Matt Feiling DirectAthletics MeetPro
Region 2-5A Championship
Byrnes High School, Duncan, SC - 5/5/2022
Boys 4 x 100m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Spartanburg A 43.50 8
2 Riverside A 46.76 6
3 Wade Hampton A 47.39 4
4 Dorman A 1:06.80 2
Byrnes A DQ
Boys 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Dorman A 8:44.00 8
2 Spartanburg A 8:45.92 6
3 Byrnes A 8:58.59 4
4 Riverside A 9:27.25 2
Boys 110m Hurdles
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 DINGLE, Miquel JR Byrnes 14.54 NW 2 (1) 8
2 LINDSAY, Sean JR Dorman 17.19 NW 2 (2) 6
3 ROBERTS, Christian SO Spartanburg 17.54 NW 2 (3) 4
4 MCLEOD, Cullin SR Riverside 17.54 NW 2 (4) 2
5 MCPHERSON, Josh SO Dorman 17.71 NW 1 (1) 1
6 BENSON, Simi JR Riverside 17.91 NW 2 (5)
7 DELAHANTY, Logan SR Riverside 18.26 NW 2 (6)
8 MARTIN, Christopher 7 Wade Hampton 18.84 NW 2 (7)
9 SAVAGE, Aden SO Dorman 18.94 NW 1 (2)
10 HAZEL, Noah SO Dorman 19.19 NW 2 (8)
11 BAILEY, BJ 9 Wade Hampton 19.40 NW 1 (3)
12 PURVIS, Nathan JR Wade Hampton 20.04 NW 1 (4)
13 MCDONALD, Michael JR Byrnes 20.61 NW 1 (5)
14 THOMPSON, Chris SR Wade Hampton 21.51 NW 1 (6)
15 LEWIS, Hayden SO Spartanburg 22.97 NW 1 (7)
16 TOBAN, Jevian 9 Spartanburg 23.02 NW 1 (8)
Boys 100 Meters
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 PORTER, DJ JR Dorman 10.91 NW 3 (1) 8
2 COOK, Kyai JR Byrnes 11.11 NW 3 (2) 6
3 WEAVER, Amoni 9 Byrnes 11.28 NW 2 (1) 4
4 BOMAR, Dorian JR Dorman 11.31 NW 1 (1) 2
5 MILLER, Matt SR Dorman 11.33 NW 3 (3) 1
6 ROBINSON, Raequan JR Dorman 11.44 NW 3 (4)
7 MILLER, Zachary 8 Spartanburg 11.51 NW 2 (2)
8 DAVIS, Tristen SR Spartanburg 11.52 NW 3 (5)
9 MCCARROLL, Jakai SR Wade Hampton 11.53 NW 2 (3)
10 EVANS, Dreson 9 Byrnes 11.64 NW 3 (6)
11 BYRD, Cedric JR Byrnes 11.65 NW 3 (7)
12 GAMBRELL, Colin SR Riverside 11.65 NW 2 (4)
13 DAVIS, Torren 8 Spartanburg 11.66 NW 2 (5)
14 MERRITT, Casey JR Riverside 11.80 NW 2 (6)
15 LEAMON, Israel 9 Riverside 11.88 NW 2 (7)
16 KAY, Grayson JR Wade Hampton 12.96 NW 1 (2)
17 GUTHRIE, Daniel SR Wade Hampton 13.03 NW 1 (3)
18 PARHAM, Hayden SR Riverside 13.87 NW 2 (8)
Boys 1600 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 WADAS, Jake JR Wade Hampton 4:18.93 8
2 SULLIVAN, Trey SR Wade Hampton 4:21.24 6
3 BRANNON, Roman JR Wade Hampton 4:25.06 4
4 JONES, Ty 9 Riverside 4:26.02 2
5 BOLINGER, John SR Spartanburg 4:28.94 1
6 LAWRENCE, Sahaan SR Spartanburg 4:40.19
7 STACK, Dillon SR Wade Hampton 4:45.51
8 CUMMINGS, Jon 9 Byrnes 4:45.55
9 BURNS, Reid JR Dorman 4:51.00
10 MCENROE, Liam JR Spartanburg 4:51.02
11 SCHROCK, Keagan SO Byrnes 4:53.50
12 FOYE, Cameron 9 Byrnes 4:55.79
13 BROOKS, Nicholas SO Dorman 4:57.28
14 WILLIAMS, Jackson 8 Riverside 4:58.36
15 NEWMAN, Alex SO Spartanburg 4:59.11
16 DAVIS, Tyler 9 Dorman 5:00.68
17 WELCH, Alex SR Riverside 5:03.90
18 BROOKS, Miles SO Dorman 5:10.85
19 LOVE, Ford JR Riverside 5:35.54
Boys 400 Meters
Finals
==========================================================================
Pl Name Yr Team Time Ht. (Pl) Pts
==========================================================================
1 MILLER, Bryson JR Dorman 49.93 3 (1) 8
2 BERZINS, Logan SR Riverside 50.88 3 (2) 6
3 BOMAR, Dorian JR Dorman 52.10 3 (3) 4
4 TALIAFERRO, Joshua 8 Spartanburg 52.13 3 (4) 2
5 HARRIS, Kyler SR Byrnes 53.01 2 (1) 1
6 SMITH, Ty'Jay SR Spartanburg 53.19 2 (2)
7 GARY, Randy JR Byrnes 53.21 1 (1)
8 JONES, Malachi SR Spartanburg 53.25 2 (3)
9 SANDERS, Trevor JR Wade Hampton 54.04 3 (5)
10 KRISHNARAJ, Shriyaan JR Riverside 54.43 2 (4)
11 MONTGOMERY, Gabriel JR Byrnes 54.63 2 (5)
12 GAMBRELL, Colin SR Riverside 54.75 1 (2)
13 PEELER, Ja'von JR Dorman 55.66 2 (6)
14 MCJIMPSEY, Judah SR Spartanburg 55.68 2 (7)
15 LOZANO, Alexander SR Byrnes 1:09.79 1 (3)
Boys 400m Hurdles
Finals
==========================================================================
Pl Name Yr Team Time Ht. (Pl) Pts
==========================================================================
1 HAZEL, Noah SO Dorman 1:00.84 2 (1) 8
2 ROBERTS, Christian SO Spartanburg 1:01.50 2 (2) 6
3 MCPHERSON, Josh SO Dorman 1:04.08 2 (3) 4
4 LINDSAY, Sean JR Dorman 1:04.40 2 (4) 2
5 BAILEY, BJ 9 Wade Hampton 1:04.82 1 (1) 1
6 LINDSEY, Evan SR Dorman 1:05.13 2 (5)
7 JACKSON, Lathum JR Byrnes 1:06.30 2 (6)
8 WALLACE, Jamarius SR Spartanburg 1:07.29 2 (7)
9 MCLEOD, Cullin SR Riverside 1:08.44 2 (8)
10 METZ, Andrew 8 Spartanburg 1:08.96 1 (2)
11 KAY, Grayson JR Wade Hampton 1:09.71 1 (3)
12 MCDONALD, Michael JR Byrnes 1:10.16 1 (4)
13 PURVIS, Nathan JR Wade Hampton 1:12.23 1 (5)
14 DELAHANTY, Logan SR Riverside 1:16.12 1 (6)
15 TOBAN, Jevian 9 Spartanburg 1:19.07 1 (7)
Boys 800 Meters
Finals
==========================================================================
Pl Name Yr Team Time Ht. (Pl) Pts
==========================================================================
1 BAYMILLER, Emmett SR Spartanburg 1:57.95 2 (1) 8
2 WORKMAN, Elias JR Dorman 1:58.86 2 (2) 6
3 EITEL, Jack JR Byrnes 2:02.01 2 (3) 4
4 EDWARDS, Nathan SO Dorman 2:02.20 2 (4) 2
5 BRIGHT, Marcus SR Wade Hampton 2:03.36 2 (5) 1
6 ELLIOTT, David SR Dorman 2:03.59 2 (6)
7 HUNT, Gabe JR Riverside 2:07.87 2 (7)
8 PROCTOR, George SO Spartanburg 2:08.59 1 (1)
9 REYES, Josh SR Wade Hampton 2:09.12 1 (2)
10 EATON, Knox 9 Spartanburg 2:09.24 2 (8)
11 BOYKIN, Ryan SO Byrnes 2:10.90 1 (3)
12 CLYBURN, Nathan SO Byrnes 2:11.99 2 (9)
13 ROBERTS, Harrison JR Byrnes 2:12.51 1 (4)
14 ALCHAB, Omar JR Spartanburg 2:14.81 1 (5)
15 MAGILL, Jack SO Riverside 2:14.87 1 (6)
16 HAWLEY, Lucien SO Riverside 2:15.04 2 (10)
17 BENNETT, Jake JR Riverside 2:16.39 1 (7)
18 BARTLETT, James JR Wade Hampton 2:16.90 1 (8)
Boys 200 Meters
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 MILLER, Bryson JR Dorman 21.65 NW 3 (1) 8
2 PORTER, DJ JR Dorman 21.89 NW 3 (2) 6
3 COOK, Kyai JR Byrnes 22.29 NW 3 (3) 4
4 TALIAFERRO, Joshua 8 Spartanburg 23.46 NW 3 (4) 2
5 WATSON, Qmazia SO Byrnes 23.57 NW 2 (1) 1
6 MCCARROLL, Jakai SR Wade Hampton 23.61 NW 1 (1)
7 COOK, Knai SO Byrnes 23.73 NW 2 (2)
8 BYRD, Cedric JR Byrnes 23.78 NW 2 (3)
9 RICE, Justin 9 Spartanburg 23.95 NW 2 (4)
10 MILLER, Matt SR Dorman 23.97 NW 3 (5)
11 HARRIS, Christian JR Wade Hampton 23.99 NW 2 (5)
12 GASTON, Jameer 8 Dorman 24.00 NW 1 (2)
13 MERRITT, Casey JR Riverside 24.04 NW 3 (6)
14 LEAMON, Israel 9 Riverside 24.17 NW 2 (6)
15 MAYES, Naseem SR Wade Hampton 24.25 NW 2 (7)
16 MILLER, Zachary 8 Spartanburg 24.36 NW 2 (8)
17 DEAN, Keenan SR Wade Hampton 25.25 NW 1 (3)
Boys 3200 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 SULLIVAN, Trey SR Wade Hampton 9:40.66 8
2 WADAS, Jake JR Wade Hampton 9:41.65 6
3 LEGO, Dylan SR Dorman 9:55.21 4
4 JONES, Ty 9 Riverside 9:57.84 2
5 BRANNON, Roman JR Wade Hampton 10:03.53 1
6 YARBOROUGH, Noah SO Dorman 10:08.87
7 BRYANT, Grayson SO Dorman 10:24.10
8 CLELAND, Andrew 9 Dorman 10:32.87
9 MECKLENBORG, Alex SO Wade Hampton 10:34.57
10 HARRIS, Lars JR Spartanburg 10:36.48
11 HELLER, Reid SR Riverside 10:43.65
12 KUNTZ, John JR Spartanburg 11:03.96
13 RHODEN, Nick FR Spartanburg 11:23.88
FOYE, Cameron 9 Byrnes 11:20.11
Boys 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Dorman A 3:30.98 8
2 Spartanburg A 3:31.21 6
3 Riverside A 3:35.65 4
4 Byrnes A 3:37.91 2
Boys High Jump
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 BERZINS, Logan SR Riverside 5-10 8
2 BENSON, Simi JR Riverside 5-8 5
2 JONES, Bryshaun SR Spartanburg 5-8 5
4 CARPENTER, Daekwon JR Spartanburg 5-8 2
5 HIERS, Malachi SR Spartanburg 5-6 1
GREEN, Timajae SO Dorman NH
KRISHNARAJ, Shriyaan JR Riverside NH
GREEN, Tojazar 8 Dorman NH
CUMBEE, Bryce 9 Dorman NH
MCKINNEY- MCGEE, Kha SO Dorman NH
WATSON, Javier SR Spartanburg NH
CHASTAIN, William SO Byrnes NH
ROPER, William JR Byrnes NH
Boys Pole Vault
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 CHASTAIN, William SO Byrnes 13-1 8
2 LAWSON, Jacob JR Dorman 12-6 6
3 HOMAN, Carson SR Byrnes 12-0 4
4 MEGONIGAL, Cade JR Byrnes 10-6 2
5 MCNULTY, Liam SO Dorman 10-6 1
6 HOENIG, Parker SO Dorman 10-0
7 KONGKEO, Andrew JR Spartanburg 9-0
POUTREE, Benjamin SR Byrnes NH
WALLINGTON, Jamison JR Dorman NH
Boys Long Jump
Finals
=============================================================================
Pl Name Yr Team Mark Wind Fl. (Pl) Pts
=============================================================================
1 HARRIS, Micah JR Spartanburg 21-0.50 NW 2 (1) 8
2 FRAZIER, Jay JR Dorman 20-5.50 NW 1 (1) 6
3 NORMAN, Kendall SR Dorman 20-5 NW 2 (2) 4
4 MCKINNEY- MCGEE, Kha SO Dorman 20-1.50 NW 2 (3) 2
5 WATSON, Qmazia SO Byrnes 19-9 NW 2 (4) 1
6 RICE, Justin 9 Spartanburg 19-3.75 NW 2 (5)
7 FOSTER, Demarius JR Dorman 19-1 NW 2 (6)
8 DAVIS, Torren 8 Spartanburg 18-10.5 NW 2 (7)
9 YOUNG, Navonte 9 Byrnes 18-10 NW 2 (8)
10 LEAMON, Israel 9 Riverside 18-0.50 NW 1 (2)
11 DEAN, Keenan SR Wade Hampton 17-9 NW 1 (3)
12 PRESSLEY, Jaylen 9 Riverside 17-8 NW 1 (4)
13 MCKINNEY, Jamarion 8 Wade Hampton 17-7 NW 1 (5)
14 MCLEOD, Cullin SR Riverside 17-4 NW 1 (6)
15 THOMPSON, Chris SR Wade Hampton 13-5.50 NW 1 (7)
GARY, Jonathan SO Wade Hampton NM 1
CARPENTER, Daekwon JR Spartanburg NM 2
DINGLE, Miquel JR Byrnes NM 2
Boys Triple Jump
Finals
====================================================================
Pl Name Yr Team Mark Wind Pts
====================================================================
1 HARRIS, Micah JR Spartanburg 44-7 NW 8
2 MCKINNEY- MCGEE, Kha SO Dorman 43-6 NW 6
3 GASTON, Jameer 8 Dorman 41-11.5 NW 4
4 TAIWO, Falusho SO Dorman 41-9.50 NW 2
5 FOSTER, Demarius JR Dorman 41-8 NW 1
6 ROBERTS, Christian SO Spartanburg 40-11.5 NW
7 MCKINNEY, Jamarion 8 Wade Hampton 40-0 NW
8 YOUNG, Navonte 9 Byrnes 39-11 NW
9 CARPENTER, Daekwon JR Spartanburg 38-8 NW
10 SANDERS, Trevor JR Wade Hampton 38-6 NW
11 DEAN, Keenan SR Wade Hampton 36-5.50 NW
12 STERLING, Sully SR Wade Hampton 32-3 NW
JONES, Peyton 9 Spartanburg NM
Boys Shot Put
Finals
========================================================================
Pl Name Yr Team Mark Fl. (Pl) Pts
========================================================================
1 ANDERSON, Markee JR Dorman 53-3.50 2 (1) 8
2 GETH, DJ SR Dorman 45-9.50 2 (2) 6
3 RICE-WILLIAMS, Desha SR Dorman 45-9 2 (3) 4
4 BISSONNETTE, Charles JR Riverside 44-11 2 (4) 2
5 SMITH, Charles JR Dorman 42-9 2 (5) 1
6 STURKEY, Richardson JR Spartanburg 40-2 2 (6)
7 LITTLEJOHN, Bennie SO Spartanburg 39-4 2 (7)
8 VELVEZ, Elijah SO Spartanburg 38-10.5 1 (1)
9 GUTHRIE, Sam JR Wade Hampton 37-8.50 1 (2)
10 GUY, Jamison JR Spartanburg 36-3.50 2 (8)
11 WARREN, Noah SR Byrnes 34-7 1 (3)
12 PULLEY, Kailin SR Byrnes 34-2 2 (9)
13 FICKLING, Zorian JR Byrnes 33-5.50 1 (4)
14 CARTER, Bryson JR Wade Hampton 32-11.5 1 (5)
15 DEVOLVE, Austin JR Riverside 29-4 1 (6)
16 LYNCH, Kiegan SO Wade Hampton 27-1.50 1 (7)
Boys Discus
Finals
========================================================================
Pl Name Yr Team Mark Fl. (Pl) Pts
========================================================================
1 BISSONNETTE, Charles JR Riverside 154-0 2 (1) 8
2 MCJIMPSEY, Judah SR Spartanburg 143-6 2 (2) 6
3 NASH, AJ JR Dorman 141-4 2 (3) 4
4 ANDERSON, Markee JR Dorman 127-4 2 (4) 2
5 CONYERS, Justin JR Dorman 124-10 2 (5) 1
6 SMITH, Charles JR Dorman 120-4 2 (6)
7 VELVEZ, Elijah SO Spartanburg 115-0 2 (7)
8 FICKLING, Zorian JR Byrnes 104-6 1 (1)
9 GUY, Jamison JR Spartanburg 101-0 1 (2)
10 GUTHRIE, Sam JR Wade Hampton 97-5 1 (3)
11 LITTLEJOHN, Bennie SO Spartanburg 95-2 2 (8)
12 DEVOLVE, Austin JR Riverside 94-4 2 (9)
13 WARREN, Noah SR Byrnes 85-0 1 (4)
14 PULLEY, Kailin SR Byrnes 73-11 1 (5)
15 CARTER, Bryson JR Wade Hampton 70-3 1 (6)
16 LYNCH, Kiegan SO Wade Hampton 50-5 1 (7)
Boys Javelin
Finals
========================================================================
Pl Name Yr Team Mark Fl. (Pl) Pts
========================================================================
1 SOK, Kaleb SR Byrnes 155-10 2 (1) 8
2 BISSONNETTE, Charles JR Riverside 134-10 2 (2) 6
3 CLARK, Hudson SO Byrnes 132-8 2 (3) 4
4 GUTHRIE, Sam JR Wade Hampton 120-8 2 (4) 2
5 LEGO, Dylan SR Dorman 116-0 2 (5) 1
6 FOSTER-PEAKE, Mason 9 Spartanburg 112-10 2 (6)
7 POUTREE, Benjamin SR Byrnes 111-3 2 (7)
8 DEVOLVE, Austin JR Riverside 110-1 2 (8)
9 MCDONALD, Michael JR Byrnes 104-10 1 (1)
10 REYES, Josh SR Wade Hampton 98-6 1 (2)
11 LEE, Miles SR Dorman 93-11 2 (9)
12 RICHARDS, Kanye SR Spartanburg 93-11 1 (3)
13 CARTER, Bryson JR Wade Hampton 90-8 1 (4)
14 DELAHANTY, Logan SR Riverside 90-0 2 (10)
15 LEWIS, Hayden SO Spartanburg 84-4 1 (5)
16 COVINGTON, Prentise SR Dorman 71-5 1 (6)
17 TARRENCE, Antwone 7 Dorman 51-3 1 (7)
BLANKENSHIP, Ben SR Wade Hampton NM 1
LITTLEJOHN, Bennie SO Spartanburg NM 2