RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Allen Horn, RCA
SCISA A-AA Regional Qualifier - 2012-04-25
Orangeburg Prep, Orangeburg, SC
HS Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jay Jenkins 12 St. Andrews 5:11.00 10
2 Drake Page 9 Pee Dee 5:30.00 8
3 Jacob Crotts 9 Thomas Sumter 5:34.00 6
4 Nathan Pignone 9 Trinity Collegiate School 5:45.00 4
5 Cody Mayberry 10 Ridge Christian Academy 5:50.00 3
6 Josh McCoy 10 Thomas Sumter 5:58.00 2
7 C.j. Fripp 8 Timmerman School 6:01.00 1
8 Colin Casey 6 Palmetto Christian Academ 6:03.00
9 Palmer Smyth 6 Palmetto Christian Academ 6:04.00
10 Dylan Forney 9 Pee Dee 6:22.00
11 Brycen Gibson 8 Ridge Christian Academy 6:30.00
12 Jacob Luksik 8 Timmerman School 6:42.00
13 Daniel Fuchs 8 Ridge Christian Academy 6:43.00
13 Joseph Thomas 6 Timmerman School 6:43.00
15 Kevin Lewis Thomas Sumter 6:50.00
16 Ethan Nolan 6 St. Francis Xavier 6:52.00
17 Kyle Hunsucker 8 Pee Dee 6:57.00
18 Mathew Lancaster 11 Pee Dee 7:01.00
HS Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jay Jenkins 12 St. Andrews 10:58.00 10
2 Colin Casey 6 Palmetto Christian Academ 12:32.00 8
3 Palmer Smyth 6 Palmetto Christian Academ 13:04.00 6
4 Ethan Nolan 6 St. Francis Xavier 14:51.00 4
5 Zach Benedict 7 Ridge Christian Academy 17:51.00 3
6 Nate Shumpert 7 Ridge Christian Academy 19:40.00 2
HS Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Adam Graudin 11 Palmetto Christian Academ 2:16.78 10
2 Tyrone McElveen 9 Trinity Collegiate School 2:17.50 8
3 James Ferencsik 11 St. Andrews 2:20.80 6
4 Drake Page 9 Pee Dee 2:27.50 4
5 Jacob Crotts 9 Thomas Sumter 2:34.37 3
6 tyler estes 9 Pee Dee 2:34.45 2
7 Josh McCoy 10 Thomas Sumter 2:41.47 1
8 Matthew Gallahorn 9 St. Francis Xavier 2:51.28
9 Brycen Gibson 8 Ridge Christian Academy 2:59.50
10 Daniel Fuchs 8 Ridge Christian Academy 3:01.10
11 Alexey Morton 8 Timmerman School 3:05.80
12 Cameron Farrar 8 Timmerman School 3:06.10
13 Mathew Lancaster 11 Pee Dee 3:07.59
14 Kyle Hunsucker 8 Pee Dee 3:10.19
HS Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Dean Hensley 7 Ridge Christian Academy 21.55 10
2 Brandon Williamson 9 Ridge Christian Academy 23.84 8
HS Boys High Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Gabe Hogan 11 Palmetto Christian Academ 5-10.00 10
2 Chase James 11 Ridge Christian Academy 4-08.00 8
3 Michael Yang 10 St. Andrews 4-06.00 6
HS Boys Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Justin Covington 12 Trinity Collegiate School 18-01.00 NWI 10
2 Gabe Hogan 11 Palmetto Christian Academ 18-00.00 NWI 8
3 Josh Mcada 12 Thomas Sumter 17-04.00 NWI 6
4 Hunter Grant 11 Thomas Sumter 16-00.00 NWI 4
5 Chase James 11 Ridge Christian Academy 15-11.00 NWI 3
6 tyler estes 9 Pee Dee 14-11.00 NWI 2
7 Austin Pye 9 Ridge Christian Academy 14-05.00 NWI 1
8 Lee Eidem 11 Ridge Christian Academy 13-07.00 NWI
9 C.j. Fripp 8 Timmerman School 13-05.00 NWI
10 Jacob Luksik 8 Timmerman School 13-02.00 NWI
11 Matthew Gallahorn 9 St. Francis Xavier 12-07.00 NWI
HS Boys Triple Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Gabe Hogan 11 Palmetto Christian Academ 36-10.00 NWI 10
2 Josh Mcada 12 Thomas Sumter 34-05.50 NWI 8
3 Hunter Grant 11 Thomas Sumter 31-04.50 NWI 6
4 Lee Eidem 11 Ridge Christian Academy 31-02.00 NWI 4
5 Austin Pye 9 Ridge Christian Academy 30-03.00 NWI 3
HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Palmetto Christian Academy A 50.06 10
1) Ryan Roe 2) Andrew Johnstone
3) Rj Griffin 4) Adam Graudin
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Ridge Christian Academy A 4:43.71 10
1) Lee Eidem 2) Cody Mayberry
3) Brandon Williamson 4) Dean Hensley
5) Terrell Peterson
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Ridge Christian Academy A 11:00.00 10
1) Cody Mayberry 2) Daniel Fuchs
3) Brycen Gibson 4) Terrell Peterson
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Obiara Emenike 8 Timmerman School 11:52.00 10
2 Brandon Miller 11 St. Andrews 12:09.00 8
3 Charles Metcalfe 12 Thomas Sumter 12:12.00 6
4 Kenneth Dozier 11 St. Francis Xavier 12:24.00 4
5 Cole Beaudreau 11 St. Andrews 12:25.00 3
6 Andrew Johnstone 10 Palmetto Christian Academ 12:30.00 2
7 Rj Griffin 10 Palmetto Christian Academ 12:31.00 0.5
7 Chandler Tisdale 8 Pee Dee 12:31.00 0.5
9 Michael Yang 10 St. Andrews 12:34.00
10 Adam Graudin 11 Palmetto Christian Academ 12:37.00
11 Terrell Peterson 8 Ridge Christian Academy 12:46.00
12 Ryan Roe 10 Palmetto Christian Academ 12:50.00
13 Kris Payne 12 Thomas Sumter 12:52.00
14 Dean Hensley 7 Ridge Christian Academy 13:24.00
15 Ben Austin 9 St. Francis Xavier 13:33.00
16 C.j. Fripp 8 Timmerman School 13:47.00
17 James Wright 8 Ridge Christian Academy 13:48.00
18 Joe Kompanik 8 Timmerman School 13:56.00
19 Jacob Luksik 8 Timmerman School 14:11.00
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kenneth Dozier 11 St. Francis Xavier 23.99 10
2 Charles Metcalfe 12 Thomas Sumter 24.24 8
3 Rj Griffin 10 Palmetto Christian Academ 25.54 6
4 Chandler Tisdale 8 Pee Dee 25.59 4
5 Brandon Miller 11 St. Andrews 25.96 3
6 Patrick Kuzbary 9 Thomas Sumter 26.28 2
7 Michael Yang 10 St. Andrews 26.40 1
8 Andrew Johnstone 10 Palmetto Christian Academ 27.20
9 Ben Austin 9 St. Francis Xavier 27.50
10 Austin Pye 9 Ridge Christian Academy 29.40
11 James Wright 8 Ridge Christian Academy 30.02
12 Antonio Rivers 7 Ridge Christian Academy 35.74
HS Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Adam Graudin 11 Palmetto Christian Academ 53.64 10
2 Kenneth Dozier 11 St. Francis Xavier 55.12 8
3 tyler estes 9 Pee Dee 1:00.28 6
4 Patrick Kuzbary 9 Thomas Sumter 1:40.37 4
5 Ben Austin 9 St. Francis Xavier 1:42.38 3
6 Matthew Gallahorn 9 St. Francis Xavier 1:46.49 2
7 Brycen Gibson 8 Ridge Christian Academy 1:59.43 1
HS Boys Discus
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Mathew Lee 12 Trinity Collegiate School 104-07 10
2 Joseph Prewitt 11 Thomas Sumter 91-06 8
3 Austin Baker 12 Thomas Sumter 91-05 6
4 Andrew Koontz 11 Trinity Collegiate School 90-11 4
5 Joe Cahill 11 Thomas Sumter 84-01 3
6 jacob satterfield 12 Pee Dee 81-09 2
7 Brandon Williamson 9 Ridge Christian Academy 75-02 1
8 Kent McDonald 11 Pee Dee 75-00
9 David Austin 7 Ridge Christian Academy 65-04
10 Antonio Rivers 7 Ridge Christian Academy 64-05
11 Jonathan Driggers 8 Ridge Christian Academy 63-07
12 Cody Ray 10 Thomas Sumter 61-11
13 James Wright 8 Ridge Christian Academy 60-05
14 J.d. Morgan 9 St. Andrews 50-00
HS Boys Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Austin Baker 12 Thomas Sumter 43-02.00 10
2 Josh Mcada 12 Thomas Sumter 41-10.50 8
3 Mathew Lee 12 Trinity Collegiate School 38-10.00 6
4 Hunter Grant 11 Thomas Sumter 37-0.50 4
5 Joe Cahill 11 Thomas Sumter 35-06.00 3
6 Cody Ray 10 Thomas Sumter 30-07.50 2
7 joseph privett Thomas Sumter 29-08.00
8 Brandon Williamson 9 Ridge Christian Academy 28-10.00 1
9 Cole Beaudreau 11 St. Andrews 28-05.00
10 jacob satterfield 12 Pee Dee 28-03.50
11 James Wright 8 Ridge Christian Academy 26-10.00
12 Kent McDonald 11 Pee Dee 25-09.00
12 Antonio Rivers 7 Ridge Christian Academy 25-09.00
14 J.d. Morgan 9 St. Andrews 25-08.00
15 Jonathan Driggers 8 Ridge Christian Academy 24-02.00
16 Charles Hutchinson 7 Timmerman School 23-03.00