RaceTab 3 by MileSplit Registered to: John, Olson
Southside Christian Middle School Invitational - 2013-03-09
SCSDB, Spartanburg, SC
MS Boys 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Thomas Wade 8 Eastside 5:15.00 10
2 Andrew Cunningham 8 Southside Christian 5:16.00 8
3 Benjamin Blanks 8 Southside Christian 5:45.00 6
4 Chad Duncan 8 Woodruff 5:52.00 5
5 Kevin Lebret 0 Woodruff 5:56.00 4
6 Tyler McDowell 8 Southside Christian 6:08.00 3
7 Michael Hand 8 Woodruff 6:13.00 2
8 Clay Knight 7 Landrum 6:18.00 1
9 Aiden Riordon Landrum 6:27.00
10 Harrison Hodge 7 Landrum 6:28.00
11 Josh Springfield 7 Landrum 6:45.00
12 Michael Oshields 7 Woodruff 6:46.00
13 Jeremiah Miller 8 Woodruff 6:47.00
MS Boys 3200 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Andrew Cunningham 8 Southside Christian 12:20.21 10
2 Bailey Thomason 8 Woodruff 12:25.30 8
3 Chad Duncan 8 Woodruff 12:49.06 6
4 Kevin Lebret 0 Woodruff 12:52.21 5
5 Benjamin Blanks 8 Southside Christian 12:56.68 4
6 Clay Knight 7 Landrum 13:06.87 3
7 Harrison Hodge 7 Landrum 13:14.75 2
MS Boys 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Sam Blumer 9 Eastside 2:27.06 10
2 Andrew Cunningham 8 Southside Christian 2:29.50 8
3 Thomas Wade 8 Eastside 2:32.44 6
4 Benjamin Blanks 8 Southside Christian 2:34.35 5
5 Jake Martin 8 Spartanburg Christia 2:35.03 4
6 Thomas Bradley 8 Spartanburg Christia 2:45.00 3
7 Tyler McDowell 8 Southside Christian 2:48.92 2
8 Cody Carpenter 7 Woodruff 3:01.09 1
9 Aiden Riordon Landrum 3:03.56
10 Nathan Heatherly 7 Woodruff 3:09.35
11 Jeremiah Miller 8 Woodruff 3:10.50
12 Josh Springfield 7 Landrum 3:11.00
MS Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Deondre Miller 7 Landrum 19.41 10
2 Nick Boggs 8 Southside Christian 19.50 8
3 Jack Shubert 7 Southside Christian 20.79 6
4 Jack Voigt 8 Southside Christian 20.91 5
5 Deonte McDowell 7 Landrum 22.76 4
MS Boys High Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Clay Anderson 8 Southside Christian 5-02.00 10
2 Timmy Doyle 8 Southside Christian 4-06.00 8
3 Jack Shubert 7 Southside Christian 4-04.00 6
4 Aiden Riordon Landrum 4-02.00 4.5
4 Brody McCrackin 7 Landrum 4-02.00 4.5
MS Boys Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Nick Boggs 8 Southside Christian 15-06.50 NWI 10
2 Kt Bryson 7 Woodruff 15-03.00 NWI 7
2 Dyniric Ray 7 Woodruff 15-03.00 NWI 7
4 William Burch 8 Woodruff 15-01.50 NWI 5
5 Cliffie Jenkins 8 Southside Christian 14-09.50 NWI 4
6 Jon Taylor 7 Southside Christian 14-09.00 NWI 3
7 Jack Shubert 7 Southside Christian 14-03.00 NWI 2
8 Noah Icard 0 Covenant Day School 13-11.50 NWI 1
9 Jack Voigt 8 Southside Christian 13-05.50 NWI
10 Harrison Hodge 7 Landrum 12-11.00 NWI
11 Neal Lee 7 Southside Christian 12-06.00 NWI
12 Grant Robinson 7 Landrum 12-04.00 NWI
13 Jake Scott 7 Southside Christian 12-01.50 NWI
14 Josh Snow 7 Landrum 12-00.00 NWI
15 Sam Kitchen 7 Covenant Day School 11-05.00 NWI
16 Matthew Vandevort 8 Covenant Day School 10-05.50 NWI
MS Boys Triple Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Keith Pearson 8 Woodruff 35-02.50 NWI 10
2 Duke Ferguson 7 Woodruff 31-09.00 NWI 8
3 Tyrique Denson 8 Woodruff 31-05.50 NWI 6
4 Kt Bryson 7 Woodruff 30-11.50 NWI 5
5 Nick Boggs 8 Southside Christian 28-07.25 NWI 4
6 Jack Shubert 7 Southside Christian 25-02.00 NWI 3
MS Boys 4x100 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Woodruff A 50.00 10
1) Kt Bryson 2) Tyrique Denson
3) Duke Ferguson 4) Keith Pearson
5) William Burch
2 Southside Christian B 52.00 8
1) Clay Anderson 2) Spencer Dean
3) Neal Lee 4) Jon Taylor
3 Southside Christian A 54.00
1) Nick Boggs 2) Braeden Bosier
3) Jack Shubert 4) Cliffie Jenkins
4 Landrum A 55.00 6
1) Robert Christie 2) Josh Snow
3) Johnny Sherman 4) Deondre Miller
MS Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Woodruff A 4:44.30 10
1) William Burch 2) Dyniric Ray
3) Tyrique Denson 4) Duke Ferguson
2 Landrum 5:51.96 8
MS Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Southside Christian A 10:38.00 10
1) Benjamin Blanks 2) Andrew Cunningham
3) Jake Scott 4) Tyler McDowell
2 Landrum A 10:58.00 8
1) Robert Christie 2) Clay Knight
3) Josh Springfield 4) Harrison Hodge
3 Woodruff A 11:29.00 6
1) Cody Carpenter 2) Michael Hand
3) Bailey Thomason 4) Michael Oshields
5) Jeremiah Miller 6) Chad Duncan
MS Boys 100 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-----------------------------------------------------------------------------
1 Keith Pearson 8 Woodruff 11.59 1 10
2 William Burch 8 Woodruff 11.94 2 8
3 Clay Anderson 8 Southside Christian 12.56 3 6
4 Cliffie Jenkins 8 Southside Christian 12.90 3 5
5 Kt Bryson 7 Woodruff 12.93 3 4
6 Noah Icard 0 Covenant Day School 13.03 2 3
7 Spencer Dean 7 Southside Christian 13.38 3 2
8 Braeden Bosier 8 Southside Christian 13.40 3 1
9 Jon Taylor 7 Southside Christian 13.46 2
10 Neal Lee 7 Southside Christian 13.50 1
10 Carson Tollison 8 Southside Christian 13.50 1
12 Brody McCrackin 7 Landrum 13.81 2
13 Jack Shubert 7 Southside Christian 13.84 1
14 Grant Robinson 7 Landrum 14.14 1
15 DeShawn Sullivan Eastside 14.60 3
16 Thomas Tillotson 7 Southside Christian 15.50 3
17 Robert August 8 Southside Christian 15.56 2
MS Boys 200 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-----------------------------------------------------------------------------
1 Keith Pearson 8 Woodruff 24.96 1 10
2 Dyniric Ray 7 Woodruff 26.40 2 8
3 Duke Ferguson 7 Woodruff 27.10 2 6
4 Neal Lee 7 Southside Christian 28.12 1 5
5 Braeden Bosier 8 Southside Christian 28.81 1 4
6 Spencer Dean 7 Southside Christian 28.87 2 3
7 Carson Tollison 8 Southside Christian 30.85 2 2
8 DeShawn Sullivan Eastside 31.00 2 1
9 Grant Robinson 7 Landrum 31.43 1
10 Jake Scott 7 Southside Christian 32.00 2
MS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Dyniric Ray 7 Woodruff 58.96 10
2 Sam Blumer 9 Eastside 1:01.18 8
3 Tyrique Denson 8 Woodruff 1:06.12 6
4 Braeden Bosier 8 Southside Christian 1:08.93 5
5 Jake Scott 7 Southside Christian 1:15.99 4
6 Grant Robinson 7 Landrum 1:27.37 3
7 David Myalock Southside Christian 1:33.28 2
MS Boys Discus
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Josh Snow 7 Landrum 105-00 10
2 Ty Brewer 12 Woodruff 88-07 8
3 Brandon Peavy 7 Woodruff 85-08 6
4 Isaiah Jackson Landrum 83-11 5
5 Bubba McCurry 7 Spartanburg Christia 80-09 4
6 Johnny Sherman 7 Landrum 73-05 3
7 Timmy Doyle 8 Southside Christian 68-05 2
8 Kalab Crocker 8 Woodruff 66-00 1
9 Connor Wheatley 8 Southside Christian 61-05
10 DeShawn Sullivan Eastside 59-10
11 Deonte McDowell 7 Landrum 49-02
12 Sam Kitchen 7 Covenant Day School 46-08
13 Matthew Vandevort 8 Covenant Day School 46-05
MS Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Timmy Doyle 8 Southside Christian 33-10.00 10
2 Ty Brewer 12 Woodruff 33-06.00 8
3 Brandon Peavy 7 Woodruff 33-02.00 6
4 Connor Wheatley 8 Southside Christian 33-01.00 5
5 Josh Snow 7 Landrum 33-0.50 4
6 Isaiah Jackson Landrum 29-05.00 3
7 Bubba McCurry 7 Spartanburg Christia 27-09.00 2
8 Noah Icard 0 Covenant Day School 27-07.50 1
9 Johnny Sherman 7 Landrum 26-10.00
10 Kalab Crocker 8 Woodruff 26-08.00
11 Deonte McDowell 7 Landrum 25-08.00
12 Mason Mason 7 Landrum 24-08.00
13 Matthew Vandevort 8 Covenant Day School 15-05.00
MS Girls 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Mary Chandler 8 Southside Christian 6:05.00 10
2 Madison Burgess 8 Spartanburg Christia 6:17.00 8
3 Courtney Trammell 8 Spartanburg Christia 6:24.00 6
4 Amelia Kemble 8 Southside Christian 6:37.00 5
5 Caroline Chandler 7 Woodruff 6:57.00 4
6 Katie Powell 7 Landrum 7:08.00 3
7 Lilli Skeie 7 Landrum 7:13.00 2
8 Brittany Cudd 7 Woodruff 8:14.00 1
MS Girls 3200 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Mary Chandler 8 Southside Christian 13:45.84 10
2 Amelia Kemble 8 Southside Christian 15:22.37 8
3 Katie Powell 7 Landrum 15:26.27 6
4 Caroline Chandler 7 Woodruff 16:02.00 5
MS Girls 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Mary Chandler 8 Southside Christian 2:46.21 10
2 Madison Burgess 8 Spartanburg Christia 2:55.08 8
3 Courtney Trammell 8 Spartanburg Christia 3:05.15 6
4 Amelia Kemble 8 Southside Christian 3:10.56 5
5 Nicole Mitchell 9 Southside Christian 3:26.40 4
6 Alelxander 8 Southside Christian 3:31.22 3
7 Brittany Cudd 7 Woodruff 3:37.20 2
8 Kennedy Alexander 7 Southside Christian 3:37.93
9 Taylor Harris 7 Landrum 3:42.21 1
10 Adrianna Gassaway 7 Woodruff 4:08.22
MS Girls 100 Meter Hurdles
=============================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-----------------------------------------------------------------------------
1 Alexis Rooks 7 Woodruff 19.04 2 10
2 Nicole Ford 7 Landrum 20.86 1 8
3 Kanari Littlejohn 7 Landrum 21.07 1 5.5
3 Madison Buck 7 Southside Christian 21.07 1 5.5
5 Savannah Bengston 7 Landrum 21.52 2 4
6 Cate Jerozal 7 Southside Christian 21.92 2 3
7 Chloe Greer 7 Southside Christian 23.10 1 2
8 McKenzie Brown 7 Landrum 26.70 2 1
9 Alelxander 8 Southside Christian 29.30 1
MS Girls High Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Savannah Skidmore 8 Southside Christian 4-02.00 9
1 Nicole Ford 7 Landrum 4-02.00 9
3 Taylor Harris 7 Landrum 4-00.00 5.5
3 Emma Wilt 7 Southside Christian 4-00.00 5.5
MS Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Zikayah Jeter 7 Woodruff 14-08.00 NWI 10
2 Emma Wilt 7 Southside Christian 13-07.00 NWI 8
3 Reydiance Whiteside 7 Landrum 12-08.50 NWI 6
4 Shyann Smith 7 Landrum 12-03.00 NWI 5
5 Gracie Valentine 7 Landrum 11-09.00 NWI 4
6 Nicole Ford 7 Landrum 11-08.50 NWI 3
7 Deegan Green 7 Landrum 11-05.00 NWI
8 Bailey Thomas 0 Covenant Day School 11-01.50 NWI 2
9 Cate Jerozal 7 Southside Christian 11-0.50 NWI 1
10 Hannah Sprouse 7 Landrum 10-02.75 NWI
11 Mieosha Jeter 7 Woodruff 10-02.00 NWI
12 Elisabeth Stockhaus 7 Woodruff 10-01.00 NWI
13 Taylor Harris 7 Landrum 9-09.25 NWI
14 Susan Myalik 7 Landrum 8-08.00 NWI
15 Alelxander 8 Southside Christian 8-01.50 NWI
16 Natalie Greig 7 Southside Christian 7-02.50 NWI
MS Girls Triple Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Reydiance Whiteside 7 Landrum 24-09.00 NWI 10
MS Girls 4x100 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Woodruff A 57.40 10
1) Molli Littlefield 2) Leona Lightfoot
3) Zikayah Jeter 4) Alexis Rooks
5) Micala Hunter
2 Landrum A 1:00.09 8
1) M. Stallings 2) Savannah Bengston
3) Kanari Littlejohn 4) Reydiance Whiteside
3 Southside Christian A 1:00.31 6
1) Annemarie Piccione 2) Elizabeth Price
3) Chloe Greer 4) Jessica Mallory
4 Southside Christian C 1:03.18
1) Liz Banks 2) Emma Wilt
3) Cate Jerozal 4) Mary Grace Raunikar
5 Southside Christian B 1:09.11
1) Kate Brett 2) Madison Buck
3) Natalie Greig 4) Nicole Mitchell
MS Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Woodruff A 5:00.81 10
1) Molli Littlefield 2) Micala Hunter
3) Elisabeth Stockhaus 4) Alexis Rooks
5) Leona Lightfoot
2 Landrum A 5:08.59 8
1) Lanie Treadwell 2) Kanari Littlejohn
3) McKenzie Brown 4) Gracie Valentine
5) Deegan Green 6) Nicole Ford
7) Shannon Cothran
3 Southside Christian A 5:15.21 6
1) Chloe Greer 2) Mary Chandler
3) Madison Buck 4) Savannah Skidmore
MS Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================
Team Time Pts
---------------------------------------------------------------
1 Landrum A 15.20 10
1) Lanie Treadwell 2) Katie Powell
3) Taylor Harris 4) Lilli Skeie
MS Girls 100 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-----------------------------------------------------------------------------
1 M. Stallings 0 Landrum 14.00 1 10
2 Zikayah Jeter 7 Woodruff 14.33 3 8
3 Savannah Bengston 7 Landrum 14.82 1 6
4 Lanie Treadwell 7 Landrum 14.84 3 5
5 Cate Jerozal 7 Southside Christian 14.94 3 3.5
5 Deegan Green 7 Landrum 14.94 3 3.5
7 Leona Lightfoot 7 Woodruff 15.03 1 2
8 Annemarie Piccione 7 Southside Christian 15.27 2 1
9 Elizabeth Price 8 Southside Christian 15.62 3
10 Gracie Valentine 7 Landrum 15.72 2
11 Jessica Mallory 7 Southside Christian 15.74 2
11 Emma Wilt 7 Southside Christian 15.74 2
13 Bailey Thomas 0 Covenant Day School 16.06 1
14 Liz Banks 8 Southside Christian 16.27 2
15 Nicole Mitchell 9 Southside Christian 16.88 1
16 Kennedy Alexander 7 Southside Christian 17.08 3
17 Sarah Dahlberg 0 Covenant Day School 17.24 3
17 Mary Grace Raunikar 7 Southside Christian 17.24 3
19 Natalie Greig 7 Southside Christian 17.54 2
20 Kate Brett 7 Southside Christian 17.70 1
MS Girls 200 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
-----------------------------------------------------------------------------
1 Alexis Rooks 7 Woodruff 29.06 1 10
2 Annemarie Piccione 7 Southside Christian 29.37 1 8
3 Leona Lightfoot 7 Woodruff 30.65 2 6
4 Reydiance Whiteside 7 Landrum 31.52 2 4.5
4 Sarah Dahlberg 0 Covenant Day School 31.52 1 4.5
6 Madison Buck 7 Southside Christian 31.59 3 3
7 Kimberly Raber Landrum 32.00 2 1.5
7 Elizabeth Price 8 Southside Christian 32.00 1 1.5
9 Liz Banks 8 Southside Christian 32.09 2
10 Mieosha Jeter 7 Woodruff 32.40 3
11 Jessica Mallory 7 Southside Christian 32.61 2
12 McKenzie Brown 7 Landrum 32.84 3
13 Nicole Mitchell 9 Southside Christian 35.40 3
14 Mary Grace Raunikar 7 Southside Christian 36.18 3
15 Shyann Smith 7 Landrum 36.21 1
16 Kennedy Alexander 7 Southside Christian 37.72 1
17 Kate Brett 7 Southside Christian 38.93 1
18 Natalie Greig 7 Southside Christian 40.72 2
MS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 M. Stallings 0 Landrum 1:09.62 10
2 Deegan Green 7 Landrum 1:11.74 8
3 Lanie Treadwell 7 Landrum 1:13.34 6
4 Molli Littlefield 7 Woodruff 1:13.78 5
5 Savannah Skidmore 8 Southside Christian 1:13.99 4
6 Nicole Ford 7 Landrum 1:19.55 3
7 Hannah Sprouse 7 Landrum 1:23.46
8 Kennedy Alexander 7 Southside Christian 1:28.62 2
9 Kate Brett 7 Southside Christian 1:31.02 1
10 Shannon Cothran 7 Landrum 1:31.52
MS Girls Discus
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Christen Mahaffey 7 Landrum 65-00 10
2 Mieosha Jeter 7 Woodruff 59-08 8
3 Morgan Decker 8 Landrum 59-03 6
4 Mian Johnson 7 Woodruff 51-07 5
5 Susan Myalik 7 Landrum 46-04 4
6 Lilli Skeie 7 Landrum 42-05 3
7 Shannon Cothran 7 Landrum 38-08
8 Shyann Smith 7 Landrum 35-01
MS Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Morgan Decker 8 Landrum 29-02.50 10
2 Mieosha Jeter 7 Woodruff 24-06.00 8
3 Alexis Miller 7 Woodruff 23-00.00 6
4 Shyann Smith 7 Landrum 22-00.00 5
5 Christen Mahaffey 7 Landrum 19-00.00 4
6 Mian Johnson 7 Woodruff 17-07.50 3
7 Susan Myalik 7 Landrum 15-08.00 2
8 Lilli Skeie 7 Landrum 14-04.00
9 Shannon Cothran 7 Landrum 12-08.50
MS Boys Pole Vault
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Ian Rogers 11 Eastside 9-00.00 9
1 William Burch 8 Woodruff 9-00.00 9
3 Sam Blumer 9 Eastside 8-00.00 6
4 Robert August 8 Southside Christian 7-00.00 5
MS Girls Pole Vault
====================================================================
Name Yr Team Mark Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Annemarie Piccione 7 Southside Christian 6-00.00 9
1 Savannah Skidmore 8 Southside Christian 6-00.00 9
3 Kanari Littlejohn 7 Landrum 5-06.00 6
MS Boys 400 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Deondre Miller 7 Landrum 1:14.18 10
2 Clay Anderson 8 Southside Christian 1:15.90 8
3 Jack Voigt 8 Southside Christian 1:17.99 6
4 Robert Christie 7 Landrum 1:20.50 5
5 Nathan Heatherly 7 Woodruff 1:25.46 4
6 Michael Hand 8 Woodruff 1:26.34 3
7 Michael Oshields 7 Woodruff 1:32.22 2
8 Brody McCrackin 7 Landrum 1:32.74 1
9 Deonte McDowell 7 Landrum 1:40.28
MS Girls 400 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Kanari Littlejohn 7 Landrum 1:21.34 10
2 Savannah Bengston 7 Landrum 1:23.40 8
3 Chloe Greer 7 Southside Christian 1:23.52 6
4 Elisabeth Stockhaus 7 Woodruff 1:35.09 5
5 Taylor Waldron 7 Woodruff 1:36.65 4
6 Kimberly Raber Landrum 1:39.68 3
7 McKenzie Brown 7 Landrum 1:40.00 2
MS Girls Team Scores (17 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
---------------------------------------------------------------------
1 Landrum 229.5 57.5 12 41.5 26 92.5 0
2 Southside Christian 149 24 55 16.5 12 41.5 0
3 Woodruff 122 31 12 19 20 40 0
4 Spartanburg Christian 28 0 28 0 0 0 0
5 Covenant Day School 6.5 4.5 0 0 0 2 0
MS Boys Team Scores (17 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
---------------------------------------------------------------------
1 Woodruff 214 62 31 9 26 86 0
2 Southside Christian 208 39 46 33 18 72 0
3 Landrum 95 3 6 30 22 34 0
4 Eastside 50 9 26 0 0 15 0
5 Spartanburg Christian 13 0 7 0 0 6 0
6 Covenant Day School 5 3 0 0 0 2 0