Clover Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.53 | SB | Destiny James | 1st | Finals H1 | Complete results |
12.86 | SB | Ella Goods | 2nd | Finals H1 | Complete results |
13.24 | SB | Kaylee Jeannite | 1st | Finals H1 | Complete results |
13.58 | Jenae Horton | 6th | Finals H1 | Complete results | |
200 Meter Dash | |||||
27.60 | Ella Goods | 2nd | Finals H1 | Complete results | |
28.20 | SB | Kaliyah Moore | 1st | Finals H1 | Complete results |
28.67 | Kaylee Jeannite | 4th | Finals H1 | Complete results | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.24 | Lily Savikas | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
1:06.91 | Mylee Daddario | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
1:07.98 | Ella Nighbor | 5th | Finals H1 | Complete results | |
1:09.17 | Ashleigh Simmons | 2nd | Finals H1 | Complete results | |
1600 Meter Run | |||||
5:49.30 | SB | Ella Nighbor | 9th | Finals H1 | Complete results |
6:17.00 | Ava Jagielski | 1st | Finals H1 | Complete results | |
3200 Meter Run | |||||
13:54.63 | Tori Olson | 12th | Finals H1 | Complete results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.41 | SB | Mackenzie Boggess | 2nd | Finals H1 | Complete results |
16.66 | SB | Zaria Spencer | 3rd | Finals H1 | Complete results |
20.05 | SB | Camryn Simmons | 4th | Finals H1 | Complete results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:19.14 | Clara Powell | 2nd | Finals H1 | Complete results | |
1:32.59 | Camryn Simmons | 2nd | Finals H1 | Complete results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.52 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.77 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:44.00 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
High Jump | |||||
1.42m | Clara Powell | 8th | Finals H1 | Complete results | |
1.32m | Ashleigh Simmons | 13th | Finals H1 | Complete results | |
Long Jump | |||||
5.11m | Mackenzie Boggess | 1st | Finals H2 | Complete results | |
4.44m | Ashleigh Simmons | 8th | Finals H2 | Complete results | |
4.01m | Juliana Glover | 7th | Finals H1 | Complete results | |
3.4m | Jenae Horton | 15th | Finals H2 | Complete results | |
Triple Jump | |||||
10.29m | Mackenzie Boggess | 3rd | Finals H2 | Complete results | |
8.64m | Juliana Glover | 5th | Finals H1 | Complete results | |
8.43m | Jenae Horton | 10th | Finals H2 | Complete results | |
Discus | |||||
17.42m | Amayia Mayfield | 9th | Finals H1 | Complete results | |
Javelin | |||||
19.53m | Amayia Mayfield | 5th | Finals H1 | Complete results | |
Shot Put | |||||
7.85m | Amayia Mayfield | 6th | Finals H1 | Complete results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.99 | w SB | Imon Caldwell | 2nd | Finals H1 | Complete results |
11.43 | SB | Jacob Baker | 3rd | Finals H1 | Complete results |
11.70 | Grant Haynes | 6th | Finals H1 | Complete results | |
200 Meter Dash | |||||
24.43 | Grant Haynes | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
24.64 | SB | Alexander Tribble | 6th | Finals H1 | Complete results |
400 Meter Dash | |||||
53.50 | SB | Zaben DeJacimo | 2nd | Finals H1 | Complete results |
54.87 | SB | JOSH MARSHALL | 6th | Finals H1 | Complete results |
55.30 | SB | Joseph Silmon | 3rd | Finals H1 | Complete results |
57.05 | Blake Hodnett | 4th | Finals H1 | Complete results | |
800 Meter Run | |||||
2:17.44 | Jake Miller | 6th | Finals H1 | Complete results | |
2:23.14 | SB | Kaden Stuart | 1st | Finals H1 | Complete results |
2:30.25 | Arthur Meireles | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
2:33.76 | Owen Duckwall | 4th | Finals H1 | Complete results | |
1600 Meter Run | |||||
4:49.20 | SB | Aidan Miller | 2nd | Finals H1 | Complete results |
4:53.70 | SB | Alex Bohlen | 4th | Finals H1 | Complete results |
5:00.50 | Wade Ward | 6th | Finals H1 | Complete results | |
5:15.60 | SB | Arthur Meireles | 3rd | Finals H1 | Complete results |
3200 Meter Run | |||||
11:04.72 | Dante Hudnall | 12th | Finals H1 | Complete results | |
11:53.59 | Gavin Corbett | 4th | Finals H1 | Complete results | |
12:50.05 | Aidan Barkaway | 11th | Finals H1 | Complete results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.00 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:46.39 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:04.30 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete results | |
High Jump | |||||
1.88m | Nashon Suchanek | 3rd | Finals H1 | Complete results | |
Long Jump | |||||
5.89m | Nashon Suchanek | 6th | Finals H1 | Complete results | |
5.44m | Zaben DeJacimo | 17th | Finals H1 | Complete results | |
5.31m | Elijah Farmer | 20th | Finals H1 | Complete results | |
4.83m | Grant Haynes | 29th | Finals H1 | Complete results | |
Triple Jump | |||||
11.79m | Elijah Farmer | 8th | Finals H2 | Complete results | |
Pole Vault | |||||
3.05m | GREYSON GABELA | 6th | Finals H1 | Complete results | |
Discus | |||||
44.3m | Joe Boyd | 1st | Finals H2 | Complete results | |
35.78m | Bryson Turner | 8th | Finals H2 | Complete results | |
30.09m | SB | Arron Thompson | 11th | Finals H2 | Complete results |
27.57m | SB | Demarco Evans | 13th | Finals H2 | Complete results |
Javelin | |||||
38.86m | Louis Helms | 4th | Finals H2 | Complete results | |
35.38m | Arron Thompson | 8th | Finals H2 | Complete results | |
33.91m | Jayden Gaines | 12th | Finals H2 | Complete results | |
33.22m | Noah Falls | 13th | Finals H2 | Complete results | |
Shot Put | |||||
12.19m | Noah Falls | 6th | Finals H2 | Complete results | |
12.06m | SB | Joe Boyd | 7th | Finals H2 | Complete results |
10.78m | Arron Thompson | 15th | Finals H2 | Complete results | |
10.62m | Nicholas Mackins | 16th | Finals H2 | Complete results |