Matt Feiling DirectAthletics MeetPro
Spartanburg JV County
Byrnes Track Complex, Duncan, SC - 4/15/2022
Boys 4 x 100m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Spartanburg A 45.58 6
2 Byrnes A 46.84 4
3 Byrnes B 47.07
Boys 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Spartanburg A 9:47.78 6
2 Byrnes A 11:40.66 4
Boys 110m Hurdles
Finals
======================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Pts
======================================================================
1 TOBAN, Jevian 9 Spartanburg 23.30 NW 6
Boys 100 Meters
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 DAVIS, Torren 8 Spartanburg 11.80 NW 5 (1) 6
2 RICE, Justin 9 Spartanburg 11.88 NW 5 (2) 4
3 VAUGHN JR., Ryan 8 Spartanburg 12.15 NW 5 (3) 3
4 GOODEN, Zion 9 Spartanburg 12.24 NW 4 (1) 2
5 MORRISON, Corey 9 Byrnes 12.35 NW 4 (2) 1
6 DAWKINS, Ta'lik 9 Byrnes 12.37 NW 5 (4)
7 BENJAMIN, Hunter 8 Byrnes 12.43 NW 3 (1)
8 BEASLEY, Nehemiah 8 Byrnes 12.43 NW 4 (3)
9 GONZALEZ, Mario SO Landrum 12.44 NW 5 (5)
10 INGLE, Makari 9 Byrnes 12.45 NW 4 (4)
11 AGNEW, Hayden 8 Byrnes 12.47 NW 4 (5)
12 DAVIS, Christian 8 Spartanburg 12.81 NW 3 (2)
13 WATSON, Nicqlous 8 Byrnes 12.81 NW 4 (6)
14 LEE, Josh 9 Byrnes 12.82 NW 3 (3)
15 BENSON, Amir 9 Byrnes 13.12 NW 3 (4)
16 BELL-BOYD, Ezekiel 8 Spartanburg 13.19 NW 1 (1)
17 WIGGINS, Aidyn 7 Byrnes 13.25 NW 3 (5)
18 NORMAN, Najawean 8 Spartanburg 13.52 NW 3 (6)
19 HARPER, Jamie 9 Byrnes 13.67 NW 5 (6)
20 RICE, Daniel 9 Byrnes 13.70 NW 2 (1)
21 FAIR, Jonathan 7 Spartanburg 13.73 NW 2 (2)
22 INGLE, Omar 8 Byrnes 14.71 NW 2 (3)
23 BYRD, Jordan 8 Spartanburg 15.17 NW 1 (2)
24 KLEPPER, Sawyer 7 Landrum 15.42 NW 2 (4)
25 BULLINGTON, Brody 7 Landrum 16.16 NW 1 (3)
Boys 1600 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 DONALDSON, Nathan SO Landrum 5:14.80 6
2 DAVIS, Damar SO Landrum 5:15.25 4
3 PHILLIPS, Jayden 8 Landrum 5:21.53 3
4 DONAHUE, Michael 9 Landrum 5:32.11 2
5 HALL, Fate 8 Landrum 5:34.27 1
6 TRIZZINO, John-Parke 7 Byrnes 5:42.14
7 DECAPIO, Anthony 9 Landrum 5:43.00
8 LISTER, Nick 8 Landrum 5:43.64
9 GRINDER, Omner 9 Spartanburg 5:43.91
10 ZEMP, Matthew 7 Spartanburg 5:49.20
11 BROBSON, Thomas JR Spartanburg 5:56.78
12 SEEGARS, James 7 Spartanburg 6:08.85
Boys 400 Meters
Finals
==========================================================================
Pl Name Yr Team Time Ht. (Pl) Pts
==========================================================================
1 METZ, Andrew 8 Spartanburg 58.58 1 (1) 6
2 BEASLEY, Nehemiah 8 Byrnes 58.78 2 (1) 4
3 BELL-BOYD, Ezekiel 8 Spartanburg 1:00.03 1 (2) 3
4 LEE, Josh 9 Byrnes 1:00.55 1 (3) 2
5 BENSON, Amir 9 Byrnes 1:05.95 2 (2) 1
6 BULLINGTON, Brody 7 Landrum 1:23.61 2 (3)
Boys 400m Hurdles
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 HORTON, Dalton 8 Landrum 1:11.98 6
2 TOBAN, Jevian 9 Spartanburg 1:16.68 4
Boys 800 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 DAVIS, Damar SO Landrum 2:20.42 6
2 DONALDSON, Nathan SO Landrum 2:21.47 4
3 RHODEN, Nick 9 Spartanburg 2:22.79 3
4 NEELY, Foster SO Spartanburg 2:26.81 2
5 DECAPIO, Anthony 9 Landrum 2:33.12 1
6 METZ, Andrew 8 Spartanburg 2:36.71
7 HOWARD, Alex 7 Landrum 2:38.10
8 DE LA PENA, Morrison 9 Byrnes 2:51.09
9 SOTO, Andres 7 Byrnes 3:01.55
10 HOFFMAN, Dillon 7 Byrnes 3:05.72
11 CROCKER, Clayton 7 Spartanburg 3:07.18
12 VAUGHN, Jesse 7 Byrnes 3:09.64
13 GRINDER, Hyrum 7 Spartanburg 3:14.57
Boys 200 Meters
Finals
===============================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
===============================================================================
1 RICE, Justin 9 Spartanburg 24.17 NW 4 (1) 6
2 VAUGHN JR., Ryan 8 Spartanburg 24.55 NW 4 (2) 4
3 PHILLIPS, Adonis 9 Byrnes 25.38 NW 2 (1) 3
4 GONZALEZ, Mario SO Landrum 25.40 NW 4 (3) 2
5 DAWKINS, Ta'lik 9 Byrnes 25.61 NW 4 (4) 1
6 BEASLEY, Nehemiah 8 Byrnes 25.79 NW 3 (1)
7 WATSON, Nicqlous 8 Byrnes 25.93 NW 3 (2)
8 INGLE, Makari 9 Byrnes 26.00 NW 3 (3)
9 MORRISON, Corey 9 Byrnes 26.05 NW 3 (4)
10 DAVIS, Christian 8 Spartanburg 26.20 NW 2 (2)
11 WIGGINS, Aidyn 7 Byrnes 26.57 NW 2 (3)
12 LEE, Josh 9 Byrnes 26.89 NW 3 (5)
13 BELL-BOYD, Ezekiel 8 Spartanburg 26.93 NW 1 (1)
14 DILLARD, Zacchaeus 9 Byrnes 26.95 NW 3 (6)
15 AGNEW, Hayden 8 Byrnes 27.18 NW 3 (7)
16 HARPER, Jamie 9 Byrnes 27.45 NW 2 (4)
17 GOODEN, Zion 9 Spartanburg 27.48 NW 4 (5)
18 BENSON, Amir 9 Byrnes 27.78 NW 2 (5)
19 NORMAN, Najawean 8 Spartanburg 27.90 NW 2 (6)
20 DOUGLAS, Skyler 7 Spartanburg 27.97 NW 1 (2)
21 FAIR, Jonathan 7 Spartanburg 28.98 NW 2 (7)
22 INGLE, Omar 8 Byrnes 30.78 NW 1 (3)
23 BYRD, Jordan 8 Spartanburg 32.25 NW 1 (4)
24 KLEPPER, Sawyer 7 Landrum 32.29 NW 1 (5)
25 BULLINGTON, Brody 7 Landrum 34.76 NW 1 (6)
Boys 3200 Meters
Finals
=================================================================
Pl Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 WILLBANKS, Chap 8 Spartanburg 11:25.86 6
2 PHILLIPS, Jayden 8 Landrum 11:26.38 4
3 CROSLAND, Silas 8 Spartanburg 11:45.33 3
4 DONAHUE, Michael 9 Landrum 12:08.97 2
5 LISTER, Nick 8 Landrum 12:11.37 1
Boys 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
Boys High Jump
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 GONZALEZ, Mario SO Landrum 5-4 6
2 PERRY, Chris 9 Byrnes 5-2 4
3 HORTON, Dalton 8 Landrum 4-4 3
HALL, Fate 8 Landrum NH
Boys Pole Vault
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 SOK, Kollin 9 Byrnes 8-6 6
2 MARTINEZ, Juan 9 Byrnes 8-0 4
KELLY, Marcus 7 Spartanburg NH
Boys Long Jump
Finals
====================================================================
Pl Name Yr Team Mark Wind Pts
====================================================================
1 RICE, Justin 9 Spartanburg 20-0.50 NW 6
2 DAVIS, Torren 8 Spartanburg 19-6 NW 4
3 GOODEN, Zion 9 Spartanburg 19-1 NW 3
4 PERRY, Chris 9 Byrnes 17-4 NW 2
5 AGNER, Braylin SO Byrnes 12-8 NW 1
6 KLEPPER, Sawyer 7 Landrum 11-7.25 NW
DILLARD, Zacchaeus 9 Byrnes NM
RENNISON, Peyton 7 Byrnes NM
Boys Triple Jump
Finals
====================================================================
Pl Name Yr Team Mark Wind Pts
====================================================================
BAKER, Marc SO Landrum NM
JONES, Peyton 9 Spartanburg NM
Boys Shot Put
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 GOSNELL, Brody 9 Landrum 33-5 6
2 CARR, Jace SO Landrum 32-6 4
3 BOLDING, Barkley SO Landrum 32-4 3
4 VAN WETTERING, Jayde SO Landrum 32-4 2
5 FOSTER-PEAKE, Jaden SO Spartanburg 32-2 1
6 SHEHAN, Chase SO Landrum 32-1
7 WATSON, Grayson 9 Landrum 30-10
8 VEST, Harley 9 Landrum 28-3
9 KENNEDY, Micah SO Spartanburg 28-1
10 REED, Kameron SO Byrnes 27-7
11 WATSON, Zachary 7 Byrnes 26-11
12 STOVER, Ty SO Landrum 24-9
13 MCDONALD, Riley 9 Byrnes 23-6
14 CUMMINGS, Roderick 8 Byrnes 19-1
HAMMOND, John 9 Spartanburg NM
Boys Discus
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 CARR, Jace SO Landrum 92-1 6
2 GOSNELL, Brody 9 Landrum 91-6 4
3 BOLDING, Barkley SO Landrum 86-2 3
4 VAN WETTERING, Jayde SO Landrum 81-2 2
5 VEST, Harley 9 Landrum 79-9 1
6 KENNEDY, Micah SO Spartanburg 77-4
7 WATSON, Grayson 9 Landrum 76-3
8 SHEHAN, Chase SO Landrum 72-9
9 FOSTER-PEAKE, Jaden SO Spartanburg 72-6
10 STOVER, Ty SO Landrum 72-6
11 WATSON, Zachary 7 Byrnes 70-9
12 MCDONALD, Riley 9 Byrnes 58-5
13 CUMMINGS, Roderick 8 Byrnes 51-3
14 REED, Kameron SO Byrnes 50-4
HAMMOND, John 9 Spartanburg NM
Boys Javelin
Finals
===============================================================
Pl Name Yr Team Mark Pts
===============================================================
1 COATS, Josh SO Landrum 133-0 6
2 CARR, Jace SO Landrum 109-5 4
3 BOLDING, Barkley SO Landrum 108-1 3
4 STOVER, Ty SO Landrum 99-9 2
5 WATSON, Zachary 7 Byrnes 90-3 1
6 AHERN, Benjamin 9 Spartanburg 68-3
RENNISON, Peyton 7 Byrnes NM