:53.00 3
10 Hannon, Ali Wade Hampton 2:50.31 2:55.00 2
11 Burr, Sophie Wade Hampton 2:53.79 2:55.01 2
12 McJunkin, Caroline Mauldin 2:55.71 2:55.13 2
13 Maronie, Lyris Mauldin 3:12.00 2:58.00 3
14 Griffith, Macie Wade Hampton 3:11.20 2:59.00 3
14 Williams, Ella Grace Wade Hampton 2:58.85 2:59.00 2
16 Bright, Lindsey Wade Hampton 2:57.07 3:02.00 2
17 Williams, Annabelle Wade Hampton 3:03.77 3:05.00 3
17 Whitehead, Emily Woodmont 2:57.18 3:05.00 2
19 Rhodes, Lily Wade Hampton 3:01.47 3:06.00 3
20 Evancho, Anna Mauldin 3:13.00 5
21 Page, Sophia Mauldin 3:18.63 3:17.00 4
21 Gaines, Emily Wade Hampton 3:12.46 3:17.00 3
23 Wall, Violet Wade Hampton 2:59.15 3:20.00 2
24 Brooks, Cora Beth Wade Hampton 3:15.77 3:22.00 4
25 McClain, Morgan Wade Hampton 3:15.08 3:26.00 4
25 Tran, Kayly Wade Hampton 3:16.03 3:26.00 4
27 Brannon, Caroline Wade Hampton 3:13.42 3:27.00 4
28 Nichols, Kathleen Wade Hampton 3:35.29 3:45.00 5
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ward, Rebecca Wade Hampton 5:32.73 5:37.00 10
2 Michenfelder, Emily Woodmont 5:31.35 5:38.00 8
3 Lanahan, Elise Wade Hampton 5:28.91 5:47.00 6
4 Wood, Ellie Mauldin 5:44.92 5:48.00 5
5 Fadgyas, Flora Wade Hampton 5:44.47 5:49.00 4
6 Riordan, Lydia Wade Hampton 5:36.30 5:53.00 3
7 Rizzitello, Emily Woodmont 5:56.00 6:00.00 2
8 Wood, Katy Mauldin 5:50.63 6:03.00 1
9 Cooke, Reagan Mauldin 6:14.55 6:04.00
10 Burr, Sophie Wade Hampton 6:22.90 6:19.00
11 Wood, Rachel Mauldin 5:59.17 6:20.00
12 Bright, Lindsey Wade Hampton 6:23.30 6:28.00
13 Hills, Ashley Woodmont 6:42.20 6:37.00
13 Williams, Annabelle Wade Hampton 6:53.40 6:37.00
15 Whitehead, Emily Woodmont 6:26.65 6:44.00
16 Rhodes, Lily Wade Hampton 6:40.62 6:46.00
17 Griffith, Macie Wade Hampton 7:21.06 7:01.00
18 Gaines, Emily Wade Hampton 7:20.99 7:10.00
19 Brooks, Cora Beth Wade Hampton 7:24.97 7:14.00
20 Wall, Violet Wade Hampton 6:44.26 7:15.00
21 Tran, Kayly Wade Hampton 7:31.65 7:43.00
22 Brannon, Caroline Wade Hampton 7:25.14 7:57.00
23 Nichols, Kathleen Wade Hampton 8:06.33 8:10.00
24 Rhyne, Madeline Wade Hampton 7:43.39 8:15.00
-- Strinsky, Caroline Wade Hampton 6:25.96 NT
-- Williams, Ella Grace Wade Hampton 6:29.78 NT
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Wood, Ellie Mauldin 12:01.00 12:27.30 10
2 Cooke, Reagan Mauldin 12:59.09 13:40.97 8
3 Benes, Kaia Woodmont 14:06.00 14:00.44 6
4 Williams, Ella Grace Wade Hampton 14:59.83 15:35.95 5
-- Riordan, Lydia Wade Hampton 12:20.25 NT
-- Ward, Rebecca Wade Hampton 12:26.37 NT
-- Burr, Sophie Wade Hampton NT
-- Bright, Lindsey Wade Hampton 13:44.62 NT
-- Fadgyas, Flora Wade Hampton 12:23.54 NT
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Rawls, Madeline Mauldin 17.92 18.31 1 10
2 Irby, Andrece Woodmont 17.84 18.65 1 8
3 Wallace, Jataysjah Woodmont 21.54 20.98 2 6
4 Davis-Buck, Taylor Mauldin 25.73 2 5
Girls 400 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Henderson, Ollie Mauldin 1:18.19 1:14.09 10
2 Leake, Mariah Mauldin 1:17.08 8
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodmont 'A' 51.54 51.64 10
1) Smith, JaRae 2) Killingsworth, Jahnari
3) Nedwards, Amari 4) Pulley, Brianna
2 Mauldin 'A' 52.13 51.95 8
1) Goldsmith, Dasia 2) Heyward, Shania
3) Leake, Mariah 4) Witt, Kendaija
3 Woodmont 'B' 53.00 54.11 6
1) Brewster, Leondria 2) Wyatt, Sydney
3) Wilson, Makayla 4) Sullivan, Jamiyah
4 Mauldin 'B' 52.13 56.35 5
5 Mauldin 'C' 52.13 59.29 4
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Wade Hampton 'A' 5:12.00 3:46.52 10
2 Woodmont 'A' 4:50.20 3:50.75 8
1) Jenkins, Juliana 2) Miller, Ashanti
3) Nedwards, Amari 4) Rowland, Xan
3 Mauldin 'A' 4:29.54 3:53.27 6
1) Henderson, Ollie 2) Goldsmith, Dasia
3) Leake, Mariah 4) Witt, Kendaija
-- Mauldin 'D' 4:29.54 NT
-- Mauldin 'B' 4:29.54 NT
-- Mauldin 'C' 4:29.54 NT
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Wade Hampton 'A' 10:44.60 10:48.93 10
2 Woodmont 'A' 10:42.60 10:56.29 8
1) Michenfelder, Emily 2) Whitehead, Emily
3) Rizzitello, Emily 4) Jenkins, Juliana
3 Mauldin 'A' 11:16.02 12:27.48 6
1) Maronie, Lyris 2) Norris, Ruthie
3) Schmidt, Christiana 4) Kellett, Mia
4 Wade Hampton 'B' 12:00.00 12:48.92 5
Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hair, LaShaya Woodmont 5-00.00 5-00.00 10
2 Wood, Rachel Mauldin 4-04.00 8
3 Berry, Emma Mauldin 4-00.00 6
Girls Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Berry, Sarah Mauldin 9-06.00 8-00.00 10
2 Cobb, Audrey Mauldin 7-00.00 7-06.00 7
2 Berry, Emma Mauldin 7-00.00 7-06.00 7
4 Wilson, Yazmin Mauldin 6-00.00 7-00.00 3.50
4 Leehman, Samantha Mauldin 7-06.00 7-00.00 3.50
4 Aviles, Maia Wade Hampton 8-06.00 7-00.00 3.50
4 DeLuca, Payton Wade Hampton 7-00.00 7-00.00 3.50
8 Page, Sophia Mauldin 6-00.00 6-06.00 0.50
8 Gaines, Dalania Wade Hampton 6-06.00 6-06.00 0.50
-- Evancho, Anna Mauldin NH
-- Ulloa, Valerie Mauldin 6-06.00 DQ
-- Trotter, Mckenzie Wade Hampton 6-06.00 DQ
Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hagood, Jordan Woodmont 15-04.00 16-01.00 10
2 Jenkins, Juliana Woodmont 15-10.75 15-05.00 8
3 Warner, Tyanna Wade Hampton 13-07.00 14-07.00 6
4 Witt, Kendaija Mauldin 15-09.00 14-05.00 5
5 Thoennes, Morgan Wade Hampton 14-11.00 14-00.00 4
6 Hair, LaShaya Woodmont 13-08.00 13-05.00 3
7 Hall, Alysha Woodmont 13-00.00 13-03.00 2
8 Hamilton, Isabell Wade Hampton 11-07.00 10-05.00 1
-- Prater, Emily Wade Hampton 8-09.00 DQ
-- Morris, Danari Wade Hampton DQ
-- Smith, Diamond Wade Hampton 10-03.00 DQ
-- Seward, Aaliyah Mauldin DQ
-- Gee, Tatum Wade Hampton 9-10.00 DQ
-- Austin, Alicia Mauldin DQ
-- Clinch, Mackenzie Wade Hampton 9-03.00 DQ
-- Larson-Baldwin, Mia Wade Hampton 10-00.00 DQ
-- McCarroll, Camille Wade Hampton 16-01.00 DQ
-- Alexander, Morgan Wade Hampton 9-05.50 DQ
Girls Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hagood, Jordan Woodmont 34-00.00 33-05.25 10
2 Hair, LaShaya Woodmont 29-06.50 28-00.00 8
Girls Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McCarroll, Ashae Wade Hampton 31-01.00 28-06.00 10
2 Brownlee, Toni Mauldin 26-04.00 27-07.00 8
3 Ostrander, Maxine Mauldin 22-09.00 25-00.00 6
4 Clark, Denesha Woodmont 26-07.00 24-03.00 5
5 Burke, Kendall Mauldin 22-02.50 23-08.00 4
6 Hartmark, Rebekka Mauldin 20-11.50 19-06.00 3
7 Brake, Makenzie Mauldin 19-02.50 19-00.00 2
8 Taylor, Hashari Mauldin 18-10.00 1
9 Henderson, Kaniya Mauldin 18-05.00 16-05.00
Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McCarroll, Ashae Wade Hampton 79-00 74-06 10
2 Thoennes, Morgan Wade Hampton 69-07 8
3 Clark, Denesha Woodmont 71-00 66-08 6
4 Brownlee, Toni Mauldin 68-03 65-06 5
5 Ostrander, Maxine Mauldin 44-04 64-03 4
6 Brake, Makenzie Mauldin 47-02 49-00 3
7 Burke, Kendall Mauldin 52-01 47-03 2
8 Hartmark, Rebekka Mauldin 40-08 40-07 1
9 Henderson, Kaniya Mauldin 37-03 39-00
-- Bailey, Jennifer Mauldin 49-01 DQ
-- Taylor, Hashari Mauldin DQ
-- Williams, Mya Wade Hampton 67-09 DQ
-- Walker, Liza Mauldin 68-02 DQ
-- Ben Salah, Narimelle Mauldin 40-08 DQ
-- McKnight, Kendall Woodmont 54-09 DQ
-- Qualls, Danielle Wade Hampton 69-04 DQ