RaceTab by MileSplit/FloSports Russell Mahaffey, Woodruff High Sc
2019 Landrum Grillmaster Invitational - 10/3/2019
Landrum High School, Landrum, SC
Boys Varsity 5,000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 James Morton 12 Christ Church 17:27.64 1
2 Stephen Forrest 12 Boiling Springs 17:39.05 2
3 Jake Skory 11 Boiling Springs 17:51.27 3
4 Andrew Osburne 10 Spartanburg Christia 17:53.82 4
5 Jacob Fitzwater 12 Greenville Tech Char 17:58.59 5
6 Ian Owens 11 Landrum 18:28.09 6
7 Grayson Gibbons 7 Southside Christian 18:29.34 7
8 Connor Riordan 10 Boiling Springs 18:38.86 8
9 Lucas Skidmore 12 Southside Christian 18:42.00 9
10 Luke Kochanowicz 9 Spartanburg Christia 18:44.56 10
11 Kendall Little 11 Boiling Springs 18:52.80 11
12 Joshua Steadman 12 Boiling Springs 19:00.53 12
13 Avery Kemble 12 Southside Christian 19:04.97 13
14 Jonathan Sessions 12 Greenville Tech Char 19:06.10 14
15 Hayden Martin 12 Boiling Springs 19:06.89 15
16 Stuart Filler 12 Boiling Springs 19:10.18 16
17 Henry Hoeberling 12 Landrum 19:10.62 17
18 Emory Pence 10 Spartanburg Christia 19:22.09 18
19 Matthew Anderson 12 Christ Church 19:22.37 19
20 Bright Crosswell 10 Christ Church 19:24.94 20
21 Joseph Campbell 12 Greenville Tech Char 19:34.49 21
22 Avery Morris 11 Spartanburg Christia 19:34.78 22
23 Colby Garner 11 Chapman 19:37.66 23
24 Brenden Riordan 7 Boiling Springs 19:39.97
25 Omarion Ocampo-Rios 9 Chesnee 19:47.24 24
26 Christian Burgess 11 Landrum 19:49.55 25
27 Zack Beyerl 12 Southside Christian 19:57.43 26
28 Thomas Mack 11 Christ Church 20:03.31 27
29 Tripp Teague 10 Christ Church 20:08.14 28
30 Bennett Mckillop 12 Boiling Springs 20:11.84
31 Devin Dehollander 12 Southside Christian 20:20.47 29
32 Nicholas Clark 12 Greenville Tech Char 20:23.91 30
33 Nathan Donaldson 8 Landrum 20:24.16 31
34 Ben Bates 11 Chesnee 20:26.18 32
35 Dylan Harris 11 Chapman 20:32.80 33
36 Jake Ballew 10 Landrum 20:44.25 34
37 Colby Wines 9 Chapman 20:44.70 35
38 John Berry 12 Spartanburg Christia 20:52.59 36
39 Nick Marconi 12 Southside Christian 20:58.74 37
40 Sean Riordan 12 Landrum 21:14.88 38
41 Isaac Johnson 10 Southside Christian 21:18.96 39
42 Micah Bastoni 9 Greenville Tech Char 21:20.38 40
43 Xander Connelly 9 Landrum 21:21.41 41
44 Lorenzo Ocampos-Rios 11 Chesnee 21:28.98 42
45 Dylan Ballew 9 Landrum 21:31.91
46 Elliot Turner 9 Greenville Tech Char 21:32.62 43
47 James Daughtry 11 Greenville Tech Char 21:32.80 44
48 Greyson Meetze 10 Spartanburg Christia 21:36.21 45
49 Lawson Harris 8 Chapman 21:51.59 46
50 Aaron Moss 12 Chapman 22:09.87 47
51 Jonathan Hopkins 10 Chapman 22:12.78 48
52 Andrew Blanton 10 Chesnee 22:14.70 49
53 Cole Johnson 8 Landrum 22:28.54
54 Colin White 11 Chesnee 22:55.74 50
55 Aaron DSilva 11 Chapman 23:10.11 51
56 Colin Burke 12 Landrum 23:12.69
57 Elisey Isaev 8 Chapman 23:35.67
58 Clint Lancaster 8 Chapman 24:09.45
59 Austin Padgett 10 Chesnee 25:09.75 52
60 Alex Tapp 9 Chesnee 26:55.00 53
61 Chris Lawter 11 Chesnee 28:34.00
Boys Varsity 5,000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Boiling Springs 36 2 3 8 11 12 15 16
Total Time: 1:32:03 Average: 18:24.51 1-5 Split: 1:22
2 Southside Christian 84 7 9 13 26 29 37 39
Total Time: 1:36:35 Average: 19:18.85 1-5 Split: 1:52
3 Spartanburg Christia 90 4 10 18 22 36 45 -
Total Time: 1:36:28 Average: 19:17.57 1-5 Split: 2:59
4 Christ Church 95 1 19 20 27 28 - -
Total Time: 1:36:27 Average: 19:17.28 1-5 Split: 2:41
5 Greenville Tech Char 110 5 14 21 30 40 43 44
Total Time: 1:38:24 Average: 19:40.70 1-5 Split: 3:22
6 Landrum 113 6 17 25 31 34 38 41
Total Time: 1:38:37 Average: 19:43.34 1-5 Split: 2:17
7 Chapman 184 23 33 35 46 47 48 51
Total Time: 1:44:57 Average: 20:59.33 1-5 Split: 2:33
8 Chesnee 197 24 32 42 49 50 52 53
Total Time: 1:46:53 Average: 21:22.57 1-5 Split: 3:09