SC Track and Cross Country Coaches Assoc. - 3/22/2008
Coaches Classic
Lower Richland High
Results
Event 2 Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Marcus Rowland Dorman 10.50 10.71q 11
2 Josh Young Richland Northea 11.00 10.97q 9
3 Terrell Springs Chester 10.80 11.13q 4
4 Joshua Harris Batesburg-Leesvi 11.00 11.15q 9
5 Kyle Moore Spartanburg 10.71 11.16q 8
6 Keith Skerritt Lower Richland 10.80 11.24q 5
7 Caleb Lomax Easley 10.80 11.38q 6
8 Christopher Williams Spartanburg 10.79 11.40q 7
8 Thomas Gallman Irmo 11.40q 5
10 Marco Anderson Gilbert 11.40 11.46q 4
10 Ash Butler Dorman 10.90 11.46q 2
12 Tavaras Pinckney Battery Creek 11.08 11.50q 4
13 William Davenport Laurens 10.80 11.52q 3
14 George Oakman Aiken 11.00 11.52q 7
15 Drew Hutto Dutch Fork 11.20 11.53q 3
16 Octavius Sherer Northwestern 11.00 11.55q 6
17 Devin Jackson Chester 10.90 11.60 1
18 Kenny Ricketts Palmetto 11.13 11.62 1
19 Elton Jeffcoat Batesburg-Leesvi 11.30 11.62 9
19 Leo Rollison Cross 11.00 11.62 11
21 Marcus Schoultz South Aiken 10.70 11.64 10
22 Brandon Felder Summerville 11.24 11.65 5
22 Preston Brown Lower Richland 11.00 11.65 10
24 garrick mackey South Pointe 11.30 11.68 8
25 Stephon Gilmore South Pointe 11.10 11.70 3
26 Javarous Cunningham Laurens 11.00 11.70 7
27 Jonathan Shelton Northwestern 11.00 11.71 10
28 Hakim Martin Westside 11.42 11.72 3
29 Michael Thomas Summerville 11.10 11.76 2
30 Jerante Hood Rock Hill 10.90 11.79 2
31 Thomas Simmons Greer 11.30 11.80 11
32 Courtney Williams Ridge View 11.84 1
33 Skyler Waiters South Florence 11.00 11.86 8
34 Noah Jones Fort Mill 11.50 11.89 2
35 Gran Simmons Greer 11.20 11.89 1
36 Jared Shaw Fort Mill 11.50 11.94 1
37 Andre Clarke Mauldin 11.43 11.94 2
38 Kevon Ruff Fairfield-Centra 11.98 1
39 Dexter Wells Lexington 10.90 11.99 3
40 Troy Jones South Florence 11.99 2
41 Caulie George Dutch Fork 11.49 12.04 1
42 Montae Nelson Cross 11.20 12.04 2
43 Theo Hamilton Bluffton 11.00 12.10 6
44 Hassaan Brown Eau Claire 10.90 12.65 1
45 Kevin Branch Dreher 13.14 2
-- Otis Praylow A.C. Flora 11.50 NT 6
-- Keiwon Brown A.C. Flora 12.00 NT 8
-- Jatavious Stewart Rock Hill 11.30 NT 11
-- Teddy Smith Broome 11.30 NT 10
-- Ricardo Chaney Battery Creek 10.70 NT 9
-- Zorel Fludd Keenan NT 3
-- Clarence Turner Mid-Carolina 11.00 NT 8
-- Philip George Keenan NT 3
-- Chris Hall Greenville 12.02 NT 7
-- Pierra Moore Eau Claire 11.30 NT 10
-- Richard Cue Wilson 11.40 NT 8
-- Herbert Washington Ridge View NT 4
-- De'Andre Braddock Greenville 12.03 NT 6
-- Donte Scriven Lugoff-Elgin NT 4
-- Derrick Carothers Clover 11.40 NT 7
-- Phillip Osborne Lugoff-Elgin 11.40 NT 5
-- Andre Montgomery Wilson 11.25 NT 7
-- Tyron Douglas Clover 11.50 NT 3
-- Josh Lomax Easley 10.93 NT 4
-- Daniel Wright Lexington 11.00 NT 11
-- Brandon Daniels West Florence 11.40 NT 6
-- Chris Wright J. L. Mann 11.20 NT 4
-- TiQuentin Coleman Mauldin 11.67 NT 11
-- CJ Davidson Seneca 11.60 NT 8
-- Randall Wright Seneca 12.10 NT 5
-- Leander Barnie Irmo 11.00 NT 5
-- Damian Jones West Florence 11.50 NT 5
-- Ricky Griddine Dreher 11.87 NT 11
-- Terell Titus Sumter 11.50 NT 7
-- Kendall Cox Sumter 11.60 NT 9
-- Alec Sims Palmetto 11.34 NT 9
-- LaBryant Jeter Broome 11.60 NT 10
-- Terrance Mike Bluffton 11.95 NT 9
-- Christopher Wiley Westside 11.25 NT 6
-- Eric Beeks J. L. Mann 11.50 NT 4
-- Zack Parker South Aiken 10.95 NT 5
-- Alexander Green Richland Northea 11.90 NT 10
Event 2 Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Marcus Rowland Dorman 10.71 10.40 2
2 Josh Young Richland Northea 10.97 10.98 2
3 Ash Butler Dorman 11.46 11.18 1
4 Caleb Lomax Easley 11.38 11.36 2
5 Joshua Harris Batesburg-Leesvi 11.15 11.37 2
6 George Oakman Aiken 11.52 11.49 1
7 Marco Anderson Gilbert 11.46 11.50 1
8 Christopher Williams Spartanburg 11.40 11.54 2
9 Kyle Moore Spartanburg 11.16 11.59 2
10 Tavaras Pinckney Battery Creek 11.50 11.78 1
11 William Davenport Laurens 11.52 11.85 1
12 Drew Hutto Dutch Fork 11.53 11.87 1
13 Keith Skerritt Lower Richland 11.24 12.52 2
14 Terrell Springs Chester 11.13 12.73 2
15 Octavius Sherer Northwestern 11.55 12.87 1
16 Thomas Gallman Irmo 11.40 13.12 1
Preliminaries
17 Devin Jackson Chester 11.60
18 Kenny Ricketts Palmetto 11.62
19 Leo Rollison Cross 11.62
19 Elton Jeffcoat Batesburg-Leesvi 11.62
21 Marcus Schoultz South Aiken 11.64
22 Brandon Felder Summerville 11.65
22 Preston Brown Lower Richland 11.65
24 garrick mackey South Pointe 11.68
25 Stephon Gilmore South Pointe 11.70
26 Javarous Cunningham Laurens 11.70
27 Jonathan Shelton Northwestern 11.71
28 Hakim Martin Westside 11.72
29 Michael Thomas Summerville 11.76
30 Jerante Hood Rock Hill 11.79
31 Thomas Simmons Greer 11.80
32 Courtney Williams Ridge View 11.84
33 Skyler Waiters South Florence 11.86
34 Noah Jones Fort Mill 11.89
35 Gran Simmons Greer 11.89
36 Jared Shaw Fort Mill 11.94
37 Andre Clarke Mauldin 11.94
38 Kevon Ruff Fairfield-Centra 11.98
39 Dexter Wells Lexington 11.99
40 Troy Jones South Florence 11.99
41 Caulie George Dutch Fork 12.04
42 Montae Nelson Cross 12.04
43 Theo Hamilton Bluffton 12.10
44 Hassaan Brown Eau Claire 12.65
45 Kevin Branch Dreher 13.14
-- Clarence Turner Mid-Carolina NT
-- Keiwon Brown A.C. Flora NT
-- Zorel Fludd Keenan NT
-- Phillip Osborne Lugoff-Elgin NT
-- Otis Praylow A.C. Flora NT
-- Ricardo Chaney Battery Creek NT
-- Teddy Smith Broome NT
-- LaBryant Jeter Broome NT
-- Kendall Cox Sumter NT
-- Philip George Keenan NT
-- Pierra Moore Eau Claire NT
-- Jatavious Stewart Rock Hill NT
-- De'Andre Braddock Greenville NT
-- Herbert Washington Ridge View NT
-- Leander Barnie Irmo NT
-- Chris Hall Greenville NT
-- Donte Scriven Lugoff-Elgin NT
-- Richard Cue Wilson NT
-- Andre Montgomery Wilson NT
-- Tyron Douglas Clover NT
-- Derrick Carothers Clover NT
-- TiQuentin Coleman Mauldin NT
-- Zack Parker South Aiken NT
-- CJ Davidson Seneca NT
-- Brandon Daniels West Florence NT
-- Damian Jones West Florence NT
-- Daniel Wright Lexington NT
-- Ricky Griddine Dreher NT
-- Terrance Mike Bluffton NT
-- Christopher Wiley Westside NT
-- Eric Beeks J. L. Mann NT
-- Terell Titus Sumter NT
-- Alexander Green Richland Northea NT
-- Randall Wright Seneca NT
-- Alec Sims Palmetto NT
-- Chris Wright J. L. Mann NT
-- Josh Lomax Easley NT
Event 4 Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
1 Marcus Schoultz South Aiken 22.50 22.29q 5
2 Caleb Lomax Easley 22.90 22.44q 8
3 Christian Graham Dorman 22.40 22.53q 4
4 Leonard Paulk Richland Northea 22.10 22.57q 10
5 Ladarius Simpson Laurens 22.60 22.71q 7
6 Marco Anderson Gilbert 22.17 22.86q 6
7 Joshua Harris Batesburg-Leesvi 22.50 22.87q 6
8 Juan Thompson Dorman 22.80 22.89q 12
9 DaShawn Bonds Wilson 22.48 22.92q 2
10 Jay Salley Aiken 23.50 22.96q 7
11 Ricardo Chaney Battery Creek 22.45 23.02q 1
12 Jonathan Meeks Rock Hill 22.00 23.09q 12
13 Thomas Gallman Irmo 23.15q 4
14 Terrion Brown South Florence 23.18q 5
15 Josh Gist Spartanburg 22.79 23.19q 11
16 Noah Jones Fort Mill 24.00 23.22q 4
17 Kevon Wardlaw J. L. Mann 22.00 23.27 11
18 Michael Thomas Summerville 23.34 23.30 9
19 Dexter Wells Lexington 22.80 23.39 11
20 George Oakman Aiken 23.20 23.42 7
21 Terrell Springs Chester 22.50 23.46 4
21 dominique fergerson South Pointe 23.30 23.46 12
21 Brandon Felder Summerville 23.32 23.46 10
21 Devin Jackson Chester 22.40 23.46 2
25 Leander Barnie Irmo 22.90 23.53 9
26 Josh McKie Mauldin 23.30 23.54 11
27 Robbie Howard Chapin 23.00 23.56 1
28 Jimmie Harris Laurens 23.50 23.59 5
29 Ronnie Martin Spartanburg 22.41 23.62 1
30 Matthew McDaniel South Aiken 22.70 23.65 9
31 Xzay Smith Westside 23.00 23.67 2
32 Jarret Neely Northwestern 22.70 23.69 10
33 Xavier Murray Eau Claire 22.10 23.71 8
34 charles holmes South Pointe 22.40 23.86 3
35 Jermaine Simmons Cross 23.00 23.96 5
35 Troy Jones South Florence 23.96 5
37 Leavall Wall Seneca 24.01 23.99 6
38 Tyler Blake Northwestern 23.00 24.18 3
39 Alex Reese Ridge View 22.10 24.21 9
40 Tony Irby Greenville 24.02 24.24 7
41 Thomas Simmons Greer 23.30 24.25 12
42 Dylan Williams Westside 23.00 24.32 6
43 Alec Sims Palmetto 25.40 24.35 10
44 Josh Lomax Easley 23.20 24.51 8
45 Dominique Davis Boiling Springs 23.00 24.56 4
46 De'Andre Braddock Greenville 24.48 24.62 11
47 Leo Rollison Cross 22.50 24.68 3
48 Omari Stewart Dutch Fork 24.86 24.73 12
49 Terrance Finley Bluffton 23.00 24.81 2
50 Richard Castellano Eau Claire 24.10 24.83 8
51 Payten Barker Fort Mill 25.80 24.97 8
52 Jamarcus Aiken J. L. Mann 23.50 25.00 6
53 Daniel Boland Mid-Carolina 24.10 25.04 9
54 Randall Wright Seneca 24.70 25.13 12
55 Kevon Ruff Fairfield-Centra 25.26 7
55 John Hamilton Battery Creek 23.50 25.26 8
57 Daniel Wright Lexington 22.80 25.58 12
58 Ketawan Hughes A.C. Flora 25.46 26.41 9
59 Jarai' Black A.C. Flora 25.00 26.82 11
-- Herbert Washington Ridge View NT 1
-- Stephen Williams Carolina Forest 23.10 NT 4
-- Tyrelle Leaphart Batesburg-Leesvi 23.10 NT 3
-- Andre Montgomery Wilson 23.25 NT 10
-- Keegan Rhoades Carolina Forest 23.10 NT 5
-- Arthur Goforth Keenan 22.60 NT 8
-- Antuan Parson Keenan NT 3
-- Chris White Lower Richland NT 6
-- Justin Felix Mid-Carolina 23.90 NT 1
-- Bryan White Sumter 23.62 NT 3
-- Kendall Cox Sumter 24.42 NT 10
-- Teddy Smith Broome 23.70 NT 1
-- Derrick Carothers Clover 22.90 NT 7
-- Jerante Hood Rock Hill 22.30 NT 5
-- Tyron Douglas Clover 23.20 NT 6
-- Michael Robinson Lugoff-Elgin NT 2
-- Keith Skerritt Lower Richland 22.10 NT 7
-- Rashod Jenkins Lugoff-Elgin NT 3
-- Marlon Campbell Mauldin 23.00 NT 1
-- Gran Simmons Greer 23.20 NT 9
-- Robert Richardson West Florence 24.00 NT 2
-- Caulie George Dutch Fork 23.50 NT 4
-- Terrance Mike Bluffton 24.00 NT 5
-- Kenny Ricketts Palmetto 22.80 NT 10
-- Francisco Alvarez White Knoll 23.31 NT 11
-- Jarvis Kennedy Fairfield-Centra NT 1
-- Brian Suber Richland Northea 23.70 NT 2
-- Dion English Dreher NT 2
-- Leneau Haynes West Florence 24.00 NT 3
-- Sterling Epps Dreher NT 4
Event 4 Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Leonard Paulk Richland Northea 22.57 22.44 2
2 Marcus Schoultz South Aiken 22.29 22.47 2
3 Christian Graham Dorman 22.53 22.48 2
4 Ladarius Simpson Laurens 22.71 22.56 2
5 Marco Anderson Gilbert 22.86 22.60 2
6 DaShawn Bonds Wilson 22.92 22.62 1
7 Jay Salley Aiken 22.96 22.68 1
8 Jonathan Meeks Rock Hill 23.09 22.79 1
8 Caleb Lomax Easley 22.44 22.79 2
10 Juan Thompson Dorman 22.89 22.92 2
11 Joshua Harris Batesburg-Leesvi 22.87 23.01 2
12 Thomas Gallman Irmo 23.15 23.05 1
13 Terrion Brown South Florence 23.18 23.60 1
-- Ricardo Chaney Battery Creek 23.02 NT 1
-- Josh Gist Spartanburg 23.19 NT 1
-- Noah Jones Fort Mill 23.22 NT 1
Preliminaries
17 Kevon Wardlaw J. L. Mann 23.27
18 Michael Thomas Summerville 23.30
19 Dexter Wells Lexington 23.39
20 George Oakman Aiken 23.42
21 Terrell Springs Chester 23.46
21 Brandon Felder Summerville 23.46
21 dominique fergerson South Pointe 23.46
21 Devin Jackson Chester 23.46
25 Leander Barnie Irmo 23.53
26 Josh McKie Mauldin 23.54
27 Robbie Howard Chapin 23.56
28 Jimmie Harris Laurens 23.59
29 Ronnie Martin Spartanburg 23.62
30 Matthew McDaniel South Aiken 23.65
31 Xzay Smith Westside 23.67
32 Jarret Neely Northwestern 23.69
33 Xavier Murray Eau Claire 23.71
34 charles holmes South Pointe 23.86
35 Troy Jones South Florence 23.96
35 Jermaine Simmons Cross 23.96
37 Leavall Wall Seneca 23.99
38 Tyler Blake Northwestern 24.18
39 Alex Reese Ridge View 24.21
40 Tony Irby Greenville 24.24
41 Thomas Simmons Greer 24.25
42 Dylan Williams Westside 24.32
43 Alec Sims Palmetto 24.35
44 Josh Lomax Easley 24.51
45 Dominique Davis Boiling Springs 24.56
46 De'Andre Braddock Greenville 24.62
47 Leo Rollison Cross 24.68
48 Omari Stewart Dutch Fork 24.73
49 Terrance Finley Bluffton 24.81
50 Richard Castellano Eau Claire 24.83
51 Payten Barker Fort Mill 24.97
52 Jamarcus Aiken J. L. Mann 25.00
53 Daniel Boland Mid-Carolina 25.04
54 Randall Wright Seneca 25.13
55 Kevon Ruff Fairfield-Centra 25.26
55 John Hamilton Battery Creek 25.26
57 Daniel Wright Lexington 25.58
58 Ketawan Hughes A.C. Flora 26.41
59 Jarai' Black A.C. Flora 26.82
-- Herbert Washington Ridge View NT
-- Stephen Williams Carolina Forest NT
-- Tyrelle Leaphart Batesburg-Leesvi NT
-- Andre Montgomery Wilson NT
-- Keegan Rhoades Carolina Forest NT
-- Arthur Goforth Keenan NT
-- Antuan Parson Keenan NT
-- Chris White Lower Richland NT
-- Justin Felix Mid-Carolina NT
-- Bryan White Sumter NT
-- Kendall Cox Sumter NT
-- Teddy Smith Broome NT
-- Derrick Carothers Clover NT
-- Jerante Hood Rock Hill NT
-- Tyron Douglas Clover NT
-- Michael Robinson Lugoff-Elgin NT
-- Keith Skerritt Lower Richland NT
-- Rashod Jenkins Lugoff-Elgin NT
-- Marlon Campbell Mauldin NT
-- Gran Simmons Greer NT
-- Robert Richardson West Florence NT
-- Caulie George Dutch Fork NT
-- Terrance Mike Bluffton NT
-- Kenny Ricketts Palmetto NT
-- Francisco Alvarez White Knoll NT
-- Jarvis Kennedy Fairfield-Centra NT
-- Brian Suber Richland Northea NT
-- Dion English Dreher NT
-- Leneau Haynes West Florence NT
-- Sterling Epps Dreher NT
Event 6 Boys 400 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Jonathan Meeks Rock Hill 49.90 50.15 9
2 Zach Giles South Florence 50.64 1
3 Michael Gaither South Pointe 49.30 50.66 9
4 Juan Thompson Dorman 50.20 50.81 9
5 Sean Wright Mauldin 51.60 51.31 8
6 DaShawn Bonds Wilson 51.25 51.47 8
7 Bryon Mingo White Knoll 53.50 51.47 5
8 Chris Thomas Battery Creek 51.00 51.61 8
9 Aaron Myers Ridge View 52.00 51.67 7
10 Xavier Murray Eau Claire 48.90 52.78 9
11 Kevin Sheilds Lower Richland 51.50 52.87 8
12 Desmond Gentry Spartanburg 51.33 52.92 8
13 Rapheal Griffin Midland Valley 52.00 52.92 7
14 Stuart Jones Dutch Fork 52.01 53.00 7
15 Gavin Sumter Irmo 52.20 53.09 1
16 Xzay Smith Westside 53.00 53.16 6
17 Brit Tomlinson Northwestern 53.20 53.20 5
18 David Garrigan Riverside 51.84 53.25 8
19 Jacob Scartozzi Fort Mill 52.30 53.36 6
20 Keegan Rhoades Carolina Forest 52.58 53.56 1
21 Antonio Brown South Florence 53.59 1
22 Jeremy Posey Richland Northea 55.00 53.62 3
23 Omega Richardson Chester 52.70 53.68 6
24 Mario Hinton Chester 54.55 53.68 4
25 Tom Atkinson Chapin 53.00 53.72 6
26 Chavis Beatty Spartanburg 53.79 53.84 5
27 Leonard Paulk Richland Northea 50.60 53.90 9
28 Ryan Barkley Clover 53.90 53.90 4
29 Daniel Kenya Boiling Springs 53.00 53.92 2
29 Matthew Mobley Fairfield-Centra 53.92 2
31 Deandra Jones South Aiken 52.50 54.26 6
32 Mario McCollough Rock Hill 51.20 54.31 8
33 Chris White Lower Richland 54.40 54.35 4
34 Brandon Felder Summerville 53.30 54.50 5
35 Justin Wilson Dutch Fork 55.00 54.62 3
36 Anthony Robertson Summerville 52.20 54.64 7
37 Kevon Wardlaw J. L. Mann 50.00 54.69 9
38 Don Walls Wren 55.00 54.82 3
39 Devario Simmons Easley 52.30 55.14 7
40 Daniel Boland Mid-Carolina 55.10 55.18 1
41 Christopher Alston Fairfield-Centra 57.00 55.22 3
42 Drew Nethery Fort Mill 53.00 55.36 6
43 Jeffery Lorick Chapin 54.93 55.71 4
44 Zach Pociatek Lexington 53.50 55.79 5
45 Josh McKie Mauldin 53.40 55.88 5
46 Corde Dorily Cross 52.50 56.14 1
47 Reggie Gibbs Easley 56.32 2
48 Johnathon Gordine Cross 53.20 56.43 6
49 Dylan Williams Westside 53.00 56.76 6
50 Jermaine Pierce Wilson 57.75 57.52 2
51 Terrance Mike Bluffton 55.00 58.44 4
52 Freddie Polite Battery Creek 54.60 58.92 4
53 Darrian Wilson Sumter 55.00 59.32 3
54 Brennan Cleveland Greenville 58.68 1:00.12 2
55 Cordarelle Patterson Northwestern 52.22 1:01.69 7
56 Jazmon Brunson Sumter 53.20 1:02.39 5
57 Josh Miller Greer 57.50 1:02.52 3
58 Kenneth Watkins Ridge View 1:07.02 2
-- E J Gailliard South Pointe 52.20 NT 7
-- Terrance Finley Bluffton 55.00 NT 4
-- Destry Spears Greenville 59.01 NT 2
-- Marcus Fludd Lugoff-Elgin NT 1
-- Donavon Brown Eau Claire 56.20 NT 3
-- Leavall Wall Seneca 52.10 NT 7
-- Michael Scichilone Wren 53.60 NT 5
-- Christopher Graham Dorman 50.30 NT 9
-- Kaylin Sharpenson Dreher NT 2
-- Chase Cureton J. L. Mann 51.70 NT 8
-- Jermaine Simmons A.C. Flora 56.00 NT 3
-- Matthew McDaniel South Aiken 50.00 NT 9
-- Ricky Britt Greer 54.00 NT 4
-- Aaron Lowery Clover 54.90 SCR
-- Perrie Keeve Irmo 49.80 SCR
-- Jonathan Johnson Lugoff-Elgin 1:00.00 SCR
-- Terrance Frierson West Florence 54.00 SCR
-- Sterling Epps Dreher SCR
-- Dalton Payne Lexington 56.00 SCR
-- Chase Nettles West Florence 55.00 SCR
-- Antuan Parson Keenan SCR
-- David Wilkins Broome 53.00 SCR
-- Philip George Keenan SCR
-- Tyrelle Leaphart Batesburg-Leesvi 53.20 SCR
-- Brandon Howard Laurens 58.50 SCR
-- Chris Lewis Batesburg-Leesvi 54.80 SCR
-- Matthew Toney Boiling Springs 54.50 SCR
-- Ricky Williams A.C. Flora 55.00 SCR
-- Desmond Beasley-Jones Laurens 54.60 SCR
Event 8 Boys 800 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Luke Lovelace Chapin 1:58.90 1:57.20
2 Evan Nelsen Greenville 1:58.03 1:59.30
3 Tavus Thompson Spartanburg 2:04.00 2:00.60
4 Frank Tinsley Bluffton 2:01.00 2:01.70
5 Josh Shaw J. L. Mann 2:00.00 2:01.90
6 Chase Robinson Northwestern 2:03.10 2:02.20
7 Justin Albertson South Aiken 2:04.01 2:02.32
8 Adrian McGee Irmo 2:01.30 2:03.80
9 Wesley Fetty South Pointe 2:02.30 2:04.20
10 Marquis Brown Battery Creek 2:00.00 2:05.00
11 Ted Nesbitt Boiling Springs 2:03.00 2:05.50
12 Taurus Smith Westside 2:05.00 2:05.51
13 Robert Ranzick Wilson 2:06.00 2:06.93
14 Geoffrey Reeder Spartanburg 2:08.00 2:07.02
15 Caleb Robinson Dorman 2:07.00 2:07.04
16 CJ Turner Chester 2:10.00 2:07.67
17 Issac Grant Summerville 2:06.20 2:07.80
18 Jonathan Lewis Irmo 2:07.10 2:07.84
19 Amilio Carter Carolina Forest 2:08.30 2:07.92
20 Daniel Kalshoven Fort Mill 2:04.00 2:08.00
21 Jovani Vasquez Richland Northea 2:05.00 2:08.47
22 Bryan Alston South Florence 1:58.00 2:08.50
23 Keegan Rhoades Carolina Forest 2:09.20 2:08.89
24 John Murtaugh Riverside 2:04.20 2:08.92
25 Peter Jurewicz Fort Mill 2:04.00 2:09.20
26 Tyler Tesch Mauldin 2:12.80 2:10.16
27 BJ Kelly Dorman 2:09.00 2:10.34
28 Cory Childs South Aiken 2:05.00 2:10.38
29 Don Walls Wren 2:11.00 2:10.52
30 Daniel Myles J. L. Mann 2:11.00 2:10.60
31 Bobby Kelly Chester 2:10.00 2:11.18
32 Grant Pensa Dutch Fork 2:07.00 2:11.44
33 Chattman Olson Bluffton 2:09.23 2:11.46
34 Grant Craven Seneca 2:15.00 2:11.47
35 Zach Huffsteller Chapin 2:10.00 2:11.94
36 Josh Tate Laurens 2:11.10 2:13.02
37 James Coleman Batesburg-Leesvi 2:08.00 2:13.69
38 Josh Fields Dutch Fork 2:10.00 2:13.96
39 Jovakes Smith Easley 2:05.00 2:14.16
40 Andrew Mosteller Greer 2:16.00 2:14.83
41 William Craig Lexington 2:11.00 2:14.90
42 Matt Bowman Lexington 2:17.00 2:15.23
43 Jay Lynch Ridge View 2:15.84
44 Timothy Head Rock Hill 2:20.00 2:17.06
45 Matt Henry Aiken 2:10.00 2:17.26
46 Graham Harris Mauldin 2:19.40 2:17.69
47 Donald Keefe Palmetto 2:19.00 2:18.95
48 Ryan Edens Palmetto 2:17.00 2:19.88
49 Javier Orellana Greer 2:17.00 2:20.90
50 Joseph Frendall Seneca 2:18.00 2:21.63
51 Brit Tomlinson Northwestern 2:08.00 2:21.72
52 Tanner Dalton Dreher 2:10.00 2:21.84
53 Brian Rivers Richland Northea 2:15.00 2:22.21
54 Gregory Belk South Florence 2:25.00 2:22.40
55 Antuan Parson Keenan 2:24.75
56 Lucas Dean Ridge View 2:26.04
57 Rhakeem Brown Battery Creek 2:10.00 2:27.86
58 Aaron Yearwood Greenville 2:04.00 2:29.38
59 Alaric Bruce Dreher 2:25.00 2:32.50
60 Bryan Arnold Keenan 2:34.22
61 Christian Lawhorn Fairfield-Centra 2:39.17
-- Johnny Mitchell Eau Claire 2:04.80 NT
-- De Angelo Dargan Wilson 2:04.00 NT
-- bryan clark South Pointe 2:09.60 NT
-- Chris Emmanuel Aiken 2:05.00 NT
-- Tarurean Stokes Lower Richland NT
-- Marcus Edmonds Lower Richland 2:30.20 NT
-- Ben Murphy A.C. Flora 2:22.00 NT
-- Luke Campbell Laurens 2:19.00 NT
-- Tyler Gowan Rock Hill 2:11.00 NT
-- Mick Francis Clover 2:08.00 NT
-- Matt Padgett Lugoff-Elgin 2:15.00 NT
-- Demarian Woods Lugoff-Elgin 2:04.00 NT
-- Kevin Mansukhani West Florence 2:20.00 NT
-- George Simpson Fairfield-Centra NT
-- Eric Powers Wando 1:59.00 NT
-- James Watson West Florence 2:11.00 NT
-- Jacques Blanding Sumter 2:08.00 NT
-- Edward Roth A.C. Flora 2:05.00 NT
-- Wyndham Batten Easley NT
-- Stevie Brunson Sumter 2:04.00 NT
Event 10 Boys 1600 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Eric Powers Wando 4:29.00 4:27.20
2 Brandon Easler Dorman 4:28.00 4:28.00
3 Nic Tones Bluffton 4:35.00 4:32.00
4 Ted Nesbitt Boiling Springs 4:35.57 4:34.00
5 Matt Scanlon J. L. Mann 4:28.00 4:35.00
6 Mick Francis Clover 4:40.00 4:35.40
7 Stephen Zielinski J. L. Mann 4:35.00 4:39.70
8 Josh Fitts Wando 4:36.00 4:41.60
9 Tip Reburn Northwestern 4:43.00 4:42.30
10 Chase Wolfe Dorman 4:44.00 4:44.00
11 James Jackson Aiken 4:39.00 4:44.70
12 Daniel Weekes Mauldin 4:48.10 4:44.80
13 Robert Ranzick Wilson 4:40.00 4:45.00
14 Amilio Carter Carolina Forest 4:53.20 4:45.20
15 Randy Drafts Chapin 4:50.00 4:45.50
16 Tanner Dalton Dreher 4:42.39 4:45.60
17 Eric Lawson Mauldin 4:44.80 4:49.00
18 Grant Pensa Dutch Fork 5:01.00 4:49.40
19 Wesley Fetty South Pointe 4:43.70 4:50.90
20 Jon Kalshoven Fort Mill 4:45.00 4:51.20
21 Reid Allison Westside 4:59.00 4:51.40
22 David Faircloth Northwestern 4:46.00 4:51.80
23 Adam McIntosh Dutch Fork 4:58.00 4:52.10
24 Mike Lambert Aiken 4:40.00 4:53.90
25 Tyler Gowan Rock Hill 4:55.00 4:54.30
26 Joey Baldwin Greer 4:58.00 4:55.60
27 Tommy Hernandez Sumter 5:03.00 4:56.10
28 Tim Hawkins South Aiken 4:58.00 4:57.20
29 Nick Bodnar Irmo 5:01.00 4:58.10
30 Drew Harris Lexington 4:58.70
31 Nick Gladden Ridge View 4:55.78 4:58.90
32 Richard Taylor Spartanburg 5:00.20 4:59.30
33 bryan clark South Pointe 4:49.60 4:59.50
34 Eddie Vergara Lower Richland 5:05.30 5:01.60
35 Korey Pritchett Greenville 5:12.01 5:03.10
36 Michael Emmer Gilbert 5:03.00 5:03.90
37 Edward Roth A.C. Flora 5:25.00 5:04.40
37 Tom Ford Wren 5:15.00 5:04.40
39 James Coleman Batesburg-Leesvi 5:10.00 5:04.90
40 Donald Keefe Palmetto 5:12.00 5:05.70
41 Brantley Bell Palmetto 5:13.00 5:06.10
42 Quinn Wenger Sumter 4:55.00 5:07.40
43 Peter Jurewicz Fort Mill 4:40.00 5:07.60
44 Andy Roof Irmo 5:02.00 5:07.80
45 Joseph Frendall Seneca 5:25.00 5:08.80
46 Jacob Shearer Laurens 5:05.00 5:10.00
47 Aaron Mosteller Greer 5:08.00 5:10.90
48 Heath Lorick Chapin 5:03.00 5:11.60
49 Will Gordan South Aiken 5:06.00 5:13.10
50 Rhakeem Brown Battery Creek 4:50.00 5:14.10
51 Dillon Sizemore Westside 5:14.20
52 George Simpson Fairfield-Centra 5:12.39 5:15.80
53 John Stanas Bluffton 5:07.00 5:17.40
54 Aden Mabruk Richland Northea 5:05.00 5:17.70
55 Jay Joshi Rock Hill 5:20.00 5:18.00
56 Robert Clark Lugoff-Elgin 5:18.00 5:18.30
57 Gregory Belk South Florence 5:20.00 5:21.10
58 Jared Harpe Spartanburg 4:54.00 5:21.60
59 Tim Ackerman Lower Richland 5:23.20
60 Thomas Fisher A.C. Flora 5:26.00 5:26.70
61 Ben Watkins Gilbert 5:10.00 5:30.80
62 Tevin Yarborough Ridge View 5:32.50
63 Brent Koscher Laurens 5:20.00 5:34.40
64 Antuan Parson Keenan 5:39.80
65 William Fulton Greenville 5:41.60 5:46.10
66 Jacob Jefferson Richland Northea 5:55.00 6:00.60
67 Bryan Arnold Keenan 6:02.60
68 Christian Lawhorn Fairfield-Centra 6:09.10
-- Marc Balfour Wilson 5:51.00 NT
-- Matthew Humphries South Florence 4:50.00 NT
-- Johnny Mitchell Eau Claire 5:01.80 NT
-- Wyndham Batten Easley NT
-- Adam Fisher Easley NT
-- Josiah Conrad Seneca 5:27.00 NT
-- Jordan Carter Lugoff-Elgin 4:58.00 NT
-- Josh Taylor Summerville 4:40.40 NT
-- Stefan Shealy Broome 4:40.00 NT
-- Scott Groomes Boiling Springs 5:00.00 NT
-- Clayton Hendrix Lexington 5:18.00 NT
-- Jeremy Brown Battery Creek 4:55.00 NT
-- Brian Elmore West Florence 5:02.00 NT
-- Will Dreher Dreher NT
-- Beau Brooks West Florence 5:45.00 NT
Event 12 Boys 3200 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Eric Powers Wando 9:55.00 9:46.97
2 Matt Scanlon J. L. Mann 9:50.00 9:54.12
3 Sebastian Tillman Summerville 10:11.80 9:59.66
4 Clayton Thornton Summerville 10:05.60 10:00.24
5 James Jackson Aiken 10:15.00 10:05.68
6 Joel Sansbury Spartanburg 10:15.00 10:07.57
7 Braxton Sheriff Easley 10:35.00 10:07.92
8 David Faircloth Northwestern 10:20.67 10:08.62
9 Stephen Zielinski J. L. Mann 10:00.00 10:12.01
10 Tommy Reeves Bluffton 10:00.00 10:12.46
11 Josh Fitts Wando 9:56.00 10:15.99
12 Tip Reburn Northwestern 10:30.00 10:17.09
13 Mike Lambert Aiken 10:30.00 10:19.12
14 Tim Hawkins South Aiken 10:50.00 10:20.18
15 Carson Barnes Chapin 10:47.00 10:20.77
16 Oscar Rivera Ridge View 10:36.00 10:21.68
17 Eric Lawson Mauldin 10:28.10 10:23.11
18 Eric Rice Chapin 10:52.10 10:25.68
19 Joey Baldwin Greer 10:43.00 10:26.91
20 Matthew MacPhail Spartanburg 10:50.00 10:29.77
21 Nick Parker Dorman 10:35.00 10:31.07
22 Reid Allison Westside 10:48.82 10:32.10
23 Daniel Weekes Mauldin 10:48.10 10:33.30
24 Amilio Carter Carolina Forest 10:48.30 10:41.65
25 Eddie Vergara Lower Richland 11:00.49 10:45.90
26 Michael Emmer Gilbert 11:00.00 10:49.44
27 Ben Wagner Dutch Fork 11:00.00 10:54.66
28 Tom Ford Wren 11:10.00 10:59.01
29 Adam McIntosh Dutch Fork 10:50.00 11:02.38
30 Drew Marshall Fort Mill 10:40.00 11:02.47
31 Dillon Sizemore Westside 11:18.04
32 Parker Wade Greer 10:54.00 11:19.14
33 John Stanas Bluffton 11:42.53 11:20.46
34 Kyle O'Rourke Dorman 10:58.00 11:22.07
35 Ben Stoner South Aiken 11:30.00 11:24.16
36 Jay Joshi Rock Hill 11:30.00 11:29.66
37 Adam Fisher Easley 11:32.68
38 Matthew Crooks Seneca 12:37.00 11:33.08
39 Thomas Paulus South Florence 11:33.44
40 Matthew Riggins Sumter 11:45.00 11:34.60
41 Zack Campbell Lugoff-Elgin 12:00.00 11:48.42
42 Ben Watkins Gilbert 11:00.00 11:54.87
43 Joseph Stogner Ridge View 11:58.82
44 Nick Bodnar Irmo 11:04.00 12:03.94
45 Daniel Dixon Greenville 12:26.00 12:25.23
46 Ronald Wayne Battery Creek 11:07.00 12:34.58
47 Bryant Scott Richland Northea 11:45.00 12:42.37
-- Alex Grier South Pointe 11:00.00 NT
-- Jon Tennis Fort Mill 10:45.00 NT
-- Matt Madugno Lugoff-Elgin 12:15.00 NT
-- Evan Graczyk Irmo 11:15.00 NT
-- Stephen Bennett Greenville 11:29.03 NT
-- Matthew Humphries South Florence NT
-- Kyle Benson South Pointe 10:55.00 NT
-- Joseph Frendall Seneca 11:57.40 NT
-- Beau Brooks West Florence 12:00.00 NT
-- Micha-el Northington Richland Northea 12:00.00 NT
-- Tanner Dalton Dreher 11:15.00 NT
-- Casey Bartow-mcKenney Dreher NT
-- Brian Elmore West Florence 11:37.00 NT
-- Tim Ackerman Lower Richland NT
-- Thomas Fisher A.C. Flora 12:13.00 NT
-- Denzel Davis Battery Creek 11:00.00 NT
-- Stefan Shealy Broome 9:52.30 NT
-- Quinn Wenger Sumter 11:10.00 NT
-- Ronald Taylor A.C. Flora 12:13.00 NT
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Josh Young Richland Northea 14.60 14.82q 9
2 Larry Brunson Dutch Fork 14.80 15.40q 8
3 Xzay Smith Westside 15.80 15.53q 9
4 Rashad Mallett Irmo 14.90 15.64q 6
5 Patrick Cunningham Northwestern 15.60 15.74q 6
6 Tamik Foster Broome 15.10 15.78q 4
7 Christopher Graham Dorman 16.30 15.80q 1
7 David Moore Northwestern 15.50 15.80q 4
9 Danny Moore Dorman 15.70 15.90q 8
9 Travis Tolliver Chester 15.70 15.90q 7
11 Jay Salley Aiken 15.45 15.95q 1
12 Najee Sutton South Pointe 15.10 15.97q 5
13 Shane Norris Lexington 15.40 15.99q 1
14 Asa Watson Rock Hill 15.90 16.11q 7
15 Richard Gore Chester 16.50 16.13q 3
16 Marquel Matthews South Aiken 15.48 16.21q 2
17 Brandon Francis Battery Creek 16.00 16.43 5
18 Oliver Dubiel Irmo 15.20 16.55 2
18 Jeremy Green Summerville 15.10 16.55 3
18 Chandler Robinson Dutch Fork 15.90 16.55 6
21 Antonio King Ridge View 15.81 16.73 8
22 Spencer Shine Battery Creek 16.10 16.83 3
23 Ryan Bennett Mauldin 16.10 16.84 4
24 Chris Black Seneca 16.60 16.89 5
25 Brett Smith South Aiken 16.15 16.95 2
26 Devin Wannamaker Lower Richland 16.80 17.59 7
27 Eric Szumlas Seneca 17.03 18.88 9
-- Ricco Bolinger Greer 18.30 NT 2
-- Braylin Bloise Greer 19.00 NT 4
-- Patrick Cato Chapin 17.72 NT 3
-- Mark McCullough South Pointe 14.90 NT 7
-- Antonio Walton Ridge View NT 5
-- Kirby Broome Mauldin 17.71 NT 4
-- Kendrick Wilson South Florence NT 2
-- Stephen Bradley Bluffton NT 1
-- Darius Hill Wilson 19.88 NT 8
-- Jay Rye Chapin 19.04 NT 6
-- Bernard Giles South Florence NT 9
-- Brian Hines Wilson NT 6
-- Terez Jett Lugoff-Elgin NT 1
-- Thomas Perkins Lugoff-Elgin NT 2
-- Langston Corn Greenville 18.63 NT 3
-- Shai Carpenter Greenville 18.05 NT 1
-- Devantron Cromer Laurens 15.50 NT 3
-- Bryan Arnold Keenan NT 9
-- Desmond Wallace Lower Richland NT 3
-- Tony Hurst Fort Mill 19.50 NT 7
-- Luke Miller Fort Mill 18.00 NT 1
-- Daniel Edmondson Summerville 16.70 NT 6
-- Jacoby Browning Spartanburg 17.31 NT 5
-- Devin Gordon Rock Hill 16.60 NT 4
-- Chris Carson Spartanburg 17.19 NT 7
-- Alsenio Davis Fairfield-Centra 17.00 NT 9
-- Tyler Harris Dreher NT 7
-- Deniko Ross J. L. Mann 17.80 NT 2
-- Kendreck Anderson Fairfield-Centra NT 4
-- Derrick Rouse West Florence 19.00 NT 5
-- Mike Black West Florence 16.50 NT 2
-- Tarrence Watson Dreher NT 8
-- Aeduann McClary Sumter 16.40 NT 1
-- Gary Lowery Sumter 17.10 NT 8
-- David Wilkins Broome 15.80 NT 9
-- Lee Butler Westside 15.50 NT 5
-- Marcus Gill J. L. Mann 16.90 NT 8
-- David Currey Richland Northea 17.20 NT 6
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Prelims Finals H#
============================================================================
Finals
1 Josh Young Richland Northea 14.82 14.61 1
2 Christopher Graham Dorman 15.80 15.33 1
3 Larry Brunson Dutch Fork 15.40 15.34 1
4 Tamik Foster Broome 15.78 15.64 1
5 David Moore Northwestern 15.80 15.74 1
6 Marquel Matthews South Aiken 16.21 15.86 2
7 Travis Tolliver Chester 15.90 15.93 2
8 Danny Moore Dorman 15.90 15.97 2
9 Jay Salley Aiken 15.95 16.01 2
10 Asa Watson Rock Hill 16.11 16.04 2
11 Patrick Cunningham Northwestern 15.74 16.06 1
12 Rashad Mallett Irmo 15.64 16.29 1
13 Xzay Smith Westside 15.53 16.40 1
14 Shane Norris Lexington 15.99 16.45 2
15 Richard Gore Chester 16.13 16.64 2
16 Najee Sutton South Pointe 15.97 17.88 2
Preliminaries
17 Brandon Francis Battery Creek 16.43
18 Oliver Dubiel Irmo 16.55
18 Jeremy Green Summerville 16.55
18 Chandler Robinson Dutch Fork 16.55
21 Antonio King Ridge View 16.73
22 Spencer Shine Battery Creek 16.83
23 Ryan Bennett Mauldin 16.84
24 Chris Black Seneca 16.89
25 Brett Smith South Aiken 16.95
26 Devin Wannamaker Lower Richland 17.59
27 Eric Szumlas Seneca 18.88
-- Ricco Bolinger Greer NT
-- Braylin Bloise Greer NT
-- Patrick Cato Chapin NT
-- Mark McCullough South Pointe NT
-- Antonio Walton Ridge View NT
-- Kirby Broome Mauldin NT
-- Kendrick Wilson South Florence NT
-- Stephen Bradley Bluffton NT
-- Darius Hill Wilson NT
-- Jay Rye Chapin NT
-- Bernard Giles South Florence NT
-- Brian Hines Wilson NT
-- Terez Jett Lugoff-Elgin NT
-- Thomas Perkins Lugoff-Elgin NT
-- Langston Corn Greenville NT
-- Shai Carpenter Greenville NT
-- Devantron Cromer Laurens NT
-- Bryan Arnold Keenan NT
-- Desmond Wallace Lower Richland NT
-- Tony Hurst Fort Mill NT
-- Luke Miller Fort Mill NT
-- Daniel Edmondson Summerville NT
-- Jacoby Browning Spartanburg NT
-- Devin Gordon Rock Hill NT
-- Chris Carson Spartanburg NT
-- Alsenio Davis Fairfield-Centra NT
-- Tyler Harris Dreher NT
-- Deniko Ross J. L. Mann NT
-- Kendreck Anderson Fairfield-Centra NT
-- Derrick Rouse West Florence NT
-- Mike Black West Florence NT
-- Tarrence Watson Dreher NT
-- Aeduann McClary Sumter NT
-- Gary Lowery Sumter NT
-- David Wilkins Broome NT
-- Lee Butler Westside NT
-- Marcus Gill J. L. Mann NT
-- David Currey Richland Northea NT
Event 16 Boys 400 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
Finals
1 Patrick Cunningham Northwestern 56.30 56.68 6
2 Rashad Mallett Irmo 57.30 57.54 6
3 Danny Moore Dorman 56.80 58.24 6
4 Shane Norris Lexington 58.70 58.84 6
5 Chris Black Seneca 59.50 59.00 5
6 Zach Duskin Dutch Fork 59.79 1:00.02 5
7 Troy Sanders Chester 1:01.00 1:00.22 4
8 Travis Tolliver Chester 58.00 1:00.67 6
9 Larry Brunson Dutch Fork 1:00.00 1:00.76 5
10 Isaiah Lee Dorman 1:01.00 1:01.23 4
11 Andrew Chavous South Aiken 1:00.94 1:02.03 4
12 Russel Kanner South Aiken 1:03.40 1:03.03 4
13 Joseph Hill Mauldin 1:03.42 1:03.20 3
14 Cody Garrett Lexington 1:04.00 1:03.65 3
15 Chris Carson Spartanburg 1:06.23 1:03.66 2
16 Brooks Morrison J. L. Mann 1:02.00 1:04.04 4
17 Najee Sutton South Pointe 57.80 1:04.16 6
18 Ricco Bolinger Greer 1:04.00 1:04.21 3
19 Zachary White Sumter 1:04.30 1
20 Tavious Jackson Westside 1:05.00 1:04.38 3
21 Kirby Broome Mauldin 1:06.00 1:04.57 2
22 Eric Szumlas Seneca 1:05.63 1:04.63 2
23 Spencer Shine Battery Creek 1:03.00 1:04.90 4
24 Jametrious Sullivan Westside 1:05.00 1:05.24 1
25 Patrick Cato Chapin 1:08.00 1:05.56 2
26 Josh Gist Fort Mill 1:09.00 1:05.72 1
27 Luke Miller Fort Mill 1:04.00 1:05.90 3
28 Darius Hill Wilson 1:06.35 1:06.46 2
29 Braylin Bloise Greer 1:08.00 1:07.61 2
30 Jordan Daniels Ridge View 1:08.76 1
31 Jay Rye Chapin 1:10.00 1:08.85 1
32 Josh Powers Spartanburg 1:05.11 1:09.05 3
33 Thomas Hogan Bluffton 1:09.00 1:10.91 1
34 Justin Robinson Richland Northea 1:00.00 1:11.73 5
35 Josh Young Richland Northea 57.50 1:12.67 6
-- Langston Corn Greenville 1:09.56 NT 1
-- Danny Livingstone Rock Hill 1:07.00 NT 2
-- Brandon Francis Battery Creek 59.00 NT 5
-- Oliver Dubiel Irmo 58.60 NT 6
-- Antonio King Ridge View 59.99 NT 5
-- Corde Dorily Cross 59.60 NT 5
-- Stephen Bradley Bluffton 1:05.00 NT 3
-- David Moore Northwestern 58.90 NT 5
-- Gary Lowery Sumter 1:02.00 NT 4
-- Desmond Wallace Lower Richland NT 1
-- Jacquez Legette Wilson 1:03.00 NT 4
-- Thomas Perkins Lugoff-Elgin 1:04.00 NT 3
-- Devin Wannamaker Lower Richland 1:07.26 NT 2
-- Bernard Giles South Florence SCR
-- Kendrick Wilson South Florence SCR
-- Stephen Williams Carolina Forest 1:01.30 SCR
-- Bobby Smith Eau Claire 59.60 SCR
-- Mark McCullough South Pointe 57.40 SCR
-- Bryan Arnold Keenan SCR
-- Justin Felix Mid-Carolina 1:01.60 SCR
-- Adam Hodge Broome 1:03.00 SCR
-- Tamik Foster Broome 1:00.00 SCR
-- Terez Jett Lugoff-Elgin SCR
-- Devin Gordon Rock Hill 1:08.90 SCR
-- Justin Beasley-Jones Laurens 1:02.30 SCR
-- Sterling Epps Dreher SCR
-- Tyler Harris Dreher SCR
-- Craig Gunther West Florence 1:00.00 SCR
-- Mike Black West Florence 1:00.00 SCR
-- Alsenio Davis Fairfield-Centra SCR
-- Patrick O'Malley J. L. Mann 1:03.00 SCR
-- Kerry Dunlap Fairfield-Centra SCR
Event 18 Boys 4x100 Meter Relay
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Dorman 'A' 41.90 41.56 6
1) Ash Butler 2) Marcus Rowland
3) Christopher Graham 4) Christian Graham
2 Spartanburg 'A' 42.23 42.58 6
1) Desmond Gentry 2) Christopher Williams
3) Josh Gist 4) Kyle Moore
3 Chester 'A' 43.00 42.82 6
1) 2) Terrell Springs
3) Eugene McCaskill 4) Thomas Meadows
4 Rock Hill 'A' 43.00 43.10 6
1) Zerrick Evans 2) Jonathan Meeks
3) Jatavious Stewart 4) Jerante Hood
5 Richland Northeast 'A' 43.60 43.21 4
1) Leonard Paulk 2) Josh Young
3) Alexander Green 4) Brian Suber
6 Lower Richland 'A' 43.20 43.27 5
1) Quentin Jackson 2) Preston Brown
3) Kevin Ellison 4) Keith Skerritt
7 Dutch Fork 'A' 43.20 43.41 5
1) Traihvaughn Campbell-Provo 2) Drew Hutto
3) Caulie George 4) Larry Brunson
8 Laurens 'A' 42.82 43.43 6
1) Jimmie Harris 2) Fred Williams
3) Javarous Cunningham 4) William Davenport
9 Northwestern 'A' 43.00 43.64 6
1) Octavius Sherer 2) Cordarelle Patterson
3) Jarrett Neely 4) Jonathon Shelton
10 Westside 'A' 43.75 43.66 4
1) Lee Butler 2) Montez Hatten
3) Hakim Martin 4) Christopher Wiley
11 Batesburg-Leesville 'A' 43.10 43.85 5
1) Elton Jeffcoat 2) Joshua Harris
3) Tyrelle Leaphart 4) Colby Watkins
12 South Aiken 'A' 44.00 43.87 3
1) Trey Blanton 2) Zack Parker
3) Marcus Schoultz 4) Matthew McDaniel
13 Summerville 'A' 43.70 43.92 4
1) Michael Thomas 2) Jeremy Green
3) Daquan Jackson 4) Brandon Felder
13 Aiken 'A' 42.90 43.92 6
1) George Oakman 2) Jay Salley
3) Chris Emmanuel 4) Orlando Hatcher
15 J. L. Mann 'A' 43.30 44.04 5
1) Quentin Mclinton 2) Dalvin Phelps
3) Justin Davis 4) James Floyd
16 South Florence 'A' 45.20 44.16 2
1) jamal jone 2) Terrion Brown
3) Troy Jones 4) Antonio Brown
17 South Pointe 'A' 42.50 44.22 6
1) Michael Gaither 2) Stephon Gilmore
3) Sammie Gladden 4) Mark McCullough
18 Broome 'A' 44.00 44.30 4
1) A Woodard 2) Tamik Foster
3) LaBryant Jeter 4) Teddy Smith
19 Battery Creek 'A' 43.20 44.35 5
1) Chris Thomas 2) John Hamilton
3) Tavaras Pinckney 4) Ricardo Chaney
20 Ridge View 'A' 43.90 44.54 4
1) Courtney Williams 2) Aaron Myers
3) Alex Reese 4) Naquan Fleming
21 Palmetto 'A' 46.76 45.09 1
1) Alec Sims 2) Jonathan Pack
3) Justin Roach 4) Kenny Ricketts
22 Lexington 'A' 45.20 45.11 2
1) Cody Garrett 2) bradley Moore
3) Dexter Wells 4) Daniel Wright
23 Wilson 'A' 43.55 45.56 4
1) DaShawn Bonds 2) Brett Glasco
3) Andre Montgomery 4) Richard Cue
24 Mid-Carolina 'A' 45.50 45.60 1
1) Jamal Mendenhall 2) Justin Felix
3) Daniel Boland 4) Clarence Turner
25 Greenville 'A' 45.04 45.78 2
1) Rashad Simmons 2) De'Andre Braddock
3) Chris Hall 4) Tony Irby
26 Mauldin 'A' 43.90 46.12 4
1) TiQuentin Coleman 2) Josh McKie
3) Marlon Campbell 4) Andre Clarke
27 Fairfield-Central 'A' 44.30 46.16 3
1) Christopher Alston 2) James Gary
3) Kenneth Gibbs 4) Derell Thomas
28 Seneca 'A' 45.05 46.25 2
1) CJ Davidson 2) Chris Black
3) Randall Wright 4) Leavall Wall
29 White Knoll 'A' 44.24 46.51 3
1) Francisco Alvarez 2) Elon Cooper
3) CJ Jumper 4) Daniel Taylor
30 Clover 'A' 45.20 46.55 2
1) Tyron Douglas 2) Marquell Neely
3) Thomas Evans 4) Derrick Carothers
31 Chapin 'A' 45.04 46.68 3
1) Jalen Pauley 2) Robbie Howard
3) Victor Frick 4) Tom Atkinson
32 Greer 'A' 44.90 47.01 3
1) Ricky Britt 2) Gran Simmons
3) Thomas Simmons 4) Jacari Williams
33 A.C. Flora 'A' 45.00 48.20 3
1) Otis Praylow 2) Thanos Harley
3) Keiwon Brown 4) Daniel Walker
-- Keenan 'A' 43.20 NT 5
1) Arthur Goforth 2) Zorel Fludd
3) Dominique Payne 4) Philip George
-- Irmo 'A' 43.80 NT 4
1) Leander Barnie 2) Thomas Gallman
3) Gavin Sumter 4) Rashad Mallett
-- Lugoff-Elgin 'A' 45.20 NT 2
1) Phillip Osborne 2) Chris Minger
3) Donte Scriven 4) Rashod Jenkins
-- Dreher 'A' 46.40 NT 1
1) Kevin Branch 2) Ricky Griddine
3) Dion English 4) Sterling Epps
-- West Florence 'A' 43.40 NT 5
1) Robert Richardson 2) Brandon Daniels
3) Mike Black 4) Damian Jones
-- Sumter 'A' 45.00 NT 3
1) Terell Titus 2) Trenton Tindal
3) Thomas Colvin 4) Kendall Cox
-- Easley 'A' 44.30 NT 3
1) Caleb Lomax 2) Aaron Duncan
3) Josh Lomax 4) Brandon Grady
-- Cross 'A' 43.20 DQ 5
1) Montae Nelson 2) Leo Rollison
3) Johnathon Gordine 4) Corde Dorily
Event 20 Boys 4x400 Meter Relay
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Irmo 'A' 3:28.96 3:26.78 4
1) Thomas Gallman 2) Gavin Sumter
3) Rashad Mallett 4) Perrie Keeve
2 Spartanburg 'A' 3:30.00 3:30.07 4
1) Christopher Williams 2) Geoffrey Reeder
3) Desmond Gentry 4) Chavis Beatty
3 Battery Creek 'A' 3:30.00 3:30.62 4
1) Norman Jenkins 2) Chris Thomas
3) Marquis Brown 4) Tavaras Pinckney
4 Chester 'A' 3:34.02 3:32.26 3
1) Omega Richardson 2) CJ Turner
3) Troy Sanders 4) Terrell Springs
5 Chapin 'A' 3:40.01 3:32.98 2
1) Tom Atkinson 2) Luke Lovelace
3) Robbie Howard 4) Jeffery Lorick
6 Mauldin 'A' 3:30.00 3:33.57 3
1) Rodney Davis 2) Marlon Campbell
3) Josh McKie 4) Sean Wright
7 Ridge View 'A' 3:28.00 3:34.90 4
1) Aaron Myers 2) Alex Reese
3) Bryan Winckler 4) Alex Louis
8 J. L. Mann 'A' 3:29.00 3:36.88 4
1) Josh Shaw 2) Iquan Logan
3) Chase Cureton 4) Kevon Wardlaw
9 White Knoll 'A' 3:48.00 3:37.10 2
1) Francisco Alvarez 2) Elon Cooper
3) Bryon Mingo 4) Aaron White
10 South Aiken 'A' 2:28.00 3:37.20 4
1) Matthew McDaniel 2) Deandra Jones
3) Justin Albertson 4) Cory Childs
11 Westside 'A' 3:35.00 3:38.36 3
1) Tavious Jackson 2) Darian Green
3) Taurus Smith 4) Xzay Smith
12 South Florence 'A' 3:50.00 3:38.50 2
1) Antonio Brown 2) Josh Jones
3) Gregory Belk 4) Zach Giles
13 Fort Mill 'A' 3:34.00 3:38.66 3
1) Drew Nethery 2) Jacob Scartozzi
3) Noah Jones 4) Luke Miller
14 Seneca 'A' 3:36.60 3:41.85 3
1) Chris Black 2) Michael Earl
3) Shaquan Rooks 4) Leavall Wall
15 Richland Northeast 'A' 3:44.00 3:45.59 2
1) Leonard Paulk 2) Josh Young
3) Jovani Vasquez 4) Brian Rivers
16 Greenville 'A' 4:01.00 3:47.83 1
1) Brennan Cleveland 2) Evan Nelsen
3) Langston Corn 4) A.J. Terry
17 Sumter 'A' 3:43.00 3:50.74 2
1) Aeduann McClary 2) Zachary White
3) Jazmon Brunson 4) Trenton Tindal
18 Greer 'A' 3:50.00 3:51.34 1
1) Ricky Britt 2) Josh Miller
3) Byron Thompson 4) Ricco Bolinger
19 Eau Claire 'A' 3:33.00 3:52.01 3
1) Charles Lawhorn 2) Xavier Murray
3) Dominic Taylor 4) Pierra Moore
20 Lower Richland 'A' 3:28.60 4:35.59 4
1) Chris White 2) Stanley Telfair
3) Keith Skerritt 4) Kevin Sheilds
-- Lexington 'A' 3:40.00 NT 3
1) Shane Norris 2) William Craig
3) Christopher Wilson 4) Zach Pociatek
-- Wilson 'A' 3:40.00 NT 2
1) De Angelo Dargan 2) DaShawn Bonds
3) Richard Cue 4) Robert Ranzick
-- A.C. Flora 'A' 3:59.00 NT 1
1) Jermaine Simmons 2) Ricky Williams
3) Tristian Gist 4) James Anderson
-- Keenan 'A' 3:39.00 NT 3
1) Arthur Goforth 2) Zorel Fludd
3) Antuan Parson 4) Dominique Payne
-- South Pointe 'A' 3:28.00 NT 4
1) A T Allen-Thompson 2) E J Gailliard
3) Michael Gaither 4) Sammie Gladden
-- Fairfield-Central 'A' 3:50.00 NT 2
1) Christopher Alston 2) George Simpson
3) Kendreck Anderson 4) Matthew Mobley
-- Batesburg-Leesville 'A' 3:38.00 SCR
1) James Coleman 2) Chandler Aaron
3) Ricky Adams 4) Joshua Harris
-- Laurens 'A' 3:46.00 SCR
1) Desmond Beasley-Jones 2) Jimmie Harris
3) Justin Beasley-Jones 4) Josh Tate
-- Mid-Carolina 'A' 3:46.00 SCR
1) Scott Snelgrove 2) Jamal Mendenhall
3) Daniel Boland 4) Justin Felix
-- Rock Hill 'A' 3:27.00 SCR
1) Rasheem Hall 2) Mario McCollough
3) Jeff Richardson 4) Jonathan Meeks
-- Lugoff-Elgin 'A' 3:42.10 SCR
1) Demarian Woods 2) Marcus Fludd
3) Jonathan Johnson 4) Thomas Perkins
-- West Florence 'A' 3:41.00 SCR
1) James Watson 2) Terrance Frierson
3) Chase Nettles 4) Robert Richardson
-- Northwestern 'A' 3:32.00 SCR
1) Nyles Bullock 2) Cordarelle Patterson
3) Chase Robinson 4) Brit Tomlinson
-- Dorman 'A' 3:29.00 SCR
1) Danny Moore 2) Isaiah Lee
3) Christopher Graham 4) Juan Thompson
-- Dreher 'A' 4:00.00 SCR
1) Aaron Johnson 2) Quashawn Hawkins
3) Tyler Harris 4) Syvester McCray
Event 22 Boys 4x800 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 J. L. Mann 'A' 8:25.60 8:16.70
1) Chase Cureton 2) Stephen Zielinski
3) Matt Scanlon 4) Josh Shaw
2 Chapin 'A' 8:30.10 8:26.10
1) Tom Atkinson 2) Shaun Hinen
3) Luke Lovelace 4) Zach Huffsteller
3 Spartanburg 'A' 9:11.00 8:26.80
1) Joel Sansbury 2) Richard Taylor
3) Geoffrey Reeder 4) Tavus Thompson
4 Bluffton 'A' 8:23.00 8:27.30
1) Nic Tones 2) Tommy Reeves
3) Chattman Olson 4) Frank Tinsley
5 Aiken 'A' 8:45.00 8:27.80
1) Chris Emmanuel 2) James Jackson
3) Matt Henry 4) Mike Lambert
6 Summerville 'A' 8:23.70 8:29.00
1) Anthony Robertson 2) Issac Grant
3) Sebastian Tillman 4) Clayton Thornton
7 Fort Mill 'A' 8:20.00 8:34.60
1) Peter Jurewicz 2) Daniel Kalshoven
3) Jon Kalshoven 4) Drew Nethery
8 South Pointe 'A' 8:32.70 8:41.10
1) Wesley Fetty 2) Michael Gaither
3) Alex Grier 4) Kyle Benson
9 Dorman 'A' 8:33.00 8:44.70
1) Brandon Easler 2) Isaiah Lee
3) Chase Wolfe 4) BJ Kelly
10 Mauldin 'A' 8:47.10 8:48.40
1) Tyler Tesch 2) Graham Harris
3) Daniel Weekes 4) Eric Lawson
11 Westside 'A' 10:44.00 8:57.40
1) Reid Allison 2) Tavious Jackson
3) Taurus Smith 4) Dillon Sizemore
12 South Florence 'A' 9:23.00 8:59.60
1) Matthew Humphries 2) Bryan Alston
3) Gregory Belk 4) Zach Giles
13 Lugoff-Elgin 'A' 8:43.77 9:00.00
1) Demarian Woods 2) Jordan Malkoff
3) Matt Padgett 4) Jordan Carter
14 Chester 'A' 8:45.00 9:02.80
1) Bobby Kelly 2) CJ Turner
3) Correll Kennedy 4) Omega Richardson
15 Seneca 'A' 9:12.00 9:04.90
1) Grant Craven 2) Matthew Crooks
3) Joseph Frendall 4) Josiah Conrad
15 Ridge View 'A' 8:19.00 9:04.90
1) Lucas Dean 2) Joseph Stogner
3) Oscar Rivera 4) Nick Gladden
17 Irmo 'A' 8:36.60 9:05.30
1) Jonathan Lewis 2) Nick Bodnar
3) Adrian McGee 4) David Frazier
18 Wilson 'A' 9:05.00 9:10.60
1) De Angelo Dargan 2) Robert Ranzick
3) Marc Balfour 4) Jacquez Legette
19 Richland Northeast 'A' 8:55.00 9:16.70
1) Jovani Vasquez 2) Bryant Scott
3) Brian Rivers 4) Aden Mabruk
20 Greer 'A' 9:00.00 9:22.20
1) Joey Baldwin 2) Javier Orellana
3) Parker Wade 4) Andrew Mosteller
21 Battery Creek 'A' 9:09.41 9:26.60
1) Denzel Davis 2) Jeremy Brown
3) Rhakeem Brown 4) Marquis Brown
22 Laurens 'A' 9:21.10 9:40.60
1) Brent Koscher 2) Jacob Shearer
3) Luke Campbell 4) Josh Tate
23 Lower Richland 'A' 9:17.50 10:17.20
1) Marcus Edmonds 2) Lakevious Telfair
3) George Roach 4) Eddie Vergara
-- A.C. Flora 'A' 9:05.00 NT
1) Thomas Fisher 2) Ronald Taylor
3) Edward Roth 4) Dylan Cruz
-- Sumter 'A' 8:45.00 NT
1) Stevie Brunson 2) Jacques Blanding
3) Shaquille Jones 4) Tommy Hernandez
-- Rock Hill 'A' 9:20.00 NT
1) Tyler Gowan 2) Timothy Head
3) Dominique Cathcart 4) Alexander Boyd
-- Greenville 'A' 9:07.00 NT
1) Korey Pritchett 2) Stephen Bennett
3) William Fulton 4) Evan Nelsen
-- West Florence 'A' 9:05.00 NT
1) James Watson 2) Brian Elmore
3) Chase Nettles 4) Kevin Mansukhani
-- Northwestern 'A' 8:40.00 NT
1) Chase Robinson 2) Brit Tomlinson
3) Sean Doherty 4) Tip Reburn
-- Easley 'A' NT
1) Wyndham Batten 2) Adam Fisher
3) Braxton Sheriff 4) Jovakes Smith
Event 24 Boys High Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Jamal Davis South Aiken 6-00.00 6-04.00
2 Breon Jackson South Pointe 6-03.00 6-02.00
3 Torey Wright South Florence J6-02.00
4 Thanos Harley A.C. Flora 6-06.00 J6-02.00
5 Bruster Daquan J. L. Mann 6-05.00 6-00.00
6 Philip George Keenan 6-04.00 J6-00.00
7 Burton Jones Spartanburg 6-04.00 5-10.00
7 A T Allen-Thompson South Pointe 6-01.00 5-10.00
7 AJ Conklin Midland Valley 6-02.00 5-10.00
10 Eric Szumlas Seneca 5-08.00 J5-10.00
10 Martin Jenkins Battery Creek 6-05.00 J5-10.00
10 Dejon Wilkinson Summerville 6-02.00 J5-10.00
10 Syvester McCray Dreher 6-00.00 J5-10.00
10 Aeduann McClary Sumter 6-00.00 J5-10.00
-- Robert Williams Palmetto 5-08.00 NH
-- Sean Wright Mauldin 6-00.00 NH
-- Justin Roach Palmetto 5-08.00 NH
-- Leneau Haynes West Florence 5-06.00 NH
-- Reginald Smith West Florence 5-06.00 NH
-- Aaron Johnson Dreher 5-10.00 NH
-- Rodney Davis Mauldin 5-10.00 NH
-- bradley Moore Lexington NH
-- Ryan Barkley Clover 5-06.00 NH
-- KaDeem Dargan Wilson 5-08.00 NH
-- Khouri Daniels South Florence NH
-- Naquan Fleming Ridge View NH
-- Jordan Daniels Ridge View NH
-- Isadore Fielding Aiken 6-02.00 NH
-- Chris Belton Northwestern 5-11.00 NH
-- Ricky Adams Batesburg-Leesvi 6-00.00 NH
-- Seth Hodge Dutch Fork 5-10.00 NH
-- Jeremy Green Summerville 6-00.00 NH
-- Tyler Waters Clover 5-06.00 NH
-- Brad Ferguson Batesburg-Leesvi 5-10.00 NH
-- Dustin Branham Lugoff-Elgin NH
-- Preston Brown Lower Richland 5-10.00 NH
-- Ryan Mickle Lugoff-Elgin NH
-- Devin Brazil Fort Mill 5-08.00 NH
-- Damon Pugh Fort Mill 6-00.00 NH
-- Tarurean Stokes Lower Richland NH
-- Gerius Jones Rock Hill 5-10.00 NH
-- TJ Mickell Rock Hill 5-10.00 NH
-- Zycorrian Robinson Spartanburg 6-06.00 NH
-- Shai Carpenter Greenville 5-02.00 NH
-- Tony Irby Greenville 5-00.00 NH
-- Leander Barnie Irmo 6-02.00 NH
-- Harry Jenkins Seneca 5-08.00 NH
-- Adonis Phillips Irmo 5-06.00 NH
-- Kendreck Anderson Fairfield-Centra NH
-- Stephen Gill Fairfield-Centra NH
-- Gio Perrett Broome 6-00.00 NH
-- Timmy Rogers Sumter 5-10.00 NH
-- David Wilkins Broome 6-00.00 NH
-- Darrice Whitley J. L. Mann 5-10.00 NH
-- Jametrious Sullivan Westside 5-08.00 NH
Event 26 Boys Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Trey Blanton South Aiken 15-06.00 15-00.00
2 Jaquon Pegues Cheraw 14-00.00 14-00.00
3 Charlie Snipes Northwestern 14-06.00 13-06.00
4 Mason Sullivan Irmo 12-06.00 13-00.00
5 Matt Taylor Gilbert 13-02.00 12-06.00
6 Alex Whitt Dorman 12-06.00 J12-06.00
7 Terry Squibbs South Pointe 14-00.00 J12-06.00
8 Perry Rogers Seneca 11-00.00 12-00.00
9 John Cornett Chapin 12-06.00 J12-00.00
10 Benjamin Pope Summerville 12-00.00 11-06.00
10 Brett Squibbs South Pointe 12-00.00 11-06.00
12 Brett Whalen Heathwood Hall 11-00.00 11-00.00
12 Mac Whalen Heathwood Hall 11-06.00 11-00.00
12 Justin Pressley Westside 9-00.00 11-00.00
12 Eric Szumlas Seneca 11-00.00 11-00.00
12 Taylor Abernathy Summerville 11-06.00 11-00.00
17 Will Myers Lugoff-Elgin 10-06.00
17 Kenny Driggers Mauldin 10-06.00 10-06.00
17 Jake Loadholt Chapin 10-06.00 10-06.00
20 Danny Mecca Fort Mill 10-06.00 10-00.00
20 Spenser Cote Northwestern 9-06.00 10-00.00
20 Andy Wallin Mauldin 9-06.00 10-00.00
20 Josh Pendergrass Greenville 11-00.00 10-00.00
20 Marc Williams J. L. Mann 9-06.00 10-00.00
25 Aaron Bell Irmo 10-06.00 9-00.00
25 Rodney Jones Spartanburg 11-00.00 9-00.00
-- Cody Garrett Lexington NH
-- Kenneth Garland Lexington NH
-- Josh Johnson Cheraw 11-00.00 NH
-- Ronald Wayne Battery Creek 7-00.00 NH
-- Joseph Seymore Laurens 8-06.00 NH
-- Dustin Branham Lugoff-Elgin NH
-- John McFadden A.C. Flora 11-00.00 NH
-- James Schultz A.C. Flora 10-06.00 NH
-- Daniel Kalshoven Fort Mill 11-06.00 NH
-- Levi Gardner Clover 10-00.00 NH
-- Calvin Bultz Greenville 9-06.00 NH
-- Josh Gist Spartanburg 10-06.00 NH
-- Chad Jackson Dorman 9-06.00 NH
-- Kameron Bodie Midland Valley 11-06.00 NH
-- Steven Chapman West Florence 9-00.00 NH
-- Josh George West Florence 12-00.00 NH
-- Mathew Crowe Westside 11-00.00 NH
-- josh Nicsinger Broome 11-00.00 NH
-- Rashan Atkins J. L. Mann 9-06.00 NH
Event 28 Boys Long Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Rapheal Griffin Midland Valley 26-03.00 22-00.25
2 Demontez Jones Spartanburg 22-06.00 21-11.25
3 Preston Brown Lower Richland 20-03.00 21-04.75
4 Justin Davis J. L. Mann 22-02.00 21-04.00
5 Devon Martin Spartanburg 22-00.00 21-00.00
6 Kevin Sheilds Lower Richland 21-06.00 20-10.50
7 CJ Davidson Seneca 22-00.00 20-08.25
8 Chris Emmanuel Aiken 21-06.00 20-03.50
9 Oliver Dubiel Irmo 21-02.00 20-02.00
10 Dejon Wilkinson Summerville 21-07.00 20-00.25
11 Michael Scichilone Wren 19-05.00 19-11.00
12 Brenton Davis Irmo 21-04.00 19-10.75
13 Norman Jenkins Battery Creek 19-11.00 19-10.50
14 Kenny Watt Seneca 19-07.00 19-09.25
15 Jarret Neely Northwestern 21-00.50 19-08.50
16 Alex Louis Ridge View 20-00.00 19-08.25
17 Philip George Keenan 20-06.00 19-08.00
18 Shai Carpenter Greenville 19-03.50 19-07.00
19 AJ Conklin Midland Valley 20-00.00 19-05.00
20 Thanos Harley A.C. Flora 21-05.00 19-04.50
21 Rodney Davis Mauldin 19-09.50 19-03.00
21 Bruster Daquan J. L. Mann 20-07.00 19-03.00
23 Anthony McCoppin Westside 19-00.00 19-02.00
24 Ricky Adams Batesburg-Leesvi 19-03.00 19-01.25
25 A Woodard Broome 19-08.00 19-01.00
25 Seth Hodge Dutch Fork 19-10.00 19-01.00
25 Jamal Davis South Aiken 22-00.00 19-01.00
28 James Gary Fairfield-Centra 19-11.50 18-11.75
29 Theo Hamilton Bluffton 20-10.00 18-11.25
30 Timmy Rogers Sumter 18-05.00 18-10.50
31 Issac Grant Summerville 19-04.00 18-10.00
32 Henry Mack Dutch Fork 21-06.00 18-09.25
33 Eugene McCaskill Chester 20-07.00 18-08.25
34 Willis Myrick Dorman 20-06.00 18-07.00
35 Brad Ferguson Batesburg-Leesvi 19-10.00 18-06.25
36 Daniel Black Dorman 20-03.00 18-05.50
37 Christopher Wilson Lexington 20-00.25 18-04.50
38 Marquell Neely Clover 17-01.00 18-03.50
39 Issac Harris Gilbert 19-03.00 18-03.25
40 Will Myers Lugoff-Elgin 17-09.00 18-03.00
40 Breon Jackson South Pointe 20-08.00 18-03.00
40 rodney nichols South Pointe 20-02.00 18-03.00
43 Johnathon Gordine Cross 18-02.00
44 A.J. Terry Greenville 19-09.00 18-01.25
44 Lee Butler Westside 20-00.00 18-01.25
46 Kevin Branch Dreher 19-05.00 18-00.00
47 Danneil Duncan Sumter 18-05.00 17-10.50
48 bradley Moore Lexington 19-00.50 17-09.75
49 Brain Manikowski Chapin 18-01.00 17-07.00
50 Kenneth Gibbs Fairfield-Centra 16-09.50
51 Pierra Moore Eau Claire 15-11.00
52 Terrance Finley Bluffton 18-08.00 15-08.75
53 Chris Coburn Fort Mill 19-00.00 15-08.00
54 Dominic Taylor Eau Claire 15-06.00
-- Devin Jackson Chester 19-07.00 ND
-- Justin Robinson Richland Northea 20-00.00 ND
-- Mitch Smith Chapin 19-01.00 ND
-- Damon Pugh Fort Mill 19-00.00 ND
-- Naquan Fleming Ridge View ND
-- Marco Anderson Gilbert 18-10.00 ND
-- Michael Darby Richland Northea 20-00.00 ND
-- Brett Glasco Wilson 21-04.00 ND
-- Deandra Jones South Aiken 20-00.00 ND
-- Phillip Smith Broome 20-07.00 ND
-- Otis Praylow A.C. Flora 20-09.00 ND
-- Dominique Davis Boiling Springs 20-01.25 ND
-- Damian Jones West Florence 19-00.00 ND
-- Terrance Frierson West Florence 19-00.00 ND
-- Marlon Campbell Mauldin 20-04.50 ND
-- Rashod Jenkins Lugoff-Elgin ND
-- Chris Belton Northwestern 20-11.00 ND
-- Keaton Locke Rock Hill 18-00.00 ND
-- Stephen Williams Carolina Forest 20-03.00 ND
-- Kendall Gibson Laurens 18-07.00 ND
-- Justin Beasley-Jones Laurens 19-06.00 ND
-- Aaron Johnson Dreher 20-05.00 ND
Event 30 Boys Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Breon Jackson South Pointe 43-09.00 45-02.00
2 Kevin Sheilds Lower Richland 43-09.00 44-02.50
3 CJ Davidson Seneca 46-04.00 44-01.50
4 A Woodard Broome 43-00.00 43-09.00
5 Martin Jenkins Battery Creek 44-01.00 43-08.50
6 Norman Jenkins Battery Creek 41-10.00 43-07.00
7 Brett Smith South Aiken 44-07.00 43-03.00
8 Burton Jones Spartanburg 42-02.50 42-08.50
9 Dominique Davis Boiling Springs 41-03.00 42-07.00
10 Justin Davis J. L. Mann 45-02.00 42-05.50
11 Phillip McBride Irmo 41-04.00 42-04.00
12 Brenton Davis Irmo 42-08.00 42-01.50
13 Dejon Wilkinson Summerville 43-04.00 42-00.50
14 Shai Carpenter Greenville 42-06.00 41-08.00
15 Sean Wright Mauldin 43-10.00 41-06.50
16 A T Allen-Thompson South Pointe 42-03.00 41-05.00
17 Lee Butler Westside 42-00.00 41-03.00
18 Willis Myrick Dorman 42-00.00 40-11.50
19 Troy Jones South Florence 40-11.00
20 Stuart Jones Dutch Fork 39-00.00 40-09.00
21 Patrick Cunningham Northwestern 42-06.00 40-05.50
22 Jordan Baker J. L. Mann 40-05.00 40-04.50
23 Orlando Hatcher Aiken 41-10.00 39-11.00
24 TJ Mickell Rock Hill 40-00.00 39-10.50
25 Shawn Chalk Chester 41-08.00 39-06.50
26 AJ Conklin Midland Valley 39-08.00 39-06.00
26 Christopher Wilson Lexington 40-05.00 39-06.00
28 Zach Giles South Florence 39-05.50
29 Ricky Adams Batesburg-Leesvi 38-05.00 39-05.00
30 Philip George Keenan 41-07.00 39-01.00
31 Henry Mack Dutch Fork 40-00.00 38-08.00
32 Theo Hamilton Bluffton 38-11.00 38-02.00
33 Cameron Martin Dorman 36-00.00 38-00.00
34 Rodney Davis Mauldin 39-07.00 37-11.00
35 Eugene McCaskill Chester 39-05.00 37-09.00
36 Kenny Watt Seneca 39-06.25 37-06.00
37 Will Myers Lugoff-Elgin 37-05.50
38 Stephen Gill Fairfield-Centra 36-05.50
39 Darrian Wilson Sumter 34-05.00 36-02.00
40 Justin Roach Palmetto 36-03.00 35-04.00
41 Jametrious Sullivan Westside 34-04.00 35-03.00
42 Danneil Duncan Sumter 33-10.00 34-02.50
43 Brain Manikowski Chapin 34-09.00 34-02.00
44 Tarurean Stokes Lower Richland 32-09.00
-- Stephen Williams Carolina Forest 40-00.00 ND
-- Mitch Smith Chapin 33-03.00 ND
-- Darrell Gadson Bluffton 39-01.50 ND
-- Alex Louis Ridge View 37-03.50 ND
-- Colby Watkins Batesburg-Leesvi 37-06.00 ND
-- Jarret Neely Northwestern 43-05.00 ND
-- Richard Cue Wilson 41-00.00 ND
-- Issac Harris Gilbert ND
-- Langston Corn Greenville 37-02.00 ND
-- Rashod Jenkins Lugoff-Elgin ND
-- Rodney Jones Spartanburg 37-11.00 ND
-- Thanos Harley A.C. Flora 42-10.00 ND
-- Ken Williams Laurens 40-02.00 ND
-- Tyler Waters Clover 36-04.50 ND
-- Jeremy Green Summerville 41-05.00 ND
-- Ryan Barkley Clover 35-01.00 ND
-- Jared Shaw Fort Mill 37-00.00 ND
-- Damon Pugh Fort Mill 37-00.00 ND
-- Leneau Haynes West Florence 38-00.00 ND
-- Jonathan Boston West Florence 39-00.00 ND
-- Aaron Johnson Dreher 40-08.00 ND
-- Jamal Davis South Aiken 44-05.00 ND
-- Justin Fyerson Lexington 38-04.75 ND
-- Phillip Smith Broome 41-00.00 ND
-- Tristian Gist A.C. Flora 37-00.00 ND
-- Jonathan Hymes Dreher 38-00.00 ND
-- Alsenio Davis Fairfield-Centra ND
Event 32 Boys Discus Throw
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Travis Riner Midland Valley 156-11 149-05
2 Jason Jensen Carolina Forest 139-02 147-00
3 Jerry Saxon Palmetto 118-00 144-09
4 Ryan Lee Heathwood Hall 127-06 141-02
5 Josef Grommer Spartanburg 137-03 140-08
6 Christopher Coleman Blythewood 140-03.50
7 Asa Watson Rock Hill 140-00 137-05.50
8 Marshall Williams Dutch Fork 135-00 136-09.50
9 CJ Glenn Batesburg-Leesvi 127-02 134-05
10 Patrick Oliphant Dorman 115-06 132-02.50
11 James Gore South Aiken 126-00 130-09
12 Iouli Burroughs Dutch Fork 144-00 130-06
13 Corey Mitchell Seneca 23-05.50 129-08
14 D'Amico Hopkins Chester 124-00 128-01
15 david seabrook Summerville 122-02 127-07
16 Ethon Holland Westside 126-05.50
17 Andre Evans Fairfield-Centra 126-02
18 Josh Strickland Fort Mill 124-00 124-07.50
18 JayNorris Thomas Boiling Springs 123-05 124-07.50
20 Jonathan Whitmire Laurens 123-08 120-06
21 Cameron Smith Dorman 120-00 120-02
22 Tyler Malphrus Bluffton 90-00 115-02.50
23 Matthew Johnson Keenan 115-00
24 Terrance Tinnin South Pointe 131-08 111-07
25 Josh Pendergrass Greenville 104-09 105-02
26 James Smith Greenville 110-09 104-11
27 Daris Harris Lower Richland 111-06 104-00.50
28 Gregory McClendon Sumter 125-06 103-02
29 Nate Larck Lugoff-Elgin 100-07
30 Cody Sullivan Batesburg-Leesvi 123-06 99-09
31 Jonathan Brown Battery Creek 98-00 99-08
32 Andre Whitmire Spartanburg 127-02 99-03.50
33 Aaron Carter Summerville 125-03 98-07
34 Jeremy Price Chester 119-00 95-01.50
35 Jamal Tate Lower Richland 120-08 91-10
36 Justin Gomez Fort Mill 98-00 81-03.50
37 Bruce Davis Ridge View 78-00.25
38 Jessie Taylor Greer 70-00 73-08
39 Juwan Smith J. L. Mann 110-03 72-03.50
-- James Newell Boiling Springs 110-00 ND
-- Qshon Inman Wilson 105-00 ND
-- Mac McEveen South Florence ND
-- Ralph Ervin Wilson 95-00 ND
-- Leon Turner Clover 97-07 ND
-- Jamal Lawrence Irmo 92-10 ND
-- Emmanual Onu Ridge View ND
-- Freddie Polite Battery Creek 78-09.25 ND
-- Robert Cogar Northwestern 106-00 ND
-- Alan Davidson Clover 04-06.50 ND
-- Lonnie Talford South Pointe 136-08 ND
-- Billy Brown South Florence ND
-- Jaron Bishop Bluffton 100-07 ND
-- Nathan Pierce Northwestern 109-00 ND
-- Keith Colclough Sumter 120-05 ND
-- Tevin Romey Richland Northea 101-00 ND
-- J.T. Fessenden Broome 128-00 ND
-- Neal Ford Easley ND
-- Patrick Lane Easley ND
-- Quentin Cohens Richland Northea 85-00 ND
-- Chris Minger Lugoff-Elgin 147-06 ND
-- Taurean Middleton Laurens 95-05 ND
-- Christopher Mitchell Rock Hill 120-00 ND
-- Will Mathias A.C. Flora 115-06 ND
-- Tyran Veal Keenan ND
-- Maurice Carlos A.C. Flora 100-00 ND
-- Trey Suhrstedt Lexington 28-01.25 ND
-- Ryan Norton Mauldin 80-11 ND
-- Zach Pociatek Lexington 103-06 ND
-- Tymeco Gregory Greer 113-00 ND
-- Trey Blanton South Aiken 129-00 ND
-- James Wright Mauldin 73-07.50 ND
-- Chris Campbell Irmo 147-04 ND
-- Shane Van Dyke Dreher ND
-- Connor Hawkins Seneca 137-11 ND
-- Paul Black West Florence 90-00 ND
-- Aponte Parker West Florence 115-00 ND
-- Amond Jackson Dreher ND
Event 34 Boys Shot Put
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Jason Jensen Carolina Forest 50-00.00 51-05.00
2 Kennan Manning Summerville 45-07.00 49-00.00
3 Gregory McClendon Sumter 44-10.00 47-04.00
4 Antion Bolton Dorman 51-00.00 47-00.00
5 Josef Grommer Spartanburg 47-01.00 46-04.00
6 Christopher Coleman Blythewood 46-00.00
6 Devontre Pearson Carolina Forest 49-10.00 46-00.00
8 Cameron Smith Dorman 48-00.00 45-10.00
9 Marshall Williams Dutch Fork 47-00.00 45-03.00
10 CJ Glenn Batesburg-Leesvi 45-09.00 44-07.50
11 Bernard Sumter Dutch Fork 49-00.00 43-06.00
12 Chris Campbell Irmo 43-08.00 42-07.50
13 Asa Watson Rock Hill 43-10.00 42-06.00
14 Tymeco Gregory Greer 40-06.00 42-03.00
15 Travis Riner Midland Valley 45-00.00 41-11.00
16 Keith Colclough Sumter 40-05.00 41-04.50
17 Cody Sullivan Batesburg-Leesvi 44-01.00 40-10.00
17 Tevin Romey Richland Northea 45-00.00 40-10.00
19 Long Quinton Broome 44-00.00 40-09.00
20 Matthew Johnson Keenan 40-00.00
21 russell feaster South Pointe 46-07.00 39-10.00
21 Akil Brown Bluffton 41-00.00 39-10.00
23 Jamal Tate Lower Richland 39-08.50
24 Josh Strickland Fort Mill 40-00.00 39-00.00
25 James Gore South Aiken 42-11.00 38-09.00
26 Juwan Smith J. L. Mann 43-06.00 38-08.00
27 Jeffrey Browder Summerville 41-06.00 38-04.50
28 Jazzmond Strong Chester 41-02.00 38-03.00
29 Jonathan Brown Battery Creek 37-06.00 38-02.00
30 Craig Felder Ridge View 38-00.00
31 D'Amico Hopkins Chester 40-11.00 37-11.00
32 James Smith Greenville 45-04.00 37-10.50
33 Jaron Bishop Bluffton 40-00.00 37-10.00
34 James Barnes Keenan 37-08.25
35 Corey Mitchell Seneca 40-02.00 37-07.00
36 Jonathan Whitmire Laurens 40-00.00 37-05.50
37 Darian Green Westside 41-09.00 37-02.00
38 Tyler Marler Palmetto 38-08.00 36-10.00
39 Antonio Pompey Irmo 39-04.00 35-06.00
40 Daris Harris Lower Richland 40-00.00 35-03.25
41 Torance Peoples Ridge View 35-03.00
42 Braxton Howard Westside 35-02.00
43 Tony McGriff Rock Hill 35-00.00 34-08.25
44 Lonnie Hughey Lugoff-Elgin 35-02.00 34-06.00
45 Jessie Taylor Greer 36-09.00 33-08.00
46 Al'Janon Robinson Battery Creek 41-05.00 33-01.50
47 Alan Davidson Clover 35-01.00 31-04.50
48 Evan Oneal Fort Mill 34-00.00 31-01.00
49 Hugh Hamilton Greenville 40-02.00 30-08.00
50 Quentin Cohens Richland Northea 38-00.00 29-11.00
51 Shane Van Dyke Dreher 28-11.00
52 Daniel Gilmore A.C. Flora 30-00.00 28-08.00
53 Demarcus Leavell Mauldin 36-00.50 27-09.00
-- Charles Lawhorn Eau Claire ND
-- Sam Mallard South Pointe 42-05.00 ND
-- Ralph Ervin Wilson 42-07.00 ND
-- Lorenzo Hickman Wilson 37-00.00 ND
-- Patrick Lane Easley ND
-- Neal Ford Easley ND
-- Amond Jackson Dreher ND
-- Lucas White Seneca 40-02.00 ND
-- Evander Thomas Spartanburg 46-03.00 ND
-- Leon Turner Clover 40-04.50 ND
-- Kendall Pelzer A.C. Flora 37-00.00 ND
-- Chris Minger Lugoff-Elgin 48-06.00 ND
-- Ryan Norton Mauldin 43-11.00 ND
-- Jake Rowlins Lexington ND
-- Jerry Saxon Palmetto 40-04.00 ND
-- Chandler Tuckfield South Aiken 36-00.00 ND
-- Aponte Parker West Florence 35-00.00 ND
-- Paul Black West Florence 38-00.00 ND
-- Roy Roder Lexington ND